Dio

Νταξει δεν έχεις άδικο. Πάντως μακάρι να κάποια στιγμή να περάσουν από εδώ θα ήθελα πολύ να τους δω είναι από τα αγαπημένα μου συγκρότηματα, βέβαια το ότι έχουν να βγάλουν δίσκο χρόνια με ενοχλεί αλλά νταξει

1 Like

Για Ελλάδα λίγο δύσκολο δυστυχώς γιατί ζητάνε πολλά… Τους έχω δει 3 φορές και πάω για την τέταρτη…Μπαντάρα! :sunglasses:

2 Likes

Ας αφήσουμε τη Wendy στην ησυχία της τότε να κάνει την περιοδεία και να βγάλει λεφτά. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ούτε ήμουνα εγώ αυτός που ξεκίνησε να μιλάει για χρήματα.

Ας εστιάσουμε όπως λες κι εσύ στην απόδοση της κάθε μπάντας και στο τι παίρνει πίσω ο εκάστοτε οπαδός δίνοντας τα χρήματά του.

Προφανώς και το show των Guns N’ Roses είναι εξαιρετικό. Κανείς δεν είπε το αντίθετο. Ούτε έκανα προσωπικά κάποια σύγκριση των 2 shows. Δεν ήταν εκεί το θέμα.

Για να γίνεται παγκόσμια περιοδεία προφανώς υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται. Προσωπικά έχω δει Dio όσο ζούσε (το 2003) οπότε δεν νομίζω ότι θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο εάν και εφόσον ερχόταν στην Ελλάδα. Σέβομαι όμως και τις 2 πλευρές. Και όσους συμφωνούν και πάνε και όσους διαφωνούν και δεν πάνε.

Αυτό το απλό εννοώ ρε συ. Ευτυχώς υπάρχει κάποιος που το κατάλαβε. Διότι κάποιοι δεν εννοούν να το καταλάβουν. Λες και μιλάω για εξισώσεις και μαθηματικά σύμβολα. Ο Axl δεν υπήρχε περίπτωση να τα βρει με το Slash αν δεν του έσκαγαν στη μούρη ένα πακτωλό χρημάτων. Αυτή είναι η πραγματικότητα. Απλά ορισμένοι επειδή είναι ο αγαπημένος τους καλλιτέχνης δεν θέλουν να το δεχτούν. Προτιμάνε να εθελοτυφλούν. Ίδια νοοτροπία με τις θαυμάστριες του Παντελίδη. Ο Παντελίδης ήταν άγιος και δεν έφταιγε σε τίποτα. Ντε και καλά δεν οδηγούσε αυτός αλλά η μία από τις δύο κοπέλες, ντε και καλά τον παρέσυραν οι κοπέλες και όλα αυτά τα τραγελαφικά που διαβάζαμε τόσο καιρό.

Επιτέλους συμφωνήσαμε. Για τους Guns θα φανεί και στην πορεία πάντως. Εάν θα έχει διάρκεια όλο αυτό, εάν θα βγάλουν νέο δίσκο κτλ.

Την εμποδίζω με κάποιον τρόπο να βγάλει λεφτά από το κουφάρι του Dio; Όχι. Δικαίωμά μου να την κράξω, το αξίζει 100%.

Ποιός ακριβώς “εθελοτυφλεί” και ποιός ακριβώς δεν καταλαβαίνει ότι το reunion των Guns N’ Roses δεν έγινε κατά βάση για τα (πάρα πολλά) λεφτά; Επίσης, πιστεύεις ότι αυτή ήταν η πρώτη και μοναδική φορά που πρόσφεραν στον Axl (πάρα πολλά) λεφτά για να κάνει reunion με τον Slash και τον Duff ή πιστεύεις ότι και στο παρελθόν του είχαν προσφέρει πολλές φορές πολλά λεφτά, αλλά απλώς δεν το έκανε; Απλά σου λέει ο Axl, όλοι με βρίζουν για τον κάθε ηλίθιο λόγο, ε, άντε γαμηθείτε, θα κάνω το κωλοreunion και θα μαζέψω όσο περισσότερο “χαρτί” μπορώ. Το reunion όμως το υποστηρίζει με παραστάσεις μοναδικές, οπότε, χαλάλι του.

Δε διαφωνούσαμε ποτέ, γιατί δεν υποστήριζα ποτέ ότι το reunion των Guns έγινε για το καλό της μουσικής. Επίσης, δεν έκαναν συμβόλαιο ότι θα βγάλουν και δίσκο :smile:.

3 Likes

Τεχνολογικα η ολη φαση μπορει να γαμαει.

βασικα για τα δικα μου γουστα αν ηταν ενα ολοκληρο “Live” - προβολη μονο με ολογραμματα θα ηθελα να το δω.

Κατι Σαν μια καλυτερη εκδοχη του 3D (οχι του Διαμαντιδη , ετσι ; τετοια δεν υπαρχει! :stuck_out_tongue: ) .

απλα τα κανονικα Lives για μενα εχουν κατι διαδραστικο . εχεις επαφη με τον καλλιτεχνη . αυτο εδω λιγακι ανατριχιαστικο- εμετικο μου φαινεται.

Και μην συγκρινεις τωρα εγωισμους-συμφεροντα καλλιτεχνων με κατι που απλα δεν υπαρχει (Αυτος ειναι ο Dio). Δεν ξερω γιατι μερικες φορες πρεπει τα λεγομενα και τις πραξεις των καλλιτεχνων να τις βλεπουμε ως συμβολαια , ειδικα οταν μιλαμε για τις προσωπικες τους σχεσεις. Υπερβολικα απολυτο μου φαινεται.

4 Likes

Τυχερη…

2 Likes

Θα φανεί στην πορεία όταν τελειώσει το τουρ θέλω να πιστεύω ότι θα βγάλουν δίσκο οι Guns,νταξει εγώ τώρα δεν τους κρίνω ίσα ίσα μαγκιά τους

1 Like

Kαι οι AC/DC είναι η μπάντα του Angus Young και όχι δικιά μας. Αλλά βλέπεις όμως ότι ο Τάκης από τα Πατήσια έχει λυσσάξει να σταματήσουν oι AC/DC να παίζουν λες και είναι δικό του το συγκρότημα. Ας αποφασίσουμε επιτέλους. Ισχύει το επιχείρημα “η μπάντα είναι δικιά μου” ή δεν ισχύει? Ή ισχύει σε ορισμένες μόνο περιπτώσεις?

Δικαίωμα σου προφανώς αλλά το σχόλιό μου δεν είχε αυτό το νόημα και δεν απευθυνόταν σε σένα. Με αφορμή το reunion των Guns N’ Roses έγραψε ο Αχιλλέας ότι “είναι αστείο να ανακαλύπτουμε ότι όλα γίνονται για το χρήμα”. Και απάντησα ότι το ίδιο ισχύει και για την περιοδεία με το ολόγραμμα του Dio. Είναι αστείο να ανακαλύπτουμε ότι έγινε για το χρήμα.

Υπενθυμίζω το πώς ξεκίνησε η συζήτηση: Ρώτησε ο Angus7 γιατί γίνεται αυτή η περιοδεία με το ολόγραμμα και του απάντησε ο thanasis με δύο φωτογραφίες με δολάρια. Ότι γίνεται για το χρήμα δηλαδή. Δεν ήμουνα εγώ αυτός που ξεκίνησε να μιλάει για λεφτά.

Καταλαβαίνεις ότι αυτό που γράφεις είναι εντελώς υποθετικό έτσι; Εκτός αν πήγατε για καφέ με τον Axl και στο είπε κάποια στιγμή στην καφετέρια :stuck_out_tongue:

Για το άλλο που γράφεις ότι το υποστηρίζει με μοναδικές παραστάσεις συμφωνώ απόλυτα. Προφανώς μιλάμε για εξαιρετικά shows.

Mε την ευκαιρία, μπορείς να μου πεις ένα reunion που έγινε για το καλό της μουσικής? Εγώ θα σου πω τους Last Drive. Τίμιο reunion. Έκαναν επανένωση το 2007 μετά από 13 χρόνια περίπου αποχής. Ξεκίνησαν λοιπόν το 2007 με συναυλίες και το 2009 έβγαλαν και νέο δίσκο. Τι δίσκο, δισκάρα! Και 10 χρόνια μετά συνεχίζουν με συναυλίες, καινούρια τραγούδια κτλ. Το ξέρω ότι είναι εντελώς διαφορετικά τα μεγέθη αλλά εμένα αυτοί μου έρχονται αυτή τη στιγμή στο μυαλό.

Αυτό είπα κι εγώ πιο πάνω ότι θα φανεί στην πορεία. Δηλαδή αν μετά από 2-3 χρόνια περιοδείας το διαλύσουν και γυρίσουν ο καθένας στα project του, τότε μιλάμε για 100% αρπαχτή. Ασχέτως αν τα shows είναι εξαιρετικά. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα συμβεί. Επίσης όλοι κρίνονται και κανείς δεν είναι υπεράνω κριτικής.

