Deicide @ Θεσσαλονίκη, 10 Μαρτίου 2013

α δεν ξερουμε… αναλογως την πεινα μας… :lol::lol::lol:

Δεν ξερω τι εκαναν στην Αθηνα το 02 αλλα εδω και ο benton κομπλε ηταν. Ουτε πιωμενος, ουτε ποζερας. benediction γαμησαν ακομα περισσοτερο.

Mαλλον αλλο live ειχαμε δει τοτε. Μπορει ο Benton να ηταν οντως τυφλα ομως αντικειμενικα επι σκηνης ως μπαντα οι Deicide ηταν μπετον !!! Εξαιρετικο σετ λιστ, φοβερες εκτελεσεις, ο asheim ακομα επαιζε τ αντερα του στα τυμπανα + του οτι ειχαν σπασει το φραγμα των 60 λεπτων και σεβαστηκαν πραγματικα αυτους που παρευρεθηκαν για να τους δουν. Και μονο που ακουσαμε/ειδαμε σχεδον ολοκληρο το ομωνυμο ντεμπουτο λαιβ εκεινο το βραδυ φτανει και περισσευει. Τωρα τ οτι εγιναν αυτα π εγιναν στο τελος ενταξει … ο γνωστος ουγκαουγκαγκας Benton :p:p:p

γιατι ρε ? πρωτο μου λαιβ Helloween Ροδον 98. δευτερο Maiden το 99, τριτο Decide Ροδον παλι! :stuck_out_tongue: το 2000 ηταν ? δεν θυμαμαι… γαμω ηταν, ωραιο λαιβ, αλλα τελος για deicide, εχω χασει το ενδιαφερον μου πολυ καιρο τωρα

Ναι το μόνο που άξιζε από το λαηβ ήταν ο Asheim. Θυμάμαι που το σκεφτόμουν και τότε, ότι κρίμα που μόνο αυτός δίνει στη μπάντα αυτό που χρειάζεται.

Και όλα αυτά τα είπα σε σύγκριση με το λαηβ του 2000, όπως εύκολα καταλαβαίνει κάποιος διαβάζοντας την τελευταία πρόταση.

αυτό το λαηβ έγινε? δε πήγε κανείς???

έγινε και είχε 100 άτομα με το ζόρι

100 ατομα με το ζορι οντως…κριμα…παντως οι Deicide εσπειραν κανονικοτατα και δεν το περιμενα επειδη ειχα ακουσει αρνητικα σχολια για το 2010…ο Benton μιλουσε παντως οσο επρεπε εκανε και αστειακια,εδινε πενες κτλ. ητανε αρκετα ορεξατος θα ελεγα…μια κοπελα του ειχε ζητησει να παιξουνε το oblivious to evil το οποιο το βγαλανε απο αυτο το tour και το παιξανε…παιξανε 18 τραγουδια παντως γυρω στη μια ωρα+10 περιπου αν θυμαμαι καλα…θα τους ξαναβλεπα παντως ευκολα!
αυτα! :stuck_out_tongue:

Εγώ άκουσα ότι ήταν χειρότεροι και από το 2010. Ότι αρκετός κόσμος μπήκε "έτσι"
για να γεμίσει η φάση. Επίσης είπαν ότι ήταν πολύ ομιλητικός σε σημείο όπου έβριζε κόσμο και τη γυναίκα του. Ενώ τέλος, είπαν ότι τα έβαλε με έναν τύπο από το κοινό επειδή τον ενοχλούσε. Ισχύουν αυτά??
Α, επίσης ότι ήταν τέρμα κόκαλο.

για γυναικα και κοσμο στο αστειο τα ελεγε φανταζομαι…οσο για τον τυπο ναι ισχυει και με το δικιο του ο benton που νευριασε επειδη ο τυπος του ελεγε συνεχως να του δωσει πεννα και σε μια φαση του τραβηξε τις χορδες του μπασου και του ξαναειπε για πεννα…οποταν δικαιως τον εβρισε ο benton…τι να πω παντως εγω γουσταρα το live :stuck_out_tongue: