Dennis Hopper dies

Dennis Hopper dies at 74

:frowning:

Κρίμα :frowning:

r.i.p. αγαπημενη φυσιογνωμια στον κινηματογραφο, και ας επαιζε τελευταια ολο τον κακο…

Rip στον Easy Rider…:frowning:

Ελπιζω εστω να μην τον ταλαιπωρησε τοσο πολυ ο καρκινος στις τελευταιες ωρες και να ‘εφυγε’ με λιγοτερο πονο…αν και ολη τη χρονια ακουγα διαφορα,περι χημειοθεραπειων κτλ που τον ειχαν καταπονησει…κριμα και παλι,οπως και ναχει…

Ρε μαλάκα τι σκατά γίνεται φέτος!;!;!;!

Η ερμηνεία του στο Blue Velvet του Ντέιβιντς Λιντς είναι στοιχειωτική και η ενσάρκωση του πιο παρανοϊκού “κακού” στην ιστορία του σινεμά!

RIP

κρίμα γαμώτο…:frowning:
το easy rider είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες.
και η ερμηνεία του στο blue velvet είναι αξεπέραστη.
και επίσης συμμετείχε και στην ταινιάρα αποκάλυψη τώρα.
RIP…

Από τους πιο συμπαθείς Αμερικάνους ηθοποιούς.

Να ναι ελαφρύ το χώμα… :frowning:

Μία από τις τελευταίες ερμηνείες του που θυμάμαι ήταν στο 24 να παίζει (κλασσικά) έναν μοχθηρό Σέρβο εγκληματία! \m/

Γεμίσαμε νεκρολογίες ρε πουστη μου τελευταία. Τι γίνεται.

R.I.P. Σε έναν μεγαλο ηθοποιο.

rip

τι σκατα γινεται φετος???

Σπουδαίος ηθποποιός…R.I.P.:!:

+1

Όπως και το 10λεπτο διαλόγου με τον Κριστοφερ Γουόκεν, σε μία κατά τα άλλα καμμένη ταινία, από τις πιο απολαυστικές αντιπαραθέσεις μεγάλων ηθοποιών

Τον αγάπησα από την ταινίαρα Flashback του 1990 και πρόσφατα είδα και το Apocalypse Now. μπορείτε να μου προτείνετε 5-6 ταινίες να τις έχω στα υπ’ όψιν?

ΦΟΒΕΡΟΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ!

http://www.youtube.com/watch?v=iQOwigPw9Cs

Τι λέμε τόσην ώρα;;; Blue Velvet και Easy Rider!

άλλες 3? :stuck_out_tongue:

Ακόμα και στην ταινία με τον Ιάσονα και το χρυσόμαλο δέρας που δείχνει συχνά-πυκνά το Σταρ, αυτός είναι ο μόνος που αξίζει:):!:

1)’‘Der Amerikanische Freund’’(1977)
2)’‘Rumble Fish’’(1983)
3)’‘River’s Edge’’(1986)

Τρεις επισης μεγαλες ταινιες κι ερμηνειες του τεραστιου Dennis Hopper.

μεγαλος ηθοποιος αν και τα τελευταια χρονια ειχε ταυτιστει με τον ρολο του κακου…πολυ καλος επισης και στο δυτικα του κοκκινου βραχου και στο waterworld (απιστευτος ρολος)…r.i.p

Aυτά ακριβώς!

R.I.P.

Παιδια βρειτε και δειτε αυτο το αριστουργημα