Diary of dreams

TO KALITERO GOTH DARKWAVE SYGROTIMA. POIOTIKI MOUSIKI, APISTEUTI FONI. APISTEUTOI STOIXOI. GENIKA ENA KATAPLIKTIKO GROUP POU XEXORIZEI KAI THA XEXORISEI. SXOLIASTE…

PERIMENW SXOLIO KAI APO TON FILO MOU TON NIHILIST. :smiley: :smiley: :smiley:

Καλά εσύ φίλε θα σπάσεις όλα τα ρεκόρ! Όσα topics δεν έχουν ανοίξει όλα τα μέλη του forum τα έχεις ανοίξει μόνος σου :smiley: 8)

Θα σε στεναχωρήσω αλλά δεν τους έχω ακούσει ποτέ.

Δεν χανεις και τιποτα … :lol: :lol: :lol:

Το πιστεύω… :wink:

Ωραίοι δε λέω, αλλά ο τυπάς πιστεύω ότι καλύτερη μουσική έκανε με τους Garden of Delight. Βέβαα δεν είμαι και ο μεγαλύτερος γνώστης του χώρου.
anyway, είναι ok και σίγουρα όχι οι καλύτεροι, αυτό το λες απειδή έχεις φάει χοντρό κόλλημα μάλλον και καλά κάνεις :wink:

Το End Of Flowers πάντως, είναι πολύ ωραίο αλμπουμάκι.

akouse kai pes mou? min akous ales kritikes mono tin diki sou na empisteuese :smiley:

Για μένα το καλύτερο εlectro/goth σχήμα των ημερών μας.Φοβερή μουσική και ατμόσφαιρα.Αν δεν κάνω λάθος έχουν παίξει 2 φορές εδώ παλιότερα. :twisted:

Γκρουπάρα.Το Rumours abourt angels είναι απ’ τα πιο στοιχιομένα κομμάτια έβερ.
Δεν ξέρω και τι δεν θα έδινα να τους είχα δεί όταν ήρθανε με τους Clan of Xymox.:roll: :smiley:

Δισκάρες τα One of 18 Angels και Bird Without Wings. Ό,τι πρέπει για ένα βράδυ όπως το σημερινό… Thanx στα παιδιά που μου τους πρότειναν όταν είχα ρωτήσει…!

Καταπληκτικά άλμπουμ, από το πρώτο μέχρι κ το τελευταίο που κυκλοφόρησε 26.10.07. Ο Adian Hates είναι πραγματική μουσική ιδιοφυία… Τσεκάρετε http://www.rocking.gr/review1599.php κ σίγουρα μια δοκιμή θα σας πείσει.
Για τους φίλους του ιδιώματος, αλλά νομίζω κ όχι μόνο. Το “Nekrolog 43” κάνει μια ευαίσθητη υπέρβαση…:wink:

Diary of Dreams ρε. Gothic ρε. Φάρμακο, μοναδική παρηγοριά και φίλος, σε στιγμές που νιώθεις θλιμμένος και οτι τα πάντα πήγαν στραβά…

και κατά τα άλλα ακόμα ψάχνω το καινούριο τους cd στα δισκαδικά. Βασικά στα κεντρικά που τυχαίνει και περνάω, μέχρι πριν μια βδομάδα ακόμα να το φέρουν ρε φούστη μου.

Απιστευτο group! Η πιο πεσιμιστικη μουσικη που εχω ακουσει (και ειμαι fan σχηματων οπως MY Dying Bride, Anathema, Διαφανα Κρινα κτλ), απιστευτη στιχοι, ο Adrian ειναι φωναρα! Προσωπικα μου favs ειναι τα Freak Perfume και Nigredo, το τελευταιο δεν το εχω λιωσει αρκετα για να μπορω να εκφερω αποψη:)

υπηρχε θρεντ για diary of dreams?!!! τι να πω ειναι καταπληκτικοι!φοβερο το Bird Without Wings αλλα και τα One of 18 Angels και End of flowers.

Αυτό που μου κάνει τη μεγαλύτερη εντύπωση με τον Adrian είναι οτι καταφέρνει και δένει μουσικη/στιχο/ερμηνεια με τέτοιο τρόπο που σου γ@μ@ει τη διάθεση. Οι γραμμές που καίνε τις λέει με απιστευτα πειστικό τρόπο. Κάτι τέτοιο κάνει και ο Vincent στους Anathema και με στέλνει για αντικαταθλυπτικα :stuck_out_tongue:

Πάντως το μόνο σίγουρο είναι οτι η μουσικη των DOD είναι εξαγνιστική…!!!

δεν ξερω τι να γραψω, οι λεξεις ειναι λιγες. το συγκροτημα αυτο ειναι ενα diary of dreams… ειναι μαγεια.

Υοu would be crying tears of laughter,if you could see you smile again?:stuck_out_tongue:

:bow: :bow: :bow: :bow:

Αμ αυτο?

Diary Of Dreams - She And Her Darkness

My heart weights minimum a tone
An army’s feet pounding on my head
Maybe I’ll wake up one day to notice
that all my life was just a dream…

And maybe I’ll be better off without you
You left me here with all my thoughts
I’d write a zillion words or walk a million miles
I’d sleep on broken glass just not to lose your smiles

I travel for you around the world
Collecting moments, o how absurd
To bring you beauty, to bring you joy
I wish I’d be a little boy

Where is that silence you primised me?
Why is that distance so close to me?
Why is your violence still hurting me?
Why are your eyes avoiding me?

Let me say thank you for all that you have given me.
Thank you for everything you’ve done.
Forgive me for saying one last thing:
I miss you and I hope you hear this song!

I travel for you around the world
Collecting moments, o how absurd
To bring you beauty, to bring you joy
I wish I’d be a little boy

I’m dying for you, can’t you see?
I’m lying for you to be free!
I hunger for you, 'cause I can’t eat!
I’d vanish for you in defeat!