Destruction Live In Greece

άλλο ένα άπατο μήπως! #-o

εγω θα τσιμπησω το τικετι αυριο πρωι με αλλα 2 φιλαρακια:D

ΑΙΣΧΟΣ!! Ούτε 100 άτομα στους DESTRUCTION!! Σάββατο βράδυ, 25 euro εισιτήριο, άλλες 3 μπάντες από το εξωτερικό support και με τους Ιδρυτές του Γερμανικού Thrash σε φοβερή φόρμα να δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους για το λιγοστό κοινό που τους παρακολούθησε, παίζοντας Κλασσικούς Thrash Ύμνους (Death Trap, Invincible Force, Bestial Invasion, Tormentor, Mad Butcher, Curse the Gods, Total Desaster, Eternal Ban, Release from Agony κ.α.) αλλά και νεότερα όπως τα Thrash 'til Death, Nailed to the Cross, The Butcher Strikes Back, Μetal Discharge…
Τί να πω, ζήτω οι Opeth, οι Mastodon, οι Nightwish, οι Slipknot και όλα τα άλλα άψυχα κατασκευάσματα των δισκογραφικών και των περιοδικών!! Επίσης ζήτω ο Ολυμπιακός και η ΑΕΚ!! Γκοοοολλ!!!
The butcher strikes back
Devastating thrash attack
An invincible force - released from agony
Hail to those who obey
And believe in DESTRUCTION!!!

Mastodon αψυχοι ??? ωραια αυτια …

τωρα το τι γινεται οποτε εχει τελικο , στις συναυλιες θα πρεπε να το ξερεις … δεν ειναι η πρωτη φορα
αλλα εκτος αυτου , Destruction ερχονται καθε τρεις κ λιγο … δηλαδη λογικο να τους εχουν δει ολοι απο 2-3 φορες … ε τι διαολο , εκατο να τους δουμε για να μαστε τρου?

Ηταν στραβό το κλίμα από την αρχή, έδεσε και το γλυκό με την προσέλευση.

Γενικότερα η μπάντα δεν πολυενθουσιάστηκε από το club και υπήρχαν νεύρα.

Ήταν να έρθουν και πέρυσι και είχε αναβληθεί. Πλέον, να δούμε εάν και πότε θα κατηφορίσουν ξανα…

Εγώ ήθελα να πάω, αλλά λόγω τελικού, προσωπικών υποχρεώσεων και του μαζέματος χρημάτων για άλλα λάιβ δεν μπόρεσα. Τώρα εντάξει, τι να πούμε και μεις (5-6 από το φόρουμ) που πήγαμε Mekong Delta που δεν είχαν ξανάρθει κιόλας. Δε θυμάμαι κανέναν να διαμαρτυρήθηκε για την προσέλευση, ούτε να απαξίωσε άλλες μπάντες. Αλλά η τρουίλα να 'ναι καλά.

Απορώ ο κάθε διοργανωτής άραγε ξέρει τι σημαίνει κάλενταρι της χρονιάς?

Πολυ ευστοχο και καιριο το σχολιο για τα συγκροτηματα-δημιουργηματα δισκογραφικων. Κατι σαν τους one και τους nsync.

ΑΙΣΧΟΣ!! Ούτε 100 άτομα στους DESTRUCTION!! Σάββατο βράδυ, 25 euro εισιτήριο, άλλες 3 μπάντες από το εξωτερικό support και με τους Ιδρυτές του Γερμανικού Thrash σε φοβερή φόρμα να δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους για το λιγοστό κοινό που τους παρακολούθησε, παίζοντας Κλασσικούς Thrash Ύμνους (Death Trap, Invincible Force, Bestial Invasion, Tormentor, Mad Butcher, Curse the Gods, Total Desaster, Eternal Ban, Release from Agony κ.α.) αλλά και νεότερα όπως τα Thrash 'til Death, Nailed to the Cross, The Butcher Strikes Back, Μetal Discharge…
Τί να πω, ζήτω οι Opeth, οι Mastodon, οι Nightwish, οι Slipknot και όλα τα άλλα άψυχα κατασκευάσματα των δισκογραφικών και των περιοδικών!! Επίσης ζήτω ο Ολυμπιακός και η ΑΕΚ!! Γκοοοολλ!!!

ακυρος…

Βρεθηκα απο σποντα εκει,μετα τα πανηγυρια του Γαβρου…πληρωσα κανονικη εισοδο και οχι 25 γιουρια για τους πεθαμενους!μπορει να εισαι καυλωμενος θρασας αλλα ολα εχουν και καποια ορια!οι συγκεκριμενοι δεν μπηκανε ΠΟΤΕ για εμενα στην ελιτ του Γερμανικου θρας (και ας εχουν βγαλει το release from agony) και αν δεν ηταν και οι λοιποι τοσο κουλαδια,τοτε δεν θα εμπαιναν ΚΑΝ στη 3αδα!

ενυχαο…

Για τον μ$&ο το μερος,η ατμοσφαιρα,o ηχος (ειλικρινα ,σπιτικες προβες εχουν καλυτερη αποδοση!),ο κοσμος ηταν ΟΟΟΟΤΙ ΝΑ΄ΝΑΙ και κατ΄έπεκταση και το λαϊβ που εγινε ηταν για τα ταρταρα!
Επισης,μη συγκρινεις ανομοια πραγματα…εβαλες σε ενα καζανι οτι να΄ναι μπαντες και…ποδοσφαιρο!Μας εχουν ζαλισει αρκετες φορες οι συγκεκριμενοι εδω,οποτε καλο θα ηταν να σκεφτεις οτι παιζει να παραεισαι καυλωμενος για να τους δεις!τοσο που δεν σου εκανε εντυπωση τιποτε απο τα παραπανω…
Αν θα επρεπε να χρεωσεις καποιον,θα ηταν τους διοργανωτες που τα κανουνε ως συνηθως σκατα με τις προχειροτητες τους και ετσι καταληγουν στα λαϊβ μονο 60 ατομα (τοσοι ηταν χθες και ειχα πιει ΠΟΛΥ μπυρα!)

επισης, οκ, καταλαβαινω οτι σου αρεσουν αλλα οχι και “Ιδρυτές του Γερμανικού Thrash”.

Η καύλα του πρώιμου Γερμανικού Thrash (ουσιαστικά Black Metal) είναι η “κουλαμάρα” στην οποία αναφέρεσαι και η νοσηρή κακία που χαρακτηρίζει τις πρώτες δουλειές τόσο των Destruction, όσο και των Sodom, Kreator, Necronomicon, Poison κ.α. (αποτέλεσμα της χύμα underground παραγωγής και συνδυασμού στίχων/image/εξώφυλλων)… Και το Release from Agony δεν πιάνει μία μπροστά στο Μεγαλείο του Infernal Overkill και του Sentence of Death (παραείναι τεχνικό για τα γούστα μου), όπως δεν συγκρίνεται το feeling του In The Sign of Evil, του Obssessed by Cruelty, του Endless Pain και του Pleasure to Kill με οτιδήποτε κυκλοφόρησαν οι Sodom και οι Kreator μετέπειτα…
Για τις μπάντες που γουστάρω πάντα θα είμαι καυλωμένος και πάντα θα πηγαίνω να τις βλέπω, όσες φορές και να έχουν έρθει! Εγώ δεν κρίνω την συναυλία και το συγκρότημα ανάλογα με το πόσες φορές έχει μπει εξώφυλλο στο Metal Hammer…Και τι πάει να πει “Μας έχουν ζαλίσει αρκετές φορές οι συγκεκριμένοι”;; Τι να πούμε δηλαδή για τους Kreator και τους Iron Maiden που έχουν έρθει άπειρες φορές και πάντα έχουν κόσμο (και καλά κάνουν και έχουν);
Όσο για το “πεθαμένοι”, αν κρίνω από την ποιότητα των τελευταίων κυκλοφοριών τους (που όσο και να μην συγκρίνονται με τις πρώτες, είναι αξιοπρεπέστατες), μόνο πεθαμένοι δεν είναι… Αυτά.

Πλακα κανεις ρε φιλε?Εννοειται οτι θα προτιμουσα τον θρυλο κι επισης τι σχεση εχει η μπαλα με τις συναυλιες?επρεπε να παμε ολοι destruction δλδ?ρε για συγκεντρωθειτε…πολυ “true” εχει πεσει πια…

Τι επεισοδια ηταν αυτα ρε παιδια σημερα?!?!?!?![-X #-o:lol:#-o:lol:

1.Η καύλα του πρώιμου Γερμανικού Thrash (ουσιαστικά Black Metal) είναι η “κουλαμάρα” στην οποία αναφέρεσαι και η νοσηρή κακία που χαρακτηρίζει τις πρώτες δουλειές τόσο των Destruction, όσο και των Sodom, Kreator, Necronomicon, Poison κ.α

2.δεν συγκρίνεται το feeling του In The Sign of Evil, του Obssessed by Cruelty, του Endless Pain και του Pleasure to Kill με οτιδήποτε κυκλοφόρησαν οι Sodom και οι Kreator μετέπειτα…

3.Για τις μπάντες που γουστάρω πάντα θα είμαι καυλωμένος και πάντα θα πηγαίνω να τις βλέπω, όσες φορές και να έχουν έρθει! Εγώ δεν κρίνω την συναυλία και το συγκρότημα ανάλογα με το πόσες φορές έχει μπει εξώφυλλο στο Metal Hammer…Και τι πάει να πει “Μας έχουν ζαλίσει αρκετές φορές οι συγκεκριμένοι”;; Τι να πούμε δηλαδή για τους Kreator και τους Iron Maiden που έχουν έρθει άπειρες φορές και πάντα έχουν κόσμο (και καλά κάνουν και έχουν);

4.Όσο για το “πεθαμένοι”, αν κρίνω από την ποιότητα των τελευταίων κυκλοφοριών τους (που όσο και να μην συγκρίνονται με τις πρώτες, είναι αξιοπρεπέστατες), μόνο πεθαμένοι δεν είναι… Αυτά.

1.εννοειται οτι ολα πρεπει να ξεκινησουν απο καπου!Και ναι,ολο αυτα τα στοιχεια ηταν που εκαναν τον κοσμο να κολλησει με το Θρας (οπως κι εγω).8)

2.Για αλλη μια φορα…μηπως “κολλημενος”? (ή οπως εχουν πει και οι Tankard “sleeping with the past”)…Δινεις ενα στιγμα το οποιο ασπαστηκαν πολλοι (καλως ή κακως) αλλα ειλικρινα ειναι παιδαριωδες ως στοιχειο για συγκριση!!Εν ολιγοις, εχεις φτασει με την καυλα να ακυρωσεις αλμπουμ οπως Extreme aggression,Coma of souls,Persecution mania,agent orange,better off dead…Δεν πιστευω οτι χρειαζεται να πω τπτ παραπανω.Καλη η καυλα σου και ΝΑΙ να πηγαινεις ΠΑΝΤΑ να δεις μπαντες που σε “φτιαχνουν”…αλλα μην τα ισοπεδωνεις ολα ετσι ανετα.[-X

  1. Σε αυτη τη φαση ειναι που σου λεω οτι δεν “ειδες” τα υπολοιπα κακα και απλα χρεωνεις πραγματα που δεν σου φταινε!αυτοι που αναφερεις (ας σταθουμε σε Kreator) εχουν μαλλον καλυτερο Management και οι διοργανωτες τους υπολογιζουν περισσοτερο.Γιατι δεν εχω δει κανενα να πηγαινει Kreator για το ξεκαρφωμα!Περα ομως απο το να σου αρεσει μια μπαντα, πρεπει να συνεισφερουν και αλλα στοιχεια!Ο χωρος και ο ηχος ειναι πρωταρχικα πραγματα και ειδικα οταν μιλαμε για κιθαροξυστες οπως αυτοι.Κανεις δεν ειπε οτι κρινω βασει χαμερ!Και οποιος ακουει Θρας ακουγοντας την αποψη του Χακου και των υπολοιποων ¨μεταλλοπατερων, την επομενη φορα να του καει το stereo!!εγω,(ευτυχως!) το εκοψα το μπουρδελλο αυτο απο το 95-96…[-X

4.Οσο για τα τελευταια Destruction…οκ,απλα “υπαρχουν” γιατι αν παρουμε τα κριτηρια με τα οποια ακυρωσες τα οσα προανεφερα,τοτε μαλλον ειναι απλα “συμπληρωματικοι” δισκοι στην “εξαιρετη” αρχικη τους δισκογραφεια.:stuck_out_tongue:

Γενικα, εξηγουμαι για να μην δωσω και τις λαθος εντυπωσεις: ΔΕΝ μου αρεσαν ποτε αυτοι οι συγκεκριμενοι, καθως και πολυ αλλοι κουλοι οι οποιοι εχουν κατα καιρους Θεοποιηθει απο τους Θρασαδες στο ονομα της καυλας ,της ωμοτητας και της “True” συμπεριφορας.Η εξελιξη εκανε πολυ καλο στο θρας γιατι αλλιως θα το ειχαν ακουσει μονο οσοι ειχαν πεσει πανω στην εποχη του.Και παλι ομως,ακομη και το οτι οι Destruction εξελιχθηκαν,δεν μου ειπε τιποτε…απλα (περα των πολυ γνωστων κομματιων και του εν λογω αλμπουμ που ηταν γαματο ,ισως για την περιοδο που το ακουσα) δεν με ψηνουν.Ποσο μαλλον οταν παιζουν στο Texas και ο ηχος τους ειναι…ηχος Texas :wink:

Τι επεισοδια? :-k

Καλα ρε παιδες…αυτη η high voltage εχει κανει καμια συναυλια φετος με επιτυχια? Τελευταια φορα που καποιος ειπε κατι 8ετικο για καποιο γκιγκ της ετεριας ηταν περυσι με τους Primodial…Εκτοτε δεν εχει ξεπερασει τα 85 ατομα στο Τεξας ανα γκιγκ…ελεος πια…τοσο χαλια?

Επεσε μια μπουνια, καποιοι μαλωναν διοτι δν πολυ αφηναν να πλησιαζει κανεις την σκηνη,αλλα δν το πολυ επιασα:-s:-s. Παντως εκανε σχολια και ο τραγουδιστας να σταματησουν να μαλωνουν και κατι τετοια. Βεβαια παιζει και τα συνεχισαν μετα το live αλλα δν ξερω γιατι εφυγα γρηγορα.[-X οτι να ναι#-o
Γενικα ομως ηταν οοοολα μια χαρα… Εγω καλα περασα:p:p:lol:

καλα, σιγουρα υπηρξαν αρκετοι λογοι για να γουσταρει καποιος τη συναυλια!
100% λογικο!ο καθενας για τους λογοι του!

απλα εγω,μετα την εμμηνοπαυση δεν βρισκω χαρα σε τιποτε!:stuck_out_tongue:
γιάυτο και μουρμουραω!

(εδω δεν μου αρεσε η αποδοση των Exodus στην προσφατη Gagarin!αλλα τουλαχιστον σε αυτο εχω πατημα την προηγουμενη που ειχαν κανει εκει που απλα ΕΣΠΕΙΡΕ! + τοτε δεν ειχα midlife crisis και τετοια!)

Εντάξει, αν το συγκεκριμένο live ήταν ανάμεσα πχ. σε 5 συναυλίες συγκροτημάτων που μου αρέσουν που θα γίνονταν σε ένα διάστημα 2-3 μηνών θα πήγαινα, αλλά όταν έχω να πάω σε συνολικά 16 συναυλίες Ελλάδα και εξωτερικό από τώρα μέχρι τέλη Ιουλίου ε τότε με τίποτα. Tελευταία φορά τους είδα στη Σαλονίκη όταν έπαιξαν μαζί με Sodom, Kreator. Σύν ότι ποτέ δεν κάηκα για την πάρτη τους. Καλοί αλλά μέχρι εκεί. Τώρα αν κάποιος είναι άρρωστος οπαδός τους καλά κάνει και πάει κάθε φορά που έρχονται

Εγω το ψηνα καιρο να παω,αλλα μοις ειδα οξω απο το ΤΕXAS στην αφισα 25 ευρο!!Για αυτο δεν ηρθαν και πολλοι απο οτι καταλαβα…25 ευρω για κλαμπ δε λεει…

Ναι ναι…ενω 33 ευρω για Kreator ελεγε τρελα σε απο8ηκες…α ρε μαγκα.Δε βλεπω να εχεις ιδεα τι γινεται στη μεταλ σκηνη. Τετοια ατομα σαν κ εσενα βαζουν μεσα τους διοργανωτες. Μηπως ετυχε να πας στο Rock em All περυσι που βαλατε μεσα πανω απο 80,000 ευρω τους διοργανωτες?..η μηπως ηταν κ αυτο ακριβο …παντως σε κλαμπ δεν ηταν…κρατα τωρα τα 25 ευρω να αγορασεις τσιχλες κ χερετα τους Destruction για παντα απο ελλαδα…

File Aki, paroti ta grafeis arketa brutal, den borw para na symfwnhsw se ayta pou les.

Mono se kanena festival tha ksanadoyme tous Destruction, oi opoioi shmeioteon hthelan poly na paiksoun sthn Ellada kai malista eriksan kai tis apaithseis toys.

Kai mhn ta fortwnoume ola stous diorganwtes. Kapoioi apo aytous exoun ferei bandes poy oyte sta oneira mas den fantazomastan apo th stigmh pou h DiDi den koitaei kan sygrothmata poy den fernoun lefta sta tameia ths.