@drenie Είναι δημόσια πρόσωπα και ο καθένας κρίνεται για τις δηλώσεις που κάνει στα μέσα μαζικής ενημέρωσης και οπουδήποτε αλλού. Όπως και ο Phil Anselmo κρίνεται για αυτά που έχει πει και ο Gene Simmons και ο καθένας. Δεν μιλάμε για τις προσωπικές σχέσεις που έχουν με τις οικογένειές τους και με το φιλικό τους περιβάλλον.

Δεν γίνεται να ξεχάσουμε τι έχει συμβεί στο παρελθόν και δεν γίνεται να ξεχάσουμε ότι ο Axl θεωρούσε τον Slash καρκίνο. Θα ήταν κουτό να πούμε ότι ο Axl συγχώρεσε τον Slash λόγω της μεγάλης του καρδιάς και επειδή γούσταρε ξαφνικά να ξαναπαίξει μαζί του.

Λέει η Wendy: “Ronnie was always wanting to experiment with new stage ideas and was a big Disney fan. With this said, I am sure he is giving us his blessing with this hologram project. It gives the fans that saw Ronnie perform an opportunity to see him again and new fans that never got to see him a chance to see him for the first time. We hope everyone will enjoy the show that we have all worked so hard to put together.”

Εντάξει, αφού ο RJD ήταν μεγάλος fan της Disney και αφού η Wendy είναι σίγουρη ότι δίνει τις ευλογίες του και αφού θα δώσει σε όσους δεν τον είχαν δει στη σκηνή την ευκαιρία να τον δούνε για πρώτη φορά, όλα καλά.

2 Likes

δεν ξερω αν τον συγχωρεσε αλλα το θεμα ειναι οτι πλεον δειχνουν σεβασμο ο ενας απεναντι στον αλλον , απεναντι στο ιδιο το συγκροτημα και απεναντι στους οπαδους - θεατες που πανε στα shows.
Αυτη ειναι η ουσια . τωρα αν τσακωθηκαν για Χ-Ψ-Ω λογους πριν απο 15 χρονια … τι να κανουμε ; με τον καιρο ξανασκεφτεσαι μερικα πραγματα, σταματας να εισαι γεματος θυμο ή αλλα αντιστοιχα συναισθηματα και πας παρακατω.
Τωρα ο Ανσελμο ειναι αλλη φαση . Λατρειας σαν φροντμαν αλλα μεγας παπαρας . Ακομα και αν δεν πιστευε την μαλακιαρα που ειπε ή εστω καταλαβε το λαθος του , πρεπει να κανει και μερικες πραξεις για να μπορεσει να “σβησει” την μαλακιαρα του.
Ο Axl και ο Slash κανουν τετοιες πραξεις που να δειχνουν οτι εχει μια Α’ τιμιοτητα αυτο που κανουν (οι παλιοτερες δηλωσεις ηταν λογια για την σχεση τους και για τα μοιρασια της φημης - χρηματων) . Στις ανεφερα πιο πανω.

4 Likes

Απλά όπως το γράφεις είναι σαν να μην έπαιξαν ρόλο τα λεφτά. Σαν να έγινε μια απλή προστριβή μεταξύ τους πριν μερικά χρόνια αλλά με τον καιρό ξεθύμανε η φάση και αποφάσισαν να ξαναπαίξουν μαζί.

Η αλήθεια είναι ότι είχαν να μιλήσουν σχεδόν 20 χρόνια. Από το 1996 που ο Slash έφυγε από το συγκρότημα. 20 χρόνια είναι μια ζωή έτσι? Η μεταξύ τους σχέση όλα αυτά τα χρόνια ήταν τραγική.

Το 2009 είχε κάνει δήλωση ο Axl ότι ένας από τους δύο θα πεθάνει προτού γίνει το reunion. Όλοι θυμόμαστε επίσης το 2012 (στο 15ο χρόνο σκληρής κόντρας) τα γεγονότα με την ένταξη των Guns Ν’ Roses στο Hall Of Fame που τελικά ο Axl προτίμησε να κάτσει σπίτι του.

Απλά τώρα, λόγω των τεράστιων ποσών που τους προσφέρθηκαν, έκαναν αμοιβαίες υποχωρήσεις για το κοινό όφελος. Έριξαν λίγο τον εγωισμό τους και αποφάσισαν να έχουν μια καλή επαγγελματική συνεργασία. Έριξαν και οι 2 πλευρές νερό στο κρασί τους με λίγα λόγια. Επειδή παίζουν μαζί στην ίδια σκηνή και υπάρχει σεβασμός δεν σημαίνει ότι έγιναν και επιστήθιοι φίλοι.

Και σίγουρα έχει μια τιμιότητα αυτό που κάνουν. Συμφωνώ. Οι συναυλίες που δίνουν είναι εξαιρετικές.

Πιστεύεις ότι ήταν η πρώτη φορά που τους προσφέρθηκαν τεράστια ποσά;

Ντάξ, πιστευώ οτι τα υψηλά χρηματικα ποσά παίζουν ένα ρόλο, αλλα όχι τον αποκλειστικό. Πρεπει να μπορείς να το κάνεις. Βλέπεις πως πεθαίνουν διαφοροι άλλοι - και μεσα ενδομυχα κάπου θες να τα βρεις, θες να το κάνεις και αμα το timing δουλέψει, τα “βρίσκεις”. Τα βρίσκεις και στα λεφτά και στο πως να αποφύγεις τα προβλήματα και το κάνεις. Απλά θέλει να ανοιχτείς και να γίνεις “αβολος” να πείς, εχω αυτό και αυτό και αυτό το θέμα… πως τα λύνουμε ? Θέλω τόσα. μπορούμε ?

3 Likes

On Friday (December 15), the LINKIN PARK co-vocalist took part in an Instagram Live question-and-answer session with fans to discuss the release of the band’s “One More Light Live” album. Asked about the prospect of the surviving members of LINKIN PARK one day sharing the stage with a hologram version of Chester, Mike said: “I can’t even wrap my head around the idea of a holographic Chester. I’ve actually heard other people outside the band suggest that, and there’s absolutely no way. I cannot fuck with that.”

He later added: "I can’t do a hologram Chester; that would be the worst. For any of you guys who have lost a loved one, best friend, family member, can you imagine having a hologram of them? Ugh. [It would be] awful. I can’t do it. I don’t know what we’re gonna do, but, you know, we’ll figure it out eventually."

2 Likes

Το ολόγραμμα και αυτή η φάση θα ήταν κουλ σε άλλο κόντεξτ, ξέρω γω, σαν ειδικό έκθεμα, πώς δίνεις 2 ευρώ και μπαίνεις στο τρενάκι του τρόμου στο λούνα παρκ; Ε, κάπως έτσι αλλά στο Βάκεν ή το Hellfest, να δεις κανα-δυο τραγούδια, μια hi-tech προβολή και το πιο κοντινό στο λάιβ ενός μακαρίτη που μπορείς να βιώσεις. Θα τα έδινα πολύ ευχαρίστως για κάτι τέτοιο και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα απολύτως.

Ολόκληρη περιοδεία και μάλιστα αυτό που είδα στα βίντεο που όχι απλώς φλερτάρει αλλά βγάζει κανονικά τα μάτια του με την ΜΙΖΕΡΙΑ και το awkwardness είναι πρόκληση, είναι ασέβεια, είναι κακομοιριά, είναι ασέβεια μεγίστου βαθμού. Πολύ κρίμα. Ο Dio γενικώς ήταν στα περιθώρια του mainstream στα χέβυ μέταλ χρόνια του και μετά τον θάνατό του κάπως βγήκε προς τα έξω τι τιτάνας ήταν, μιας και ΟΛΟΙ μίλησαν με δέος για τα κατορθώματά του και την φωνή του. Με αυτό το πράμα είναι σαν να θέλει η Wendy να τον κάνει μέγεθος β’ εθνικής.

8 Likes

Όχι ρε, θέλει απλώς να δώσει τη ευκαιρία σε όσους τον είχαν δει στη σκηνή, να τον ξαναδούνε και σε όσους δεν τον είχαν δει, να τον δούνε για πρώτη φορά. Για τους οπαδούς το κάνει.

6 Likes

Η ίδια πάντως δεν καταλαβαίνει ότι κάνει κακό στο brand name.

5 Likes

Αφού πέφτει το μαρούλι, στο χαμπέρι της την γράφει την υστεροφημία του κοντού. Πραγματικά γτπ σκηνικό. Εμετός, χυδαίο και προκλητικό τουλάχιστον…

5 Likes

Το brand name δεν είναι η υστεροφημία. Είναι πόσο αξίζει η φίρμα, το μαρούλι της καίει η μαντάμ για χάρη μιας αρπαχτής.

Αυτή τη στιγμή διατυμπανίζει στον κόσμο ότι η εταιρεία Dio Inc. ξεπουλάει όσο-όσο, δώσε κάτι και συ καλέ κυρά, πουλάμε και την μάνα μας και τον τάφο της.

2 Likes

Είναι 72 χρονών, δεν έχει ακριβώς και τη ζωή μπροστά της :stuck_out_tongue:.

2 Likes