Deicide 27 Μαιου, Block 33 , Θεσσαλονικη

1 και σημερα!!

και 1 και καμια να μην ητανε δεν θα παρεβρεθω τελικα όπως δειχνουν τα πράγματα. Γαμημενη οικονομια.

ΑΥΡΙΟ FOR FUCK’S SAKE!!! SACRIFICIAL SUICIDE!!!

κερατάδες Σαλονικείς… χαχα… με την καλή έννοια…

καλά να περάσετε παιδιά…

Λιγα λογια για την συναυλια:δεν ξερω αν παντα στις εμφανισεις τους oi deicide παιζουν τοσο λιγο.Βγηκαν στις 21.45 και τελειωσαν στις 22.35.Ουτε καν μια ωρα.Αν ετσι γενικως ειναι το στυλ τους τοτε οκ,αν οχι ομως τοτε μαλλον εκαναν αγγαρεια.Στατικοτατοι ,δεν κουνηθηκαν ουτε εκατοστο απο την θεση τους,μηδεν επικοινωνια με τον κοσμο (εκτος οταν ανακοινωναν τα τραγουδια).Σε καποια φαση πιστεψα οτι ετσι ειναι το παρουσιαστικο τους (και καλα evil,δεν μιλαμε με τον κοσμο,ειμαστε σοβαροι κι ετσι),αλλα οταν μια συναυλια δεν κραταει ουτε ωρα και χωρις encore τοτε μαλλον βαριοντουσαν.
Κοσμος γυρω στα 200 ατομα,αρκετο stage dive,o κοσμος μαλλον γουσταρε (εκτος απο μενα μαλλον που βαρεθηκα γρηγορα).
Επισης στα θετικα το πολυ φθηνο merchandize 10 ευρω το τσιρτ 15 το μακρυμανικο,ομως μεχρι και large,οποτε οπως πηγα με τα φραγκα στο χερι γυρισα πισω διοτι δεν ειμεθα και teenagers,φοραμε χχλ :smiley:
σετλιστ δεν θυμαμαι

μαλιστα…
φτασαμε στο ουτε μια ωρα Live…
καλα παμε…!!

[-X

Δε φτάσαμε τώρα. Και το 2000 που’χαν πρωτοέρθει, πάλι τόσο είχανε παίξει, και πάλι δεν μιλαγε ο Μπέντον.
Αυτοί είναι και αυτοί ήταν πάντα οι Deicide.
Πείτε και κάνα σετλιστ.

εγω το λεω καπως πιο γενικα, αλλα οκ…

Ας πω κι εγώ την άλλη άποψη λοιπόν…

Φτάνουμε 8:35 στο Eightball και ήδη έπαιζαν οι Νordor ενώ απ ότι μας είπαν οι Crossover είχαν ήδη παίξει!!! Άρα από διοργάνωση όλα πήγαιναν ρολόι! Ήχος ιδιαίτερα καλός, ίσως λίγο πιο δυνατός απ ότι έπρεπε αλλά εντάξει, death metal πας να ακούσεις…

Στην αρχή ο κόσμος ήταν πολύ λίγος, σε φάση να σκέφτεται κανείς ότι αυτή θα ναι η τελευταία φορά των Deicide στην Ελλάδα… Όσο πέρναγε η ώρα όμως ο κόσμος πλήθαινε και εν τέλει η προσέλευση ήταν αξιοπρεπέστατη (μην ξεχνάμε ότι κάποιοι έξυπνοι έβαλαν τους Nevermore να παίξουν την ίδια μέρα)!

Για να μην τα πολυλέμε, φτάνει η ώρα των Deicide και με το που ξεκινάνε με το ομώνυμο, ΠΑΝΙΚΟΣ!! Η επόμενη μία ώρα περίπου ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ!!
Τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί!

Ατελείωτο mosh-ίδι, ΞΥΛΟ, ΞΥΛΟ, ΞΥΛΟ, ΞΥΛΟ!!! Crowd surfing ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!
Βουτιές στο ΚΕΝΟ!! ΧΑΜΟΣ λέμε!
Σε σημείο ακόμα και οι Deicide να κοιτάζονται, να γελάνε και να μην το πιστεύουν, να γουστάρουν κάργα και ο Benton να κάνει άγριο headbanging!!!

Ήταν λίγο ομολογουμένως, θέλαμε κι άλλο και μάλιστα ο κόσμος έμεινε αρκετά να φωνάζει we want more… Ούτως η άλλως όμως τόσο παίζουν σχεδόν σε όλο το τουρ, παίζουν κάθε μέρα και είναι και μιας ηλικίας πλέον χαχα…

Εν κατακλείδι, δεν ξέρω αν θα ξανάρθουν οι Deicide, το σίγουρο είναι ότι το ταξίδι από Αθήνα άξιζε και με το παραπάνω, η συναυλία ήταν μια πραγματική DEATH METAL συναυλία με αρχ*** και έχω ήδη αρχίσει να αμφιβάλλω αν θα καταφέρουμε να κάνουμε περισσότερο χαμό στους Bolt Thrower αύριο (νταξει, που λέει ο λόγος)…

SETLIST (όχι σε σειρά):
Deicide, Dead By Dawn, Lunatic Of God’s Creation, Sacrificial Suicide, Trifixion, Dead But Dreaming, Once Upon The Cross, When Satan Rules His World, Children Of The Underworld, Kill The Christian, Serpents Of The Light, Blame It On God, Scars Of The Crucifix, Death To Jesus, Homage For Satan

Χαμος εγινε!!!