Deicide - To Hell With God

εγω συνηθως μιλαω (οριστικα) μετα απο τουλαχιστον 20-30 ακροασεις οποτε δεν θα πω καποια ολοκληρωμενη γνωμη αλλα μετα απο τη Πρωτη ακροαση το αλμπουμ μου φαινεται τιγκα στη βαρεμαρα και το filler. μονο το πρωτο τραγουδι ειναι αρκετα-πολυ καλο. ελπιζω να ανεβουν και τα αλλα συντομα γιατι δεν θα την παλεψω με τις τελευταιες σκατοντεθμεταλ κλυκλοφοριες (vader, suffocation κλπ…)

ηρθε η ωρα να πω τη γνωμη μου για τουτο το “ξεχασμενο” αλμπουμ μιας και σχεδον τελειωσα τις ακροασεις του: πολυ μετριο. αρκετα ως πολυ καλα τραγουδια το πρωτο και το τελευταιο (To Hell With God, How Can You Call Yourself A God). το τελευταιο μου θυμιζει παρα πολυ το τελευταιο κομματι του stench of redemption ειδικα που ξεκιναει με σολο κ μετα χωνει κλπ.

ολα τα αλλα τραγουδια του αλμπουμ ειναι μετριοτατα. μερικα μετριοκαλα και μερικα μετριοκακα. ετσι λοιπον εχουμε μια πολυ μετρια κυκλοφορια απο μια μπαντα που ενω μπορει, “δεν”…

περιεργη η παραγωγη ωρες ωρες τη συμπαθω, ωρες ωρες πιστευω οτι αφαιρει τη σκληραδα απο τα τραγουδια.

κριμα για τους deicide… εκει που ανεβηκαν, τσουπ… στα “σκατα” παλι…

[SPOILER]ενταξει το αλμπουμ δεν ειναι του πουτσου. εγω 7-8 θα του εβαζα. αλλα τι να πω γι αυτο οταν αυτη η μπαντα εχει βγαλει αριστουργηματα στο παρελθον?[/SPOILER]