Εξοριστα αστρα demo

Η μπαντα ιδρυθηκε τελη του 2006… Τα μελη ειναι The_Ripper (κιθαρα-φωνητικα), dark_of_the_sun (μπασο) και freedomofrock (drums), και παιζουμε ελληνικο ροκ…

Εδω ειναι το πρωτο μας ντεμο, οπου περιεχει 4 τραγουδια. 3 διασκευες και ενα δικο μας…

Enjoy…

http://rapidshare.com/files/40237409/Demo.rar.html

Οποιος κανει αρνητικη κριτικη θα φερω τη Witch Clan να σας καθαρισει ολους…:twisted: :twisted: :twisted:

Στην αρχη ειπες The ripper και λες Ωπα πεζει ο Οwens ??Αλλα μετα καταλαβα τι παιζει!
Εγω ειμαι παντα ευθης οποτε μην με παρεξηγησετε οτι γνωμη και να πω!:wink:

O The_ripper απο το φορουμ (δεν πολυ γραφει ομως)…

Οσο για το αλλο, φυσικα και ειμαστε ανοικτοι σε καθε κριτικη, αρνητικη ή μη…

Έχω να πω πως αν δε σας αρέσει θα είναι λόγω του freedomofrock…:!: :smiley: :smiley: 8)

Ρε γμτ, δεν μπορώ να κάνω extract τα αρχεία από το zip, wtf?

AΠΟΨΗ ΜΟΥ==> Το 1 και το 4 δεν μου αρεσαν παρα πολυ…αρκετα λαθη στους χρονους και στην συνεργασια μπασου και ντραμς…επισης καθολου καλος ηχος απο το μπασο…Πεταλια δεν ειχες…και στα τραγουδια που επεζες μονος σου εισαγωγη δεν ειχες καλες δυναμικες…
Του τσακνη καλο…
Το δικο σας καλο…(κατι μου θυμιζει η μελωδια του κουπλε αλλα δεν μου ερχετε-ισως να κανω και λαθος)…

ΥΓ.Την αποψη μου ειπα,μην νομιζετε οτι τα λεω αυτα για να το παιξω μαγκας η κατι αλλο… :wink:

Καλα, θελουμε δουλεια, αυτο ειναι σιγουρο… Ουτε 1 χρονο δεν ειμαστε μαζι… Οσο για το μπασο, δεν καταλαβαινω τι εννοεις “δυναμικη”… Thanx για τα σχολια παντως!:slight_smile:

Aν και κιθαριστας θα προσπαθησω να σου πω…
Οταν παιζεις πχ. δεκαταεκτα με δεικτη μεσω σε μερικα σημεια ακουγεται λιγο πιο δυνατα οταν παιζεις με τον δεικτη.Δεν ειμαι και ο καταλυλοτερος για να το αναλυσω καλυτερα…απλα το παρατηρησα γιατι και εμεις την ειχαμε πατησει ετσι στις αρχες…

Βασικα ο μπασιστας, κιθαριστας ειναι…:stuck_out_tongue:

Παιδιά, το άκουσα! :smiley:

Το ελληνικό ροκ με ελληνικό στίχο δεν είναι και το αγαπημένο μου είδος, αλλά εντάξει επέζησα… :stuck_out_tongue:

Τις αυθεντικές versions των διασκευών δεν τις έχω ακούσει για να συγκρίνω!
Το στυλ, ο ήχος κ.τ.λ. δεν μου αρέσουν ούτως ή άλλως, οπότε θα τα κρίνω μόνο εκτελεστικά.

Για 8 μηνών μπάντα, νομίζω ότι είστε τουλάχιστον αρκετά καλοί!
Φωνητικά τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά δεν μου αρέσουν ούτε γνωστοί έλληνες ροκ τραγουδιστές, οπότε Ο.Κ.
Βασικά δεν αντέχω ελληνικό στίχο! Με ζαλίζει! :? Νομίζω ότι σε λίγο θα αρχίσει να τραγουδάει ο Αγγελάκας! =P~

Το παίξιμο της κιθάρας αρκετά καλό, το μπάσο λίγο μοτόνονο προς το παρόν :-s και τα drums σε σημεία καλά και σε άλλα λίγο βαρετά… :roll:

Ρε γαμώτο, στα γενέθλια του παιδιού (freedomofrock) τί πάω και γράφω… #-o

Οι διασκευές δηλαδή δεν μου είπαν και πολλά, αλλά αυτό που μου άρεσε πολύ ήταν το δικό σας!

Πολύ καλύτερο και πιο heavy από τα άλλα!
Και κάτι heavy metalαδικα riffάκια στη μέση ήταν πολύ πορωτικά! :metal:

Γράψτε δικό σας υλικό και αφήστε τις διασκευές! :wink:

Γενικώς, είστε ωραίοι!

Αυτόγραφα υπογράφετε; :-k
Χαχα!

Κάπως έτσι όπως τα είπε ο Δημήτρης :slight_smile:

εεεε, λίγα λόγια για το θεό Αγγελάκα!!!:!: :smiley:

Χμμμμ… :-# :-# :-#

Αστο ρε, εξαλλου ουτε εμενα μου αρεσει ο Αγγελακας…

Ελπιζω να μη το δει αυτο το ποστ…:stuck_out_tongue:

Το ακουσα!Το δικο σας κομματι ηταν καλυτερο απο τα αλλα!περιεργο αλλα καλυτερα!Ο κιθαριστας θελει πολυ δουλεια γτ δεν ακουγεται καθολου καθαρα αυτα που παιζει!Και γενικα ο ηχος θα μπορουσε να ειναι καλυτερος!να πεζεται με τις σταθμες μαγκες βοηθαει τρελα!Καλυτερος αν και δεν το περιμενα ο Freedom!
ΜΠραβο και μονο που κανετε προσπαθεια παντως!

Το δικο σας καλο κομματακι…καποια καλα heay riff!!Τις διασκευες δεν τις ηξερα καν!!
Μονο που με χαλαει η φωνη…sorry…:-#

Όπως σας είπα και από κοντά, δε μπορώ ελληνικό στίχο, ούτε ελληνόφωνο ροκ.

Πάραυτα, το ξέρετε και από μόνοι σας ότι χρειάζεστε πολλή δουλειά ακόμα, τόσο ατομικά όσο και ομαδικά.

Αν γουστάρετε αυτό που κάνετε, θα πετύχετε σίγουρα κάποια στιγμή! :wink:

Έχετε ακούσει το Οι Χαμένοι Ποιητές του Τσίγκου? Μου το θύμισε στιχουργικά. Σας άκουσα ευχάριστα πάντως. Ο τραγουδιστής βέβαια δεν μου πολυ άρεσε. Έχετε σκεφτεί να βάλετε πλήκτρα στο σχήμα? Ειδικά στην διασκευή Μάσκες θα κόλλαγε αρκετά!
Keep on μάγκες.

Σε ποιο τραγούδι αναφέρεσαι;

Θα τσεκάρω…:slight_smile: