Desaster Live in Athens - An club 14/01/2012

NADIWRATH ρεεεεεε…!!!

αναμενουμε το Σαββατο!!!

Εγω πιστευω πως 150 ατομα θα τα μαζεψει λογω χαμηλου εισιτηριου. Μπορει να πεσω κι εξω βεβαια, το Σαββατο θα δειξει.

…συμφωνω με Αngmar…θα την περασουμε την κατοσταρα…:stuck_out_tongue:

Aπ την εκδηλωση στο facebook το ειδα!!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=n1prMwU-ocg#!

Απιστευτο ε??

θα τιμήσουμε, αν δείτε κάποιον με αμάνικο μπλουζάκι valkyrja ρίχτε κανά καλησπέρα!

Ωραιο το νεο κομματι αλλα

Ντου απο παντου σημερα. Ελπιζω να ειναι οσο τουμπανα τους περιμενω

Πω χωνουν πολυυυ ασχημα οι Desaster,κριμα που δεν ειχα ασχοληθει και νωρυτερα…οπως και να’χει παντως, εκει να τα σπασουμε

LIVE-ΑΡΑ!!!ανετα μπηκε στις top συναυλιες μου!!!τιμια support ειδικα οι Revenge!
οσο για DESASTER ο,τι και να πω θα 'ναι λιγο!!μακαρι να τους ξαναδω!!!τσιμπησαμε και σετλιστ! :lol:

Το στιγμιοτυπο της βραδιας ηταν ο ΘΡΑΣΕΡ Bleedin History να τα σπαει με Teutonic Steel. Στιγμες απειρης συγκινησης και καλλους. :’)

Desaster τουμπανα σε σημειο που πρεπει να ειναι πολυ ανοιωθος κανεις για να μη του αρεσει αυτο που βγαζουν επι σκηνης. Α και Tormentor. \μ/ Περισσοτερα στην επισημη αποψη. Στους Nadiwrath ψιλοβαρεθηκα προς το τελος, ο δισκος μ αρεσε πολυ, τα παιδια εδωσαν δυνατη παρουσια αλλα δεν ξερω, κατι δε μου κολλαγε. :confused: Ισως να εφταιγε ο ηχος, δεν ξερω. Οι Revenge εβγαλαν ΠΟΛΥ ΨΥΧΗ και μπραβο τους, πρωτη φορα που τους βλεπω live κι οι εντυπωσεις μου ηταν μονο οι καλυτερες. Τσιμπησαμε κι ενα CDακι Desaster που μας ελειπε, τελεια βραδια γενικα.

Να υπογραμμίσω κι εγω προσωπικο highlight revenge. Πολυ ωραία βραδιά γενικά, έχασα και το στοίχημα για τα 90 άτομα, ευτυχώς :stuck_out_tongue:

Ο βληδιν έβγαλε θρασοτρουιλα όντως,κι εγω τον χάρηκα!

Violate σε εντοπίσαμε αλλα εξαφανιστηκες

Ότι είπαν τα παιδιά,πολύ όμορφη βραδιά.Για Revenge το αμάνικο Bestial Devastation του μπασίστα/τραγουδιστή τα είπε όλα.Nadiwrath επίσης δυνατή παρουσία.Οι Desaster έβγαζαν μεγάλη πόρωση,ειδικά σε κάτι teutonic steel και tyrants of the netherworld,για πολύ χεντμπάνκι.Πάντα τέτοια

Το λάιβ ξεκίνησε στην ώρα του…
Οι Revenge έπαιξαν πολύ καλά. Καλό ήχο, ξεσηκωτικά κομμάτια, ο ντράμμερ γνωστός για τα ξεσπάσματά του. Όλα μια χρά… βέβαια δεν μου άρεσαν και πολύ.
Οι Nadiwrath… respect… ο λόγος που πήγα άλλωστε. Δεν έχω να πω και πολλά …
κοπανιόμουν σχεδόν όλη την ώρα… χαχα… ο σταυρός με χάλασε λίγο. Δεν το έχουν ξανακάνει γι αυτό ίσως!!
Οι Desaster ήταν ισωπεδωτικοι. Προσωπικά δεν τους ήξερα. πολύ καλοί, είχαν επαφή με το κοινό. Ο ντράμμερ μορφή… τα σπαγε παρόλο τα παραπάνω κιλάκια… χαχα…

Σε γενικές γραμμές ήταν ένα αξιόλογο λάιβ! Και πάλι μπράβο στον Αλέξανδρο!!

