Depeche Mode

Φοβερό και το Violator και το Music For The Masses και μάλλον τα καλύτερά τους.
Όμως το Ultra είναι το αγαπημένο μου.

Αρκετά δελεαστικές πάντως είναι και οι επανεκδόσεις των δίσκων τους.

Μεγάλο γκρουπ οι Depeche αλλά πολύ φλώροι ρε γμτ σε αυτά τα παλιά - και τόσο '80ς!!! - videoclips τους! :smiley:

Ellanor liga gia tin floroparea tote tou megistou Vince giati tha exoume trexamata :lightsabre: Ante bravo [-X

Den eimai antikeimenikos, eimai mega fan. Ksekinisa siga siga kai to proto pou me porose apo aytous itan to eksis… http://www.youtube.com/watch?v=JwzgoPeb-oc
Otan meta apo ligous mines bgike to eksis …http://www.youtube.com/watch?v=16bvFvjwONI Egina me tin mia fan boy. Apo tote efaga trelo kollima kai meta efaga kai to xtypima everything counts amesos meta opote milame gia trelo kollima.

Πφ. Αν δεν έχεις μαλλιά μέχρι το γόνατο και 2-3 χαλκάδες στη μύτη δεν αξίζει να παίζεις μουσική. 8O

ας τους έβλεπα live εκείνη την εποχή βέβαια, και ας πήγαινα ντυμένος με κοστούμι και χωρίστρα στη μέση…!

Emfaniseis san tin Pasadena ginontai mia fora ta deka xronia…

Γκρουπάρα!!!

ΈΧΟΥΝ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ!

Δεν μπορώ να πω ότι τους έχω θεούς αλλά πρόκειται για ένα πάρα πολύ καλό συγκρότημα. Το live στην Μαλακάσα ήταν άψογο, ειδικά το encore τους και ακόμα πιο ειδικά το Photograrphic.

Και τι σετλιστ είχε. Από τα καλύτερα λαιβ άλμπουμ ever…

Πλάκα, πλάκα η εκτέλεση του Photographic από τη Μαλακάσσα είναι κλάσεις ανώτερη και ξεσηκωτική από την κανονική…

Eμενα πάλι το photographic μου αρεσει στο remix απο τον δισκο remixes 81-04

Υπό αυτή την μορφή το είχαν παίξει στην Μαλακάσα. Γαμάει αυτή η εκδοχή αν και η πρωτότυπη είναι πιο dark…

Έντιτ: Πάω να το ακούσω…

Καιρός τους είναι να βγάλουν κανενα καινούριο άλμπουμ και να μας ξαναεπισκεφθούν. Βέβαια και χωρίς να βγάλουν δίσκο δε με χαλάει να τους ξαναδώ λαιβ σε ένα μπεστ οφ σετάκι…

Να ρωτήσω κάτι επί ευκαιρία;
Έχω το Photografic από το album(ORIGINAL VERSION) και το έχω και σε clip (live εκτέλεση, πολύ πιο power), μήπως ξέρετε αν μπορώ να βρω audio την τελευταία, αν την έχετε ακούσει.

Yπάρχει σίγουρα στο άλμπουμ που αναφέρει ο Davidian. Και εγώ εκεί το έχω.

Thanks a lot!!

Με τιμάει το ότι στα περισσότερα κομμάτια τους που έχω ακούσει βαριέμαι? :-s

Πιστεύω πως για να γουστάρει κάποιος Depeche Mode πρέπει να μη του είναι δυσάρεστος (τουλάχιστον) ο ποπ ήχος των '80ς και γενικά να μην έχει πρόβλημα όσο αφορά ηλεκτρονικά ακούσματα. Οι DM είναι βέβαια κάτι πολύ περισσότερο απο μια “ποπ/ηλεκτρονική” μπάντα, αλλά εδώ λέμε απλά κάποιες προυποθέσεις για να αρέσουν σε κάποιον…

Επίσης σε όποιον άρεσε το Host των Paradise Lost (για παράδειγμα) δε νομίζω πως είναι δυνατόν να μη του αρέσουν οι DM. Γιατί πολύ απλά το Host οφείλει όλη την ύπαρξη του στο συγκεκριμένο συγκρότημα!

Πάντως θυμάμαι το πρώτο άλμπουμ των DM που είχα πάρει κάτι χρόνια πριν ήταν τα “Singles 81-84”… Και δε μου είχε κάνει καμία εντύπωση τότε, το είχα μάλιστα παρατήσει στο ράφι να μαζέψει σκόνη! Πως αλλάζουν τα γούστα όμως. Τώρα το ακούω και δεν υπάρχει τραγούδι εκεί μέσα που να μη το γουστάρω… (φυσικά η remix εκτέλεση του Photographic είναι μια απο τις καλύτερες τους στιγμές…) 8)

Μια που οι DM θα μας ξανάρθουν την άνοιξη, πρόσθεσα ένα poll όπου και μπορούμε να ψηφίσουμε τα αγαπημένα μας άλμπουμ. Το poll εμπεριέχει τη δυνατότητα για πάνω απο μία ψήφους, επομένως ψηφίστε αυτά που σας αρέσουν πιο πολύ (ε, μη τα ψηφίσετε και όλα!).

Violator / Music For The Masses τα κορυφαία τους και από κοντά το Ultra.

αλλά περισσότερο το 1985 στο Παναθηναικό Στάδιο στα πλαίσια του Rock in Athens

???#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o

[QUOTE=about music;225557]Ντάξει δεν θα μπορούσα να είμαι αντικειμενικός με τους Depeche. Αν υπάρχει ένα γκρουπ στον πλανήτη που να μπορώ να θεωρούμαι φαν αυτοί είναι σίγουρα οι Depeche Mode με την έννοια του ότι τους ακούω 10ετίες και έχω παρακολουθήσει τη δισκογραφία τους έως σήμερα. Εγώ είχα λυπηθεί αφάνταστα που δεν τους είχα δει στο ΟΑΚΑ το 2001 λόγω στρατού, αλλά περισσότερο το 1985 στο Παναθηναικό Στάδιο στα πλαίσια του Rock in Athens

???#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o