Ο devon graves miλησe για reunion των psychotic waltz

ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ LIVE ΤΩΝ DEADSOUL TRIBE ΣΤΟ ΑΝ.

DEVON GRAVES : " ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ TOYΣ PSYCHOTIC WALTZ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ "

ΕΕΕΕΕΕΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ! ! ! !
ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕ ΕΝΤΕΛΩΣ…

ιδιαιατερα αν ξαναεβγαζαν ενα δισκο σαν το bleeding…δεν μπαινω στην διαδικασια να σκεφτω οτι θα μπορουσαν να ξαναβγαλουν κατι σαν το social grace…

Afto to leei kairo peri reunion…alla tespa ka8e fora ta idia leei :wink:

Καταλάβετε κάτι.
Το πρόβλημα δεν είναι ο ντέβον.
Αλλά οι υπόλοιποι.
Πρέπει να μαζωχτούν, να μάθουν τα κομμάτια και να βγουν σε τουρνέ.
Ο ντεβόν έτσι κι αλλιώς είναι ακόμη στο κουρμπέτι και το να κάνει άλλο ένα τουρ δεν αποτελεί πρόβλημα γι’ αυτόν.
Και όπως και νά χει, το όλο θέμα αξίζει περισσότερο για συναβλία παρά για νέο υλικό.

καημο που το χουμε αυτο το reunion…αν δεν κανω λαθος πριν καποιοα χρονια ο ιδιος δεν ελεγε οτι δεν υπαρχει τετοια περιπτωση…:-k :-k

Παντα ετσι γινεται… Μακαρι να γινει και να ερθουν. Για μενα η πιο αγαπημενη progmetal μπαντα…

Απο διαφορες τελευταιες δηλωσεις των Dan και Brian φαινεται οτι δυστυχως δεν υπαρχει περιπτωση επανενωσης. Παρτε το χαμπαρι. Οταν τα βροντηξαν, τα βροντηξαν για τα καλα!! Κριμα παντως.
Πριν απο λιγες μερες γυρισα απο Γερμανια οπου ειχα επισκεφτει κατι φιλαρακια. Κυκλοφορει εκει μια φημη, οτι ο Devon Graves εχει προχωρησει στη δημιουργια μιας νεας μπαντας που θα ηγειται, και ακομα οτι μπασιστας του θα ειναι ο Κρις ο πρωην των Pain of Salvation (δεν μιλαω για Dial). Για ντραμμερ ακουγονται φημες για Mike Terranna!!! Θα το ψαξω κι αλλο. Εχει ακουσει εδω κανεις τιποτα;

Μου είχε μιλήσει ο Devon Graves για αυτό το project αλλά πάει καιρός και δεν έχω ακούσει κάτι.
Η γενικότερη κρίση της Inside Out έχει επηρεάσει και τα συγκροτήματα / project της.
Θυμάμαι χαρακτηριστικά πως μου έλεγε ότι η μουσική που θα παίζει το σχήμα θα είναι κάπως περίεργη σαν μια μίξη King Diamond με King Crimson και γελόντας μου είπε : “Μήπως να ονομάσουμε τη μπάντα King Crimson Diamond;”.

(Πωπω, ολο errors μου βγαζει το reply στο φορουμ) :? :?

Παντως οι διαρροες ηταν πολυ προσφατες. Και με λιγο εξυπνο googloψαχτηρι νομιζω πως μολις εβγαλα λαβρακι!!!

Στο myspace, και στο site των DST δε μιλουσε για κατι τετοιο. Ουτε στου Terrana. Ομως στο προφιλ του Gildenlow μιλουσε για 2 επερχομενα projects, ενα για Skytha και ενα για The Shadow Theory! Για Skytha δε βρηκα τιποτα, αλλα για το αλλο, βρηκα εναν πολυ προσφατο υπο κατασκευη χωρο στο myspace με ονομα http://www.myspace.com/theshadowtheoryofficial και οι συνειρμοι που ειδα το επιβεβαιωνουν. Ελπιζω να μην ειναι μουφα. Παντως εστειλα μαιλ για να μαθω περεταιρω πληροφοριες. Βρε… λες;;;;;;;;;;;8O 8O 8O

Λοιπόν…ΙΣΧΥΕΙ!! Κι αν ειναι οπως το φανταζομαι, θα γινει ΧΑΜΟΣ!!! Ειναι ο Devon Graves κιθαρα, φωνη, φλαουτο, ο Arne Schuppner κιθαρα (Γερμανος, παιζει παπαδες σε μια Thrash/progressive αγνωστη μπαντα ονοματι Complex 7, ο Demi Scott πληκτρα (που στην αρχη νομιζα οτι ειναι γυναικα, αλλα ειναι δικος μας, ελληνας, Ντεμης πρεπει να λεγεται.) και οι γνωστοι Kris Gildenlow (πρωην Pain of Salvation) και Mike Terrana (Rage, Masterplan). Προφανως ηχογραφουν στο Deadsoul Temple στην Αυστρια. Δε μπορω να φανταστω τι μουσικη θα γραφουν ολοι αυτοι μαζι!! Εμαθε κανεις τιποτα αλλο νεοτερο;

Απλά πεθαίνω τέλος.

Και δε θέλω τα περίεργα φωνητικά του Devon που είχε στο τελευταίο (πολύ καλό κατά τ’ άλλα) Deadsoul Tribe

πολυ ενδιαφερον

θελουμε πισω την φωναρα που χε ο buddy

για το reunion των pw
ακουγεται παρα πολυ εντονα
εδω και μερικα χρονια

απο τη μια ειναι αυτο ειπαν τα παιδια πιο πανω
να βρεθουν και να μαζευτουν οι υπολοιποι

και απο την αλλη ειναι και τα φραγκα

τεσπα θα δειξει

επι της ευκαιριας μιας και αναφερθηκε το ονομα του
ο gildenlow παιζει επισης και στους consortium project

Οντως τα φωνητικα του lullaby παραηταν “robotic”. E, περνανε και τα χρονια. Απλα η υπαρξη αυτου του project μου χει κεντρισει το ενδιαφερον, γιατι τοσα χρονια ο Devon δεν την πολυπαλευε με τους DST, μονο και μονο επειδη κακα τα ψεμματα, ολα μονος του τα εκανε, κι αυτο ποτέ δεν ειναι καλο (εκτος αν εισαι ο Ian Anderson :lol: ) κι αυτη τη φορα το σκηνικο προφανως αλλαζει. Δλδ, φαντασου τωρα Graves με Τerrana τυμπανα και Kris μπασσο!!!.. Τι να πω… κ γω πεθαινω, τελος!