Λοιπόν, εγώ είμαι λίγο άνιωθος αλλά [B]DESASTER [/B]μετά τα μισά ψιλοβαρέθηκα. Από την άλλη δε φταίνε αυτοί γιατί αντικειμενικά παίξανε άψογα, μάλλον φταίει ότι δεν πολυκαίγομαι γι’ αυτόν τον ήχο.

Από την άλλη τα “support” μου πήραν τα μυαλά.

Για [B]REVENGE [/B]ίσως είναι μεγάλη κουβέντα αυτή που θα πω, αλλά κάπως έτσι πρέπει να ήταν οι πιτσιρικάδες SEPULTURA όταν έπαιζαν στα μικρά κλαμπς της περιοχής τους. Και ΟΚ, το ότι το [B]“From Hell”[/B] είναι γαμώ τους δίσκους το ξέραμε, αλλά το ότι επί σκηνής είναι ακόμα πιο κάβλα το μάθαμε (εγώ δηλαδή) χτες.

Πάμε [B]NADIWRATH [/B]τώρα. Μεγάλη κουβέντα πάλι, αλλά για μένα είναι μέσα στις εξαιρετικά λίγες εγχώριες μπάντες με πραγματικά δικό τους ήχο και μια συγκεκριμένη φιλοσοφία σε αυτό που θέλουν να βγάλουν. ΟΚ, επιρροές έχουν όλοι, αλλά το ζήτημα είναι να τις κάνεις τόσο κτήμα σου ώστε στο τέλος να τις εξαφανίσεις. Οι NW το βγάζουν στην εντέλεια έτσι ώστε το λάηβ τους να έχει τρομακτική ροή είτε παίζουν τις δικές τους κομματάρες, είτε διασκευές σε GBH και HORNA.

Edit: Violate σε είδα και τα είπαμε και λίγο. :smiley:

Επίσης φανταστική post-live φορουμοκατάσταση στο Ragnarok μετά. :thumbup:

κομματάρα πελώρια ε, για να τα λέμε κι όλα :blues:

ωραία ήτανε, φιλιά σε όσους είδα.

να πω κι εγώ με τη σειρά μου πόσο όμορφοι ήταν Revenge και Nadiwrath, με τους δεύτερους να μην είχε τύχει να τους δω μέχρι στιγμής και να προέκυψαν αρκετά καλύτεροι απ’όσο περίμενα (δισκάρα το περσινό βεβαίως βεβαίως), και τους πρώτους να με στέλνουν να ξανακούσω το album τους που το είχα κάπου πεταμένο στο σκληρό μου στα αζήτητα ;p. Desaster πρόλαβα 2 κομμάτια γιατί προέκυψε έκτακτο πρόβλημα και έπρεπε να εγκαταλείψω, ξενέρα μεν, αλλά κάπου θα τους ξαναπετύχουμε, εδώ, έξω, θα δείξει…cheers σε ChrisP, χάρηκα που σε είδα, και πρέπει να κατάλαβα και ποια ήταν η Almighty C (πρέπει να σε είχα ξαναδεί και Meshuggah :p) !

Καλά, πως γνωριζόσαστε μεταξύ σας;;;; Με τις άσχετες φώτο στα εδώ προφίλ σας;;;

[B]Όλοι στο φεισμπουκ…;;;[/B]

δεν ξέρω για τους άλλους, εμένα με γνωρίζουν επειδή είμαι στο άβαταρ μου.

Γω συνήθως γλυτώνω λόγω σπανιότητας της ράτσας

τσιερζ σε όλους, κονιάκ και desaster, nadiwrath, whatever, connecting people :-({|=
καλή θητεία και σε νεκρομαντια αν δεν τον ξαναπετύχω

πσ: ο λαός θέλει memories are dead ρε διάολε :!:

[B]ε??[/B]
Εξήγησε καλύτερα βρε Bleedin History! Τι εννοείς…;;; :-k

μόνο αγάπη