Destruction Live In Greece

πες του τα ρε μαγκα γιατι εγω βαριεμαι…:lol::lol::lol::lol:

Eγω εχω παει τσαμπα σε λαιβ,Scorpions ειχα παει και θα παω και Slipknot,δεν παω βεβαια ετσι γιουρια στα παλιουρια,παω με προσκληση,τσαμπα δηλαδη,μου τις δινει γνωστος . :stuck_out_tongue:

Βεβαια ενταξει εως ενα σημειο,δεν ειμαστε και γυφτοι,ενα δυο απο τα 7 λαιβ το χρονο παω με προσκληση

Καλα ακη να σε ρωτησω κατι ρε?ειλικρινα εισαι πανω απο 10 χρονων? το ξαδερφακι μου πιο ωριμο ειναι,τετοιες προτασεις και παπαρολογιες μονο 10χρονα γραφουν.καραμελες παουερ ρειντζερς,οτι να ναι λες??? #-o και κοψ’το αυτο το “σταματα εσυ,σταματειστε ολοι,δεν ξερετε τι παιζει στην μεταλ σκηνη,δεν ξερετε μουσικη” οκ ρε μαν σε πιασαμε εισαι thrashas τρελος εισαι φιλομουσος και μας τα χωνεις αγρια,παμε να δουμε Μπομπ Σφουγκαρακη τωρα …

Οπως ΞΑΝΑΕΙΠΑ ,ΜΟΡΤΗ akis, οι αποψεις ειναι Α-ΠΟ-ΨΕΙΣ!
που σημαινει , οτι για τη ΔΙΚΗ μου προσωπικη αποψη σε βρισκω “OFF” και τον Thrasher πιο μετρημενο!

Οπως ΞΑΝΑΕΙΠΑ , akis, ΔΕΝ εχω ιδεα (δεν με ενδιαφερει κιολας.ΠΛΗΡΩΝΩ για να ακουσω/ δω οτι θελω :wink:) αλλα ΟΚ, ισως να μπορουσες να με διαφωτισεις για το τι συμβαινει στη μουσικη βιομηχανια (…) οπως επισης και για το πως ειχες καταφερει να μπλεξεις τοσες εννοιες μεταξυ τους. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ανθρωποι που πληρωνουν για να πανε στα λαϊβ αλλα δεν μπορει να τα γουσταρεις και ολα!
Οποτε ειναι και λογικο αν εχεις δει 1-2 φορες στο παρελθον τους Destruction να ΜΗΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ να τους δεις στο Τεξας!και καπως ετσι δεν ηρθε και ο κοσμος το σαββατο (σε συνδιασμο με τον τελικο,τον οποιο ΣΙΓΟΥΡΑ η μουσικη βιμηχανια, που κατα τα λεγομενα σου τοσο καλα ξερεις, επελεξε να τον αγνοησει κοστιζοντας ισως και την εμπορικη επιτυχια αυτης της βραδιας!)
Οπως μπορω να σε ενημερωσω τωρα, akis χθες απλα δεν ειχα τιποτα να κανω και ασχοληθηκα με κατι στο οποιο ειχα ενστασεις σε σχετικο “real time” σε ενα φορουμ μουσικης.
Αν τωρα εσυ νομιζεις οτι την εχω δει δικαστης του θρεντ και δεν εχω και ζωη…:lol2:
Το οτι ποσταρα ολα αυτα, ηταν για συζητηση σε ενα θεμα στο οποιο (οπως φανηκε) υπηρξαν αποψεις να ειπωθουν και οχι για να μου “μιλησει” και καλα καποιος!
Δεν εχω “καουρα” να μιλαω με αδιαφορα προς εμενα ατομα (εσυ), για αδιαφορα ζητηματα (κακα thrash live/Destruction) απο τη στιγμη που δεν μπορεις να μου πεις κατι για “κουβεντα” ή “debate”. Tο νετ μπορει να προσφερεται για το ξεκαυλωμα της μαζας αλλα μερικες φορες μπορει να σε βαλει και σε καποιες σκεψεις τις οποιες ΙΣΩΣ να μην εχεις κανει.

Θελεις να παιξεις με το power ranger μου?:wink: ολο και κατι παραπανω θα ξερεις…:wink:

SAK-OZZY
Re: Destruction Live In Greece
Λοιπον,ο καθενας εχει την αποψη του για καθε συγκροτημα!Το οτι δεν μου αρεσει καποιο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να ερχεται για συναυλια!Γι’αυτο τα σχολια του στυλ στο καλο κ να μας γραφει,δεν ειναι σωστα φιλε megatherion!Εγω παντως πηγα στην συναυλια κ περασα τελεια!Οκ,ο χωρος ειναι για τα σκουπιδια,αν σκεφτεις οτι ειχα δει Destruction στο Wacken το 2007,που πραγματικα θα τα επαιζε κ ο πιο απιστος απο το show τους!Παρ’ολο που ειχα στο μυαλο μου το wacken,ειπα να απολαυσω την συναυλια υπο οποιεσδηποτε συνθηκες!Οι ανθρωποι ηρθαν γιατι πραγματικα μας γουσταρουν.Anyway,ο καθενας εχει την αποψη του,ξαναλεω,και δεν χρειαζεται να μιλαμε ασχημα για μπαντες που δεν γουσταρουμε!Α,και τα λεφτα ηταν μια χαρα για το λαιβ,απλα ο χωρος ηταν η αιτια που ειχε χαμηλη προσελευση,και οχι η μπαντα.Το ειδα απο πολλους φιλους!Και εγω προσωπικα δεν εχω προβλημα στο να πληρωσω μια μπαντα που γουσταρω,αρκει να ειναι υπο φυσιολογικες συνθηκες η διοργανωση,πραγμα δυσκολο για την χωρα μας!

Φιλε Sak-Ozzy, το “στο καλο κ να μας γραφει” το ειπα καθαρα με 2 σκεπτικα :Πρωτο ηταν το οτι ΟΝΤΩΣ αυτη η μπαντα παιζει να εχει ερθει και απο τις περισσοτερες φορες για συναυλια τα τελευταια χρονια ενω στην ουσια (κακα τα ψεμματα) εχει σχετικα περιορισμενο αριθμο οπαδων/φιλων καθαρα λογω του ειδους μουσικης που παιζει.Πανω σε αυτο, συνδιασα τα λεγομενα 1-2 ατομων στο θρεντ που εκαναν λογο για “καραγκιοζηδες οπαδους”,τσαμπατζηδες,μπαντες,ποδοσφαιρο,μουσικη βιομηχανια,τιμες και οτι αλλο βαλει ο νους σου!(συγκριση 25 destruction, 33 Kreator κλπ)

και ναι, η μεγαλυτερη μου ενσταση ηταν οτι ο ηχος (το ακουσα εφοσον βρεθηκα εκει) και το μερος εκαναν αυτο το λαϊβ να ειναι πραγματικα μονο για οσους καιγονταν να τους δουνε.Εχω δει κι εγω καποια λαϊβ σε οτι να΄ναι χωρους με ελαχιστο κοσμο και καταλαβαινω πως εννοεις αυτα που γραφεις.

Ο μονος λογος της οποιας “ειρωνικης γραφικοτητας” χρησιμοποιησα στα ποστ, ηταν καθαρα για να “παιξω μπαλλα” με τα χαρντκορια και τους τρου οπαδους. (γιατι μετα απο καποιο σημειο απλα παιζει φανατισμος.)