Destruction Live In Greece

εσυ δλδ τωρα θελεις να μας πεις, οτι τα 25 Destruction +3 support σε σχεση με 33 Kreator +3 support ειναι καλα?

και οκ, μαλακια το υποστεγο…αλλα μιλας για Texas?

ps: Αφου το χασαμε το κελεπουρι ,πατριωτη,στο καλο να πανε και να μας γραφει o Schmier…

Εχει ενα δικιο . Εδω εχουμε δει ποσα ονοματα στους πιο αθλιους χωρους και δε μιλαμε . Απο ΤOOL μεχρι Kreator .
Το Rock Em All , ενα απο τα καλυτερα φεστιβαλ σε lineup, ηταν φθηνο , ηταν στο κεντρο αλλα και παλι δν γεμισε.
Τοτε ποιος φταιει ? Αν δε παταει κοσμος, καπως πρεπει να βγουνε τα λεφτα . Δε μιλαω για αισχροκερδιες, αλλα ετσι ειναι το ελληνικο κοινο. Εξω αμα πατανε ποσες χιλιαδες κοσμος λογικο ναναι πιο λογικη η τιμη.
25 ευρω τωρα για μια μπαντα που γουσταρεις να δεις, γτ οχι ? Οσο για τον χωρο, μη σου πω καλυτερα απο τις αποθηκες.

Swstos o Evil. 1000 fores Texas Necropolis kai On Stage para stis apothikes saounes poy stoivazei ton kosmo h Didi epeidi yparxei xamhlo enoikio.

Skefteitai kai kati allo, otan mia egxwria banda mesaias stathmis vazei to eisitirio 12-18 euro, oi Destruction pou exoun kai mia istoria me posa na erthoun na paiksoun? Kai an to Texas borei na xwresei maximum 300 atoma me 15-20 euro sto eisitirio den tha bei mesa h sinavlia?

Proswpika oi xwroi dieksagwghs einai to teleyataio. Edw trwgame xwma sto perysino Rockwave oti xeirotero borei na symvei, to Texas sas enoxlei twra? H diathesi tou kathenos einai pou metraei. Diladi an thn erxomenh evdomada einai sold out o Ross the Boss pali sto Texas den tha ftaiei ksafnika o xwros?

εμενα προσωπικα μονο ο ηχος με χαλασε στην αποθηκη…και αυτο γιατι απλα ΔΕΝ κανει το μερος.
ομως οταν μιλαμε για ενα κλαμπ οπως το λαγουμι του Τεξας, ηχητικα τουλαχιστον θα επρεπε να σκιζουν!
και δεν με χαλαει να δωσω 33 γιουρια να δω Kreator!εδω δεν χαλαει καποιους να δωσουν 25 για να δουν Destruction!Ο καθενας εχει τις προτιμησεις του!
τωρα,οσο αφορα το εξωτερικο, πιστευω πως και παλι ειναι θεμα διοργανωτων!Βεβαια αν δεν πατησει κανεις, τι να σου κανουν και αυτοι,θα μου πεις.με μεγαλη αποδειξη τον Chao που χεστηκε στον κοσμο και οι μισοι ηταν τσαμπε!
τεσπα, κλεινω με την ενσταση μου στο θεμα γιατι ετσι κι αλλιως, στο λαϊβ ημουν μονο για τα 4 τελευταια κομματια των Destruction που ουτως ή αλλως μου ειναι αδιαφοροι.

Εισαι 1000% σωστος…ειναι πρωτη φορα που ακουω καποιον να μιλαει λογικα.Πες τα αυτα κ σε κατι καραγκιοζακια που σε λιγο 8α ζητιξουν να ερ8ει το Wacken Open Air στην ελλαδα με 70 μεταλ ονοματα, τρεις μερες φεστιβαλ, 100 ευρω τικετ κ παλι πιστεψε με ο κλασικος μλκ ελληνας 8α παει στο rockwave k 8α κρεμασει τους παντες( περα απο την DIDI φθσικα) κ 8α λεει " αχ …ηταν ακριβο…αχ το μερος…αχ ο κωλος μου!"…Κατσε να δεις αυτο το Rocking festival τι εχει να πα8ει φετος…ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΕΜΑΤΟΡΙΟ…8α εχει 2000 κ 8α εχουν μπει μεσα 1000 τικετακια σταντε…κ μετα παπαλα κ αυτο το φεστιβαλ.Οπως εγινε κ με τα αλλα πριν αυτο (βλ March metal day, rock em all. gagarin open air, ktl)

Τωρα δεν ξερω ποσο νοημα εχει αυτο το ποστ … αλλα τοπικς σαν αυτο ειναι η αποδειξη γιατι δν προκειται ποτε να παμε μπροστα … akis χαιρομαι που υπαρχουν τυποι σαν εσενα για να αισθανομαστε καλα με τον εαυτο μας οι υπολοιποι . πανε τωρα δωσε 40 ευρω για καθε κωλογερο που αντι να κατσει στην ουρα του ΙΚΑ οπως θα οφειλε , ερχεται στα κοροιδα στην Ελλαδα για το εφαπαξ του … ω ρε λοβοτομη …

Εντιτ: για να μην νομιζεις οτι απλα στην λεω γιατι δεν εχω τι να κανω … θα σε βοηθησω λεγοντας σου πως τοποθετεις το προβλημα σε λαθος βαση … σε σχεση με την προσφορα, την ζητηση και την ποιοτητα (του προιοντος) που τις συνδεει …

Ωπα ψηλε καλα τα λες εσυ αλλα εγω περυσι που πηγα στο ροκ εμ ολ πηγα λιγο μετα που αρχησες η συναυλια και δεν με ρωτησε κανεις αν εχω εισητηριο μπηκα αρβαλα μαζι με ποσους οποτε τι μου λες οτι μπηκαν μεσα αφου εισητηρια δεν ζητηγαν μπας και γεμισει…

dominator γράφε με ελληνικά σε παρακαλώ

ευχαριστώ

τωρα γυριζεις στα φεστιβαλ, τα οποια απο μονα τους ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικα απο λαϊβ σε κλαμπ!
Αλλος ηχος, αλλος κοσμος, αλλος χωρος,αλλες ωρες,αλλες τιμες κτλ.
Δεν ειναι απαραιτητο να γουσταρει καποιος να παει σε φεστιβαλ καθαρα λογω της πληθωρας συγκροτηματων!
και δεν καταλαβα ρε πατριωτες…ξαφνικα εχουμε γινει η μεταλλο-πρωτευουσα και ολα πρεπει να γεμιζουνε στα μπουνια?ποσα λαϊβ εχετε δει να γεμιζουν σε ανοιχτους χωρους?ειναι πιθανοτερο να συμβει κατι τετοιο απο το να γεμιζουν με μικροτερα μπιλ πιο “μαζεμενα” κλαμπ?

και επισης, το να συγκρινεις φεστιβαλ τυπου Βακεν ειναι ψιλο-αστοχο γιατι περα απ΄τον ρεαλισμο της φρασης “δεν παιζει να γινει” μιλαμε για φεστιβαλ 20ετιας που μαζευουν κοσμο απο παντου και ειναι και σουπερ οργανωμενα…Σκεφτομαι να δω αν μπορω να θυμηθω κατι αναλογο στην Ελλαδα…ξερεις, με οργανωση, λαϊν απ,τον κοσμο με εισητηρια, διαφημιση…και δεν μου ερχεται κατι συγκλονιστικο!

οπως και να εχει ειναι θεμα γουστου!οσα γιουρια και πουνε,αν μετραει,πας!ασε που ερχονται μπαντες εδω για φεστιβαλ ενω κανονικα ηχητικα ειναι μονο για κλαμπ!καλη η καυλα του να τους βλεπεις αλλα πρεπει να τους ακους κιολας.και καποιοι απλα ειναι για τους καυλωμενους!

αστο μαγκα…η φιλη μου ηταν στη πορτα.Δε ειχαν ουτε να τους πληρωσουν 30 ευρω για το μεροκαματο τους κ φυγανε απο τα ποστα τους. Ημουν εκει οταν εγινε…Αστο απλα.ξερω παραπανω…κ σκεψου κ λιγο.Αν βγαζανε 8α το ξανακανανε…Μπηκαν μεσα τουλαχιστον 80000 ευρω…ΤΕΡΜΑ!

Originally Posted by akis8867
Ναι ναι…ενω 33 ευρω για Kreator ελεγε τρελα σε απο8ηκες…α ρε μαγκα.Δε βλεπω να εχεις ιδεα τι γινεται στη μεταλ σκηνη. Τετοια ατομα σαν κ εσενα βαζουν μεσα τους διοργανωτες. Μηπως ετυχε να πας στο Rock em All περυσι που βαλατε μεσα πανω απο 80,000 ευρω τους διοργανωτες?..η μηπως ηταν κ αυτο ακριβο …παντως σε κλαμπ δεν ηταν…κρατα τωρα τα 25 ευρω να αγορασεις τσιχλες κ χερετα τους Destruction για παντα απο ελλαδα…

επισης akis…
μεχρι περυσι το Σεπτεμβρη ημουν εξωτερικο.και αν δεν εχω ιδεα για το τι γινεται στη μεταλ σκηνη, μαλλον θα πρεπει να με κατατοπισεις.
για πες μου ομως ΤΩΡΑ το οτι πληρωσα εγω 33 για να δω Kreator πως βαζει μεσα τον διοργανωτη?
και οχι, στο αλλο που συμπεραινεις οτι πηγα, δεν το ξερω καν…αν μετρουσε και με εψηναν οι μπαντες θα πηγαινα.
τα 25 τα ηπια μπυρες ΜΕΤΑ τους Destruction για να τους ευχηθω ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ.

Για να δω Κρεατορ φιλε μου για πρωτη φορα που μου ετυχε μου φανηκαν και λιγα 33 ευρω γι αυτα που περασα στην συναυλια…

Ναι ναι…ενω 33 ευρω για Kreator ελεγε τρελα σε απο8ηκες…α ρε μαγκα.Δε βλεπω να εχεις ιδεα τι γινεται στη μεταλ σκηνη. Τετοια ατομα σαν κ εσενα βαζουν μεσα τους διοργανωτες. Μηπως ετυχε να πας στο Rock em All περυσι που βαλατε μεσα πανω απο 80,000 ευρω τους διοργανωτες?..η μηπως ηταν κ αυτο ακριβο …παντως σε κλαμπ δεν ηταν…κρατα τωρα τα 25 ευρω να αγορασεις τσιχλες κ χερετα τους Destruction για παντα απο ελλαδα…

ακου σκληρε thrasher εσυ που πηγες και εισαι και μαγκιορης,εγω που λες περσυ δεν πηγα Rock 'em All αλλα ξερεις φιλε δεν θα με χαλαγε με Iced Earth,Venom και ποσα αλλα γνωστα και γαματα συγκροτηματα,Kreator πηγα γιατι φιλε μου οι KREATOR ειναι απλα KREATOR δεν συγκρινονται,οι Destruction ειναι και αυτοι απιστευτα φοβεροι και πολυ παλιοι στο χωρο της μεταλ σκηνης,αλλα 25 ευρω για να παω σε club οχι δεν δινω,αν εσυ που εισαι πιο underground τυπος γουσταρες,οκ μαγκια σου,μην λες παπαδες ομως για τους αλλους.σορρυ αλλα δεν ειμαι πλουσιος και ξερεις ποσως με ενδιαφερει ποσα περνουν οι διοργανωτες!αν θελω να παω σε ενα λαιβ ,θα παω υπ΄ευθυνη μου απλα τα πραματα.Tελειωνοντας εχω μπροστα μου ποσα και ποσα χρονια να δω τετοια λαιβ…

και Kreator ακομα ναι ισως ηταν πολλα τα λευτα,οχι οτι το ξερα πιο πριν αλλα το καταλαβα οταν με δυσκολια ακουγοταν τα σολο σε αυτον τον αχυρωνα εκει μεσα .,

τελικα πηγε κανεις destruction σαλονικα???

μην λες παπαδες ομως για τους αλλους.σορρυ αλλα δεν ειμαι πλουσιος και ξερεις ποσως με ενδιαφερει ποσα περνουν οι διοργανωτες!αν θελω να παω σε ενα λαιβ ,θα παω υπ΄ευθυνη μου απλα τα πραματα

καπως ετσι ειναι το αυτονοητο!

δεν εχω καταλαβει ακομη γιατι κραζει και εχει μπλεξει ετσι τα μπουτια του…

τεσπα, αποψεις μαν!αποψεις!

εχει πλακα που τσακωνεστε :stuck_out_tongue:

τεσπα η δικια μου η αποψη ειναι πως λανθασμενα οι περισσοτεροι αντιμετωπιζουν τα lives ως υποχρεωση… αν δεν θες δεν πας, ξερεις τι θα ακουσεις και ποσο θα πληρωσεις και οπως ειπε και ο λουσιφερ με δικια σου ευθηνη πας…

οσο για διοργανωτες δεν με ενδιαφερει ποσο μπαινουν μεσα και αν θα ξανακανουν καποιο φεστ ας εκαναν ‘‘ρεαλιστικοτερους’’ υπολογισμους δεν θα σκασω ουτε θα νιωσω πως δεν ‘‘εκτελεσα το καθηκον μου’’ επειδη δεν πηγα… στο κατω κατω σε μικρη χωρα ζουμε αρα και με λιγοτερο κοινο

Με λιγα λογια παιδια επειδη διαβασα και ολη την συζητηση που κανατε και πολλοι απο σας ειχατε και δικιο, και ακομη επειδη και εγω το εχω σκεφτει πολυ αυτο το θεμα το μονο πραγμα που μπορουμε να κανουμε ειναι να πηγαινουμε στα live των συγκροτηματων που μας αρεσουν ΑΛΛΑ εχοντας αγορασει εισητηριο.Ειναι απολυτως απαραιτητη συμμετοχη ολων καθως απο εκει κρινεται και αν θα εξακολουθησουν να φερνουν μπαντες στην Ελλαδα.Επισης οι διοργανωτες σαφως και εχουν ενα μεγαλο μεριδιο ευθηνης εφοσον δεν εχουν ατομα στην εισοδο του οποιουδηποτε “venue” σε ολη την διαρκεια του live.Kλασσικο παραδειγμα περισυ στο mmd οπου με το που ανοιξαν οι πορτες εκοβαν κανονικα εισητηρια , ημουν με φιλο μου εκει απο το πρωτο ονομα μεχρι και το τελευταιο 14 ωρες και ερχεται και μια φιλη μου την ωρα των edguy με εισητηριο και στην πορτα δεν ηταν κανεις!!! και το αστειο της υποθεσης ,εχοντας δικιο παντα, ειναι οτι μου λεει πως θα μπει τσαμπα στο rocking αλλα πιστευω οτι εως και τελευταια στιγμη αυτη θα παρει εισητηριο.

:drunk:
απο τις πιο μετρημενες κουβεντες μεχρι στιγμης…
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ, ποτε δεν εχω παει σε λαϊβ τσαμπα.Εχω χρεωθει,πιστωθει,παρακαλεσει αλλα τικετακι παντα στη τσεπη!
οπως και να εχει, εννοειται οτι το τσαμπα ειναι κατι αναλογο του download στο νετ…πολλοι “φανατικοι” στο τσαμπα, με πλερου ομως λιγοι!και ναι καλο ειναι να πηγαινουμε, αν μπορουμε κιολας…γιατι κακα τα ψεμματα πανε (για εμενα τουλαστιχον) οι εποχες που μπαιναμε και σκοτωνομασταν στα λαϊβ. καποια πραγματα θελουν και λιγη σκεψη.δεν ειναι ολα τα λαϊβ για ολους.

παντως πολυ σωστος ο " Δι Θρασερ"!:wink:

Λοιπον,ο καθενας εχει την αποψη του για καθε συγκροτημα!Το οτι δεν μου αρεσει καποιο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να ερχεται για συναυλια!Γι’αυτο τα σχολια του στυλ στο καλο κ να μας γραφει,δεν ειναι σωστα φιλε megatherion!Εγω παντως πηγα στην συναυλια κ περασα τελεια!Οκ,ο χωρος ειναι για τα σκουπιδια,αν σκεφτεις οτι ειχα δει Destruction στο Wacken το 2007,που πραγματικα θα τα επαιζε κ ο πιο απιστος απο το show τους!Παρ’ολο που ειχα στο μυαλο μου το wacken,ειπα να απολαυσω την συναυλια υπο οποιεσδηποτε συνθηκες!Οι ανθρωποι ηρθαν γιατι πραγματικα μας γουσταρουν.Anyway,ο καθενας εχει την αποψη του,ξαναλεω,και δεν χρειαζεται να μιλαμε ασχημα για μπαντες που δεν γουσταρουμε!Α,και τα λεφτα ηταν μια χαρα για το λαιβ,απλα ο χωρος ηταν η αιτια που ειχε χαμηλη προσελευση,και οχι η μπαντα.Το ειδα απο πολλους φιλους!Και εγω προσωπικα δεν εχω προβλημα στο να πληρωσω μια μπαντα που γουσταρω,αρκει να ειναι υπο φυσιολογικες συνθηκες η διοργανωση,πραγμα δυσκολο για την χωρα μας!:-k

ρε μαγκα ποιος σε εβαλε εσενα να λες “σωστος ο 8ρασερ…λα8ος ο ακις”…αφου δεν εχεις ιδεα τι γινεται στη μουσικη βιομηχανια.Ποιος εισαι ?Ο δικαστης του 8ρεντ. Κα8εσε ολη μερα σε αυτο το 8ρεντ κ δε περνανε 5 λεπτα χωρις να απαντησεις. Get a life man…κ η πλακα ειναι οτι κανενας δε σου μιλαει (εκτος απο εμενα για πρωτη κ τελευταια φορα)…αντε παιξε τωρα με τους power rangers κ ασε τη βιομηχανια σε αυτους που ξερουν 2 πραγματα παραπανω…over and out!!!