Dio

Αυτό να μου πεις. Στον τάφο θα τα πάρει;

Κρίμα πάντως, ο άνθρωπος ήταν ο ορισμός της αξιοπρέπειας, σοβαρός, τζέντλμαν και τα έδινε όλα στους οπαδούς. Και έρχεται η μαντάμ στο φινάλε να τα χέσει όλα.

2 Likes

Φανταστείτε έστω για μια στιγμή , τι σιχαμερά καφριλικια θα σκεφτόταν μια άλλη λατρεμένη σύζυγος μεγάλου καλλιτέχνη

Μην πω ότι ζηλεύει κιόλας που δεν κατάφερε να το κάνει πρώτη

1 Like

Ζει ακόμα αυτός. Περίμενε λίγο.

Ε μα φαντάζεσαι τη Σάρον με τα τεφτέρια να υπολογίζει πόσα βγάζει ο Όζζυ και πόσα το ολόγραμμα; Παίζει να τον πεθάνει πριν την ώρα του :grin:

Την στιγμή που τα λέμε αυτά η Οζάκλα φοράει ολόσωμη στολή σπάντεξ με αισθητήρες μπροστά από green screen και χτυπάει παλαμάκια

3 Likes

Παντα με περηφανια θα φοραω αυτη τη μπλουζαρα


Σαν σημερα πριν 8 χρονια(16/05/2010) “εφυγε” ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΚΟΝΤΟΣ !

3 Likes

Τεραστια απωλεια, ειχα παθει πραγματικο σοκ οταν το εμαθα. Ενιωσα σαν να πεθανε καποιος απο την οικογενεια μου, ενας δικος μου ανθρωπος. Μας λειπεις τοσο πολυ Ronnie James DIO. Ο καλυτερος τραγουδιστης EVER.

4 Likes

Κάποιοι φραγκοφονιάδες θέλανε να βγάλουν το ολόγραμμα του θρυλικού Dio μπας και βγάλουν τίποτα παραπάνω από το brand name του. Ε λοιπόν δυστυχώς τα κατάφεραν. Το ολόγραμμα του Dio μαζί με κάποια μέλη της μπάντας του θα κάνουν περιοδεία στην Αμερική το καλοκαίρι. Γνώμες;

ακριβώς αυτό, τίποτα άλλο

5 Likes

Να τα βαλουν στον κωλο τους τα φραγκα !!

1 Like

Κάποτε λέγαμε, σχολιάζοντας την απροθυμία πολλών μουσικών να αποσυρθούν παρά την προχωρημένη ηλικία τους, ότι αν δεν έρθει η στιγμή να πεθάνουν θα συνεχίσουν να τραβιούνται επ’ αόριστον στο “σανίδι”.
Ε, τώρα πια ούτε μετά θάνατον δεν αποσύρονται!

4 Likes

Η περιοδίες αυτές πανε “κακά” γενικά. 300 άτομα +/-. Είναι προσφορά και ζήτηση και το καίνε μόνοι τους το χαρτί. Επίσης η Wendy είναι μεγάλη σε ηλικία, τα σκοτώνει τώρα που ζεί και που έχει κάποιο “value” ακόμα το brand. Σε 50 χρόνια μόνο τα δικαιώματα της ζωής και των τραγουδιών θα εχουν μια Χ αξία. Αλλοί (βλέπε ο dee snider) τα πουλάνε εν ζωή για να πάρουν τώρα λεφτά όσο ζούν και αφού τα ψηφιακά έχουν σκοτώσει τα royalties που προ 2000 μπορεί να επαιρνε κανείς.

Καλή η τεχνολογία αλλά συναυλία live με ολόγραμμα δεν με ενθουσιάζει. Υποτίθεται ότι πηγαίνεις στην συναυλία για να δεις κάτι το “ζωντανό”.

Καλή ιδέα θα ήταν, να υπήρχε δυνατότητα να αγοράζεις σε ψηφιακή μορφή το ολόγραμμα.

Να είσαι στο σπίτι να ακούς το Holy Diver και να προβάλει το ολόγραμμα της μπάντας… ή σε κάποιο ροκ κλαμπ όταν παίζουν ένα τραγούδι. Δηλαδή να έχει περισσότερο τη χρήση ως ενός εφέ που ενισχύει την εμπειρία.
Εν μέρει βέβαια αυτό κάνουν και στις συναυλίες του Dio Hologram tour, γι’ αυτό υπάρχει δίπλα και η μπάντα με τον Owen.

jrm

1 Like


9 Χρόνια χωρίς τον Μεγάλο Dio…He will never be forgotten :metal: :heart:

11 Likes


36 χρόνια :metal:

7 Likes

Ποσο μου λειπει ο DΙΟ ρε γαμωτο… Και τι δεν θα εδινα για να τον ξαναδω live, και εννοω τον κανονικο DIO με σαρκα και οστα, οχι αυτη την αηδια το hologram. 2009 Rocking Athens Festival απο τις πιο αξεχαστες συναυλιες της ζωης μου, αποδοση απο αλλο πλανητη…

Υ.Γ. Μαλακες οσοι μουσικοι ειναι σε αυτο το project με το hologram αλλα ειδικα ο Ripper ποσο χαμηλα εχει πεσει αυτος πια… Κριμα γιατι εχει φωναρα…

6 Likes

Το αστείο είναι οτι Αμερική τους κράξανε γιατι dio με σαρκα και οστά εβλεπές με 30-50 και τώρα το ολόγραμά 80 $. Γελάνε και οι πέτρες.

Ιστορική συναυλία και φοβερή ερμηνεία από Dio.
Μου είχε κάνει εντύπωση το πολύ καλό soundcheck των Heaven and Hell.
Είχα ακούσει ότι ο Dio είχε ειδικό άτομο που έκανε soundcheck μόνο για τα φωνητικά.

Gojira-Testament μου φάνηκαν αδιάφοροι.
Οι Blind Guardian με κάποια προβλήματα στον ήχο αλλά καλοί.

1 Like