Dio

Ακουω διαφορα τωρα…Σκατα…Να ειναι καλα εκει που ειναι :frowning:

Ένας χρόνος ρε Χάρε… Νιώθεις καλά τώρα; Το Rising και τα άλλα διαμάντια των Rainbow παίζουν σήμερα για τον Ronnie, όχι για σένα.

Ένας χρόνος?? Διάολε πως περνάει έτσι ο καιρός…Να σαι καλά εκεί που είσαι γίγαντα.

Σήμερα είναι μέρα που [FONT=“Arial Black”]πρέπει[/FONT] να ακούμε [FONT=“Arial Black”]μόνο[/FONT] DIO!!

Ένας χρόνος περασε χωρίς τη φωναρα. να’ναι καλα και να μαγευει τους υπολοιπους εκει ψηλα.

Ένας χρόνος χωρίς ΤΗ ΦΩΝΗ και TON AΝΘΡΩΠΟ.

Δεν ξεχνάμε…

περασε ενας χρονος ? ? ?ποτε κιολας?
θα σε θυμομαστε για παντα ρονι

[I]I see a rainbow rising
Look there, on the horizon[/I]

Να ναι καλά εκεί που είναι .
Πραγματικά μια από τις πιο όμορφες προσωπικότητες εντός και εκτός του χώρου του μέταλ. Θυμάμαι το σοκ που έπαθα όταν έμαθα για το θάνατο του. Πραγματικά δεν μπορούσα να το χωνέψω.
Δεν έχει πεθάνει είναι εκεί κάθε φορά που ακούμε τo Stargazer,το Temple Of The King ,το Heaven And Hell και όλες αυτές τις υπερκομματάρες που τραγούδησε.

Από τα πρώτα metal ακούσματά μου και πολύ ευγενικός άνθρωπος…

[B]Ζει για πάντα!!![/B]

Ένας χρόνος πέρασε, αλλά όταν είσαι τόσο μεγάλος καλιτέχνης, και ένας αιώνας δεν σβήνει την μνήμη σου:):!:

http://www.skylos.gr/index.cfm?q=articles/detail/711

Περασε ενας χρονος αλλα εσυ θα εισαι για παντα στην καρδια μας ρε μεγαλε κοντε.Ειμαι σιγουρος οτι τωρα εχεις φτασει στην κορυφη του silver mountain και μας βλεπεις απο εκει ψηλα!!!

Βίντεο-αφιέρωμα και στο sportday…

http://www.sport-fm.gr/videos/1022594

Περασε κιολας ενας χρονος… Ενας χρονος που ο [SIZE=“3”][B]ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ[/B][/SIZE] κοντος δεν ειναι πια μαζι μας… Ποτε περασε ο καιρος δεν μπορω να το καταλαβω και ακομα δεν εχω χωνεψει αυτον τον τραγικο χαμο… Δεν θελω να πιστεψω οτι εχει συμβει, το αρνουμαι στον εαυτο μου… Δεν μπορει, οχι ο Ronnie… Απο την πρωτη φορα που μικρο παιδακι ακουσα τραγουδι του με μαγεψε η φωνη του. Και αυτο συμβαινει καθε φορα που ακουω καποιο κομματι απο τα τοσα υπεροχα διαμαντια που εχει κυκλοφορησει στην μεγαλη καριερα του.

Μου λειπει πολυ… Λες και τον ηξερα, λες και ηταν φιλος μου, δικος μου ανθρωπος, οικογενεια μου που τον εβλεπα καθε μερα. Το εχω ξαναπει, ειναι ο θανατος διασημου που με εχει συγκλονισει περισσοτερο στην ζωη μου, καθε φορα νιωθω ενα σφιξιμο στην καρδια… Και μεχρι στιγμης ο χρονος δεν εχει απαλυνει τον πονο απο τον χαμο του. Αυτες τις 365 μερες που εχουν περασει απο τοτε, οποτε τον σκεφτομαι στεναχωριεμαι που δεν θα ξανακουσω ποτε live την [B][SIZE=“3”]ΦΩΝΑΡΑ[/SIZE][/B] του και που δεν καταφερα ποτε να τον γνωρισω και να του πω ενα μεγαλο ευχαριστω απο καρδιας για ολα τα συναισθηματα και τις εικονες που εχει πλασει στην καρδια και στο μυαλο μου με τα τραγουδια και τους στιχους του, με την φωνη του και τις ερμηνειες του…

Ομως οι πραγματικοι [B][SIZE=“3”]ΘΕΟΙ[/SIZE][/B] οπως αυτος, δεν πεθαινουν, ειναι σαν τους Ολυμπιους Θεους, ειναι απλα καπου αλλου και δεν τους βλεπουμε… Και ο DIO ειναι αθανατος, μεσα απο τα μαγικα τραγουδια του…

Σε ευχαριστω για ολα Ronnie, τα δακρια μου χτες το βραδυ και η ανατριχιλα που νιωθω τωρα, δειχνουν το ποσο [SIZE=“3”][B]ΜΕΓΑΛΟΣ[/B][/SIZE] ησουν…

Συνέντευξη της Wendy όπου μιλάει και για όλες αυτές τις πωλήσεις των ΑΠΕΙΡΩΝ πραγμάτων που γράφουν πάνω DIO και προσπαθεί να μας πείσει ότι δεν το κάνει για τα φράγγα.

ΝΑΙ ΡΕ!!!

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=158428

πω ρε φιλε τι τραβας και συ. τι να πω. μονο κουραγιο. θα ρθουν καλυτερες μερες.

:εμοτ που βαράει το κεφάλι του στο τοίχο: εδώ ξεκληρίζονται οικογένειες σε τροχαία κλπ, ο θάνατος ενός 70άρη είναι τραγικός χαμός; συνέλθετε. μεγάλεια απώλεια κλπ κλπ, αλλά ήμαρτον!

8O

[COLOR=“White”]What da fuck???[/COLOR]

δε το περίμενα αυτό το ποστ από σένα, εύγε και να περιμένεις μπόλικο flame όταν το δει κόσμος :Ρ

αλλά είναι σαν την άλλη μαλακία που γράