Deine Lakaien EΠΙΤΕΛΟΥΣ...ΕΔΩ

14 Μαρτιου 2009 στο Gagarin 205 εμφανιζονται οι Deine Lakaien!!!επιτελους κ παλι εδω!!!δεν μπορω να το πιστεψω…καιρο πριν εψαχνα να βρω κατι σχετικο,για συναυλια τους καπου εδω…κοντα…κ τελικα το βρηκα τωρα τυχαια…

Ποιοι ειναι ετούτοι πάλι?:-k:p

Απο τα μεγαλυτερα ονοματα της Γερμανικης Darkwave σκηνης
[το ονομα τους ειναι εμπνευσμένο απο Einstürzende Neubauten]

Ξερεις τι σημαινει το ονομα τους??να σου πω??μολις εμαθα προσωπικα…’‘κουφαθηκα’’

Ευτυχώς που το έβαλες σε εισαγωγικά το κουφάθηκα γιατί προς στιγμή ανησύχησα.

οκ, κρύο αστείο. :stuck_out_tongue: πες μας για το όνομα.

Σημαινει…’‘Τα λακακια σου’’!!!Δεν ειναι πολυ γλυκο??κ τρυφερο???:stuck_out_tongue:

Στο wikipedia εχει ενα αρθρο σχετικα για το ονομα τους.

Τα… ποιά??? 8O

Εμένα πρόστυχο μου ακούγεται! :lol:

Θα σε δειρω!χαζουλη ellanor!AKOY KEI ΠΡΟΣΤΥΧΟ!:lol::lol:

Επιτέλους!! Να τους δούμε κ μεις… Οι προσευχές έπιασαν τόπο…:papas::papas:

Η διοργάνωση νομίζω ότι είναι από την alterground. Για να δούμε τιμή πρώτα…

DEINE LAKAIEN full electric live band

Avant-Garde ολκής, προχωρημένες ηλεκτρονικές ατμόσφαιρες, εύθραυστη Darkwave αισθητική, Experimental Ambient προσέγγιση και πεντάμορφες μελωδίες από έναν από τους σημαντικότερους εκπροσώπους του είδους… Οι Deine Lakaien συμπληρώνουν 20 ολόκληρα χρόνια μιας σπουδαίας παρουσίας στα άβατα της μελαγχολίας. Επιστρέφουν μετά από 4 χρόνια στην Αθήνα για μία και μοναδική συναυλία με full band επί σκηνής, για ένα ανεπανάληπτο electric live show στην σκοτεινή πλευρά του φεγγαριού!

ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΜΑΡΤΙΟΥ 2009 [DOORS OPEN @ 21:00]

@ GAGARIN 205 - ΕΙΣΟΔΟΣ: € 30 (ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ-ΠΡΩΤΑ 300), € 35 (ΠΡΟΠ.-ΤΑΜΕΙΟ)

ΜΑΘΕ/ΔΙΑΒΑΣΕ/AΚΟΥΣΕ/ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ

DEINE LAKAIEN: www.deine-lakaien.com - www.myspace.com/deinelakaien

Αντε να τους (ξανα)δουμε, ενα γκρουπ που πραγματικα αξιζει!!!

ε με αυτά τα 30 - 35 αρια μας έχουν πηδήξει ρε γμτ… όχι ότι δεν τα έχω δώσει, αλλά συνήθως βλέπεις 2-3 γκρουπς μαζί… Εδώ οι Diary Of Dreams + Decode, London After Midnight + Illusion Fades είχαν 25 ευρώ. Hocico + Hioctan + Inline Sex Terror είχαν 28. Το να ανεβάζεις την τιμή 5 - 10 ευρώ συστηματικά είναι κάπως. Τεσπά.

αχαχαχαχαχχααχ καλο. αλλα το deine lakaien δεν σημαινει “τα λακακια σου” αλλα, ο υπηρετης σου…ή κατι τετοιο! κι αυτο γλυκο ειναι. για να μη σου πω πιο γλυκο κι απ τα λακακια.

Οι λακεδες σου σημαινει.
Τι γλυκο.

Ροκινχαχαχα

…σκατοψυχιά ουμπερ αλες…

Να πάρω παρουσίες ή είναι νωρίς ακόμη??
Σε δυο μέρες είναι το λάηβ…:slight_smile: