Deine lakaien

γενικά έλεγα για το ίματζ. οι DL μ αρέσει η μουσική, αλλά αυτός ο αλέξαντερ δεν παλέβεται…
για το ιματζ… λέω οτι και στο γκλάμ και στο γκοθ, πολλοί παίρνουν το ιματζ και ξεχνάνε να παίξουν καλα΄…
οι dl, θεώρω κακίστη τη φωνή. oi hanoi απο την άλλη είχα “μπροστά” για την εποχή τους ενδυματολογική αποψή και rock n roll παίζουν όπως λίγοi…και ή φώνη του monroe, είναι όπως πρέπει…

θέλω να σου πώ οτι…

“She’s into Jane’s Addiction
But she don’t know their songs
And I fall over laughing when she tries to sing along
She thinks that she’s so “emo”
Next week she’ll be a “goth”
It all amounts to nothing
She gets murdered in the mosh”

you get the idea…
μιλάμε για κάτι άτομα like this…

το γκοθοκόριτσό το έπνιγα …χαχαχα… και ο κόμης “βλάκουλας” απο δίπλα που την σέρνει με λουρί…
ναις…

λίγο οφφτόπικ κ συνεχίζετε. συγνώμη από τώρα.

άλλη μια κωλοτούμπα… χοοοοοοοο π!

τωρα λες ότι σου αρέσει η μουσική τους και πιο πάνω ότι χαλαρά ειναι απο τα χειρότερα πράγματα που εχεις ακούσει…
στη συνέχεια αναφέρεσαι στην κατάντια πολλών συγκροτημάτων που χάνουν την ουσία και στηρίζονται στην εμφάνισή τους (γεγονος που εννοείται ότι ισχύει σε μεγάλο βαθμό). Αλλά για να την αναφέρεις στο συγκεκριμένο thread οπου λες τη γνώμη σου για τους DL σημαίνει ότι τους θεωρείς μερος αυτής. Διόρθωσε με αν κανω λαθος.

αυτό ειναι απο τα πιο αθλια και εξευτελιστικά πραγματα που εχω δει και συμφωνω μαζι σου…αυτά τα ατομα ειναι κενα, πραγματικα κενά…
απλα διαφωνώ στο ότι για να τα πεις αυτα πήρες αφορμή απο τους DL που οπως σου είπε ο παναγιώτης
είναι απο τα πιο διακριτικά συγκροτήματα στο χώρο…

Η διαφωνία μας λοιπόν βρισκεται στο αν το συγκεκριμένο συγκρότημα για το οποίο γίνεται λόγος εδω περα ειναι ενα απο τα συγκροτήματα που περιγράφεις,
και όχι στο αν οντως υπάρχει κρίση στη μουσική. Σε αυτό το τελευταίο νομίζω δε διαφωνει κανεις. :slight_smile:

:lol2: :lol:

Πες μας Κάργια ότι ακούς και Son Of Dork και δεν περιγράφω άλλο

:lol3:

το γκοθοκόριτσό το έπνιγα …χαχαχα… και ο κόμης “βλάκουλας” απο δίπλα που την σέρνει με λουρί…
ναις…[/QUOTE]

Το θεμα μας εδω ειναι αλλο,πως '‘βλεπουμε’'και πως μας φαινονται οι deine lakaien.Η εικονα με τα καραγκιοζακια που εδειξες δεν κολλαει πουθενα.Ειναι προφανες οτι τα ατομα αυτα στην φωτογραφια εχουν ελλειψη προσοχης και την επιζητανε αγωνιωδως με ενα ανοητο-εκκεντρικο-γεματο αρνητισμο και προπαντων δηθεν στυλακι.Ομως τι σχεση εχουν αυτοι???

well, ειναι αποδεκτοι οι d.l μουσικα, αλλά με τετοια φώνη … δηλαδή δεν το ακούσαν το αποτέλεσμα ? η ετύχε και πέτυχε… και ειπαν δε μαμιεται…?
τι να σε πώ, το συνολό δεν με πείθει…και απο την άλλη, το οτοι θεωρώ τη μουσικη οκ, καλη δεν (για αυτο που είναι) δεν σημαίνει οτι το αποτέλεσμα είναι και αυτό το αναμενομενό.

s.o.(a).dork, αχαχαχαχα, όχι αλλά, είχα ακούσει το κομμάτι και το βρήκα έξυπνο στιχουργικά… bubblegum, boyband pop punky rock! haha !

Τη φωναρα αυτη την εχω ερωτευτει.Δεν προκειται να επιχειρηματολογησω υπερ τους.Οκ δεν σ΄αρεσουν,εσυ χανεις ισως:wink:

παναγιωτη εχεις δικιο…ακουσα το dark star και ειναι παρα πολυ ωραιο…ειδικα τα reincarnation,love me to the end,fruhlingstraum… και το over and done επισης υπεροχο…

o τραγουδιστής των Deine Lakaien, Alexander Veljanov o οποίος κατάγεται από το FYROM, έβγαλε νέο προσωπικό άλμπουμ με τον τίτλο “Porta Macedonia”…

:-k:-k:-k

Χμμμμμμμ… Παράξενος τίτλος…

αν και δεν ταιριαζει καθολου με το αβαταρ μου, οι deine lakaien ειναι υπεροχοι !