Diablo Swing Orchestra-Sing Along Songs For The Damned & Delirious

Σεπτέμβρης λοιπόν

Ε τι το ανοιγεις απο τωρα ρε βλαμμενε,και χαρηκα.

Εσείς οι νταουνλοουντερς τα ακούτε πολύ πιο πριν

Ωραία νέα κι απο εδώ!Ο Σεπτέμβρης αργεί ναι,αλλα ας ελπίσουμε να το βρούμε για download(εμείς οι νταουνλόαντερς:lol:)
Έχουν δηλώσει τπτ όσον αφορά το ύφος αυτού του album,μένουμε στα ίδια(τα δοκιμασμένα όμορφα) ή τπτ καινούριο;

Πιο aggressive λένε. Ελπίζω να μη βγει πιο metal από το “The Butcher’s Ballroom”.

Μάλιστα.Ευχαριστώ!Αναμένουμε λοιπόν και απο αυτό το στρατόπεδο.Αυτό το 2009…

Περιμένουμε σε αναμένα κάρβουνα…εδώ και πολύ καιρό περίμενα ένα καινούριο album, καιρός ήταν!

:bow2:

Δεν θα έχω πρόβλημα να είναι πιο “aggressive” από το Butcher’s Ballroom, εως ένα σημείο - το οποίο σημείο, γνωρίζοντας το στυλ τους, αμφιβάλλω ότι θα το ξεπεράσουν έτσι κι αλλιώς.

Αναμένουμε το έπος!

__Σαν πολύ δεν αργεί ο Σεπτέμβρης φέτος? :-k

:lol: :smiley: :lol: :smiley: :lol:

__Περιμένουμε με αγωνία! Οταν είχα ακούσει το πρώτο τους album είχα ξετρελαθεί είχα κάνει και ένα επικό αφιέρωμα στα καπάκια (όποις θέλει μπορεί να το διαβάσει ΕΔΩ), τόσο πολύ με είχαν ενθουσιάσει.

__Τα όσα είχαν δηλώσει πως θα προσέξουν στην επόμενη κυκλοφορία τους (π.χ. καλύτερη ηχογράφιση στο τσέλο κλπ) ανεβάζουν το ενδιαφέρον. Βεβαια, φοβάμαι πως αν το πολυγκαζώσουν στο metal όπως ακούγεται, θα χάσει από τη μαγεία του, αλλά στο κάτω-κάτω αε κάνουν ό,τι θέλουν, αυτό είναι το νόημα -ιδίως για αβάνγκάρντ σχήμα. :wink:

τιν τουτ καλε?εξωφυλλο? :stuck_out_tongue:
ω αντε αντε,ανυπομονουμε Σεπτεμβρη! =D>

έχω ακούσει 3 κομμάτια απτο καινούργιο και άλλο ένα live
πραγματικά είναι απίστευτο!!!

συγκεκριμένα η ημερομηνία είναι 21 Σεπτεμβρίου

@ Shadowcaster: η δευτερη συνεντευξη που ειχες στο αφιερωμα (που τωρα το λινκ δεν υπαρχει) ηταν η δικια μ :smiley: :smiley:

__Χαχα, εντελώς καμμένο εξώφυλλο! :lol:

__Ως πρώτη εντύπωση, δε τρελάθηκα κιόλας, αλλά πολύ καλό και μ’ αρέσει που είναι καμμένο και τελικά είναι πιο υπαινικτικό απ’ το πρώτο (για καλό το λέω αυτό), πιο ωραία άρρωστο… :stuck_out_tongue: :smiley: 8)

__Για να δούμε τι θα λέει το επόμενο τους! Ελπίζω αυτή τη φορά να μην την πατήσω με τις εκδόσεις του cd (ακόμα ψάχνω την digipack -να μάθουμε και τι ήταν αυτό το κρυμμένο μήνυμα /section στο forum τους!- αλλά καμία τύχη). Μετά τις ζέστες του καλοκαιριού, θα είναι το τέλειο Φθινοπωρινό δώρο στον εαυτό μου! :smiley:

__Φροζεν ναι ε?!! Μπράβο ρε φίλος!! Κρίμα που δε λετουργεί το link. Συγχαρητήρια για τη συνέντευξη -βέβαια, απ’ ότι έχω καταλάβει έχεις γίνει και φίλος με τα παιδιά, άντε λοιπόν τι περιμένεις?!! Δε τους φέρνεις στην Ελλάδα?!!:smiley: ([-o<[-o<[-o<)

θέλουνε πολύ να έρθουνε Ελλάδα αλλά η μόνη ευκαιρία θα είναι να έχουν κάποιες συναυλίες σε Ουκρανία-Ρουμανία και να κατέβουνε

Η digipack έκδοση που ψάχνεις έχει εξαντηθεί καιρό τώρα αλλά μην ανησυχείς γιατί δεν υπαρχεί και τίποτα στο section (ακόμα τουλάχιστον)

Καλούλι είναι:):!:

__Ok, thanx! Ναι, το κατάλαβα πως έχει εξαντληθεί, έλεγα μήπως βρω κανα “ξεχασμένο” κομμάτι. Αλλά οκ, θα μείνουμε με την απλή (δε θα ψάχνω το ebay για να δίνω 50-100ργια!)…

__Είχα μικρές ελπίδες μήπως τους έφερνε κάποιος σε φεστιβαλ-άκι, ή τα έσκαγε κανένας για πάρτυ-διαφήμιση για τα 10 χρόνια από το “τάδε” π.χ. (οπότε, θα τους έφερνε για 1gig με αεροπλάνο και επιστροφή) και να αναλάμβανε τα έξοδα και την πληρωμή της μπάντας (μιας που θα πρέπει να είναι “φτηνοί” ακόμα), αλλά δύσκολα… Δύσκολα να το τολμήσει κάποιος.

__…Σε λάθος ανθρώπους πέφτει το Τζόκερ γμτ!! :smiley:

μπορείτε να ακούσετε ένα νέο τραγούδι εδώ:

Απίστευτο και το νέο κομμάτι, θυμίζει Ballrog Boogie, αλλά είναι πιο jazzy και λιγότερο ‘οπερατικό’. Προσωπικά, είμαι 100% ευχαριστημένος από το 1ο δείγμα της νέας δουλειάς! :slight_smile: Άντε να βγει σιγά σιγά…

\:D/ Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα! Το κομμάτι τα σπάει! Έτσι κι αλλώς επιβάλλεται να δικαιώσουν το “swing” στο όνομα τους…

jazz it up!

__Εχω ακούσει μόνο το μισό (το ακούω τώρα) και ήδη με έχει στείλει! Χαχα, μόλις μπήκαν στη μέση οι κιθάρες οι τζίπσι /Ράινχαρτ -τέλειο! Μ’ άρεσαν και τα “τσιρκο” /“εκφωνητής τσίρκου” φωνητικά!

__Τέλειο - τέλειο! Θα τον παίρναμε σίγουρο τον δίσκο (ο πρώτος έφτανε, τους ερωτεύτηκα με τη μία), αλλά τώρα θα τον πάρουμε πιο σίγουρα! :stuck_out_tongue:

__Frozen, ΤΗΑΝΧ!! :slight_smile: 8)