Deicide

O πρώτος δίσκος τους είναι αριστούργημα, και μάλιστα την εποχή που βγήκε ήταν άλλη μια ‘‘σφαλιάρα’’ και μια πόρωση τρελλή μαζι φυσικά με τ’άλλα αριστουργήματα για τους Ντεθμεταλλάδες της δεκαετίας του 90 ! 8) Τέτοια πόρωση που πήγαινα 3η γυμνασίου όταν βγήκε και είχα ρωτήσει την καθηγήτρια Αγγλικών μου, τη σημαίνει το ονομά τους, και είχε πάθει σόκ. Απο εκείνη τη μέρα και μετά με κοιτούσε διαφορετικά. Δίότι το όνομα τους δεν είναι τίποτε άλλο απο το Λατινικο Ντέους που σημαίνει Θεός και απο το Αγγλικο ισάιντ, απο το σούισάιντ φυσικά !

Έχει παραγωγάρα - Μορίς Σάουντ,Τάμπα - αυτα τα τόμ ρε παιδί μου λές και είναι βγαλμένα απο τη κόλαση, κανονικά όμως. 8O

Εχω μια φώτο μαζί με τον Μπέντον, ο οποίος απο πολύ κοντά ειναι σαν παιδάκι ! Στο τσάφ την γλίτωσε, δίοτι ήμουν έτοιμος να του δώσω μια καρπαζά και να του πω, βρε άντε κι εσύ απο εδώ. :lol:

Μέχρι και πριν μερικά χρόνια, είχα τα 3 πρώτα τους σε βινύλιο, αλλά, θυμάμαι καλά, οτι το πρώτο, το έκρυβα πάντα απο τα μάτια των γονιών μου, δίότι άμα θυμάστε στο οπισθόφυλλο είχε τη μπάντα μπρόστα απο ένα άγαλμα - της Παναγίας νομίζω - αλλά οι τυπάδες, ήτανε με στη κακία και οι ανάποδοι σταυροι ήταν μεγαλύτεροι και απο τα κεφάλια τους ! :lol:

ΥΓ - Μην ακούτε ποτε αυτήν την μπάντα στο αυτοκίνητο !

Χαχα το θρεντ αυτό μου θύμισε τη γνωριμία μου με τη μπαντα αυτή! Πήγαινα πρώτη λυκείου και είχαμε μάθημα θρησκευτικών και η καθηγήτρια είχε φέρει τηλέοραση με βίντεο στην τάξη για να μας δείξει πραγματα για τον σατανισμό και την προβολή του απο τα διάφορα μέσα…και φυσικά πρώτο ρόλο σε όλα αυτα είχαν οι Deicide και συγκεκρίμενα ο ψυχάκιας ο τραγουδιστης τους! το μάθημα αυτο είχε γαμήσει παρ’όλο που, όπως όλοι, μισούσα τα θρησκευτικα. Η μισή ταξή έβλεπε περιφρονιτικά, ορισμένοι γέλαγαν και άλλοι έχωναν χεντμπανγκινγκς… Πάρα ταύτα δεν μου αρέσει και πολύ η μουσική τους:-s

Το περιεργο θα ταν να σ’αρεσε…

Deicide κορυφη! Carnaaaaaaage!!!

Απολυτη DEATH METAL δισκαρα.10/10 τραγουδια ειναι σκοτωστρες.Δισκος για να ανακαλυψεις το μεγαλειο της βαρβαροτητας.Παραμενει ο αγαπημενος μου απο αυτους με το Once Upon the Cross και Serpents of the Light να ακολουθουν στις επομενες θεσεις.Κατα ενα περιεργο λογο το Legionδεν μου κατσε ποτε πολυ καλα στα αυτια μου και ας περιεχει υμνους οπως τα Satan Spawn, the Caco-Daemon και Dead But Dreaming.Παντως ο ομωνυμος περιεχει μονο βλασφημα,καταστροφικα και επικυνδυνα κομματια,οπως πρεπει να ακουγονται δλδ και αυτο χωρις να να επιδιδονται σε υπερταχυτητες και αλλου ειδους ακροτητες που προσωπικα δεν με εντυπωσιαζουν(βλ.blastbeats).
Τα τελευταια τους αλμπουμς,χωρις να ειναι ασχημα,δεν καταφερνουν να ξεχωρισουν μιας και υπαρχει πολυ καλο Death Metal στις μερες μας ωστε να τους ανταγωνιστουν.

το 1ο οντως απο τα καλυτερα death metal album!απο τα υπολοιπα λιγα εχω ακουσει καθως δεν εχω ασχοληθει περαιτερω μαζι τους διοτι μου την σπαει πολυ ο Benton :stuck_out_tongue:

Infernus μαλακία να μην έχεις ασχοληθεί λόγω Benton! :wink:

Εμένα μου αρέσουν καμια 10αριά κομμάτια κοντά κι πρόσφατα πήρα το Serpents Of The Light το οποίο απλά ισοπεδώνει ως ο πιο άμεσος δίσκος τους :smiley: Creatures Of Habit, Serpents Of The Light, This Is Hell We’re In, Bastard Of Christ, Father Baker’s, Slave To The Cross όλα κομματάρες! Τα τελευταία επίσης με εξέχον το The Stench Of Redemption πρέπει να ναι πάρα πολύ δυνατά άλμπουμ κρίνοντας από σκόρπια κομμάτια! :slight_smile:

Thanks to dargaard-79 γι αυτήν την αλμπουμάρα \m/\m/

Τι θρεντ πήγατε και ξεθάψατε ρε :stuck_out_tongue:

Η πρώτη death metal μπάντα που άκουσα και με έχωσε στην φάση και αν θυμάμαι καλά ήταν εκείνο το βλάσφημο satan spawn the caco-daemon από το legion με τα χαρακτηριστικά βελάσματα στην εισαγωγή. Το εξώφυλλο του άλμπουμ ήταν και ένα από τα πρώτα metal t-shirt που αγόρασα ever.

Μετά τα 3 πρώτα τους τα μοναδικά που μου έκαναν μια κάποια εντύπωση ήταν τα scars of the crusifix και το τελευταίο τους to hell with god.

[I]Why try? World dies, christ hides
When Satan rules his world
Disease, run free, killing
When Satan rules his world
Religion, infliction, obscene
When Satan rules his world
Witness, dismissed, executed
When Satan rules his world
[/I]

Από τα πιο πωρωτικά ρεφρεν σε όλο το Death metal! :metal::metal: Και μετά σκάει η σολάρα :smiley:

Έκανα τελευταία ένα μικρό ξέθαμα, και κατέληξα πώς αν εξαιρέσεις τις πρώτες κυκλοφορίες, το The stench of Redemption είναι για εμένα ο καλύτερος δίσκος που έχουν βγάλει την τελευταία δεκαετία :smiley: :smiley: Πολύ πολύ αγαπημένος

Το εξώφυλλο του νέου δίσκου που θα κυκλοφορήσει Νοέμβρη!

Tο καλύτερο τους εδώ και χρόνια… παίζει και το καλύτερο τους ever.

Παίζει… να δούμε όμως και το περιεχόμενο του! Κλασσικά ο Benton βγαίνει παντού και κάνει τις γνωστές του σατανιστικές γραφικές δηλώσεις. Αγαπάμε απλά!

Την καλύτερη δήλωση του για το νέο άλμπουμ την έκανε πάντως στο terrorizer

“for once it might get some good reviews”

:lol::lol::lol: είναι θεός ο πούστης.

:lol::lol::lol::lol:

Ισχύει! Άντε να βγεί κανα κομματάκι να καυλώσουμε

και ο Benton συνεχίζει να προωθεί το άλμπουμ με θεικές δηλώσεις

?Do you hear that? It?s the sound of Satan singing along to the new DEICIDE!?, boasts frontman Glen Benton of the new release, adding that ?In The Minds Of Evil? [B]is ?like King Kong taking a shit on a daisy[/B]?. We can?t wait!

:lol2:

Νέο κομμάτι
[I][U]In The Minds Of Evil[/U][/I]

Ελα ρε γαμωτο, ειχα μια ελπιδα οτι θα ειναι μπαλαντα…:frowning:

…τυπικό κομμάτι Deicide…καθόλου άσχημο:):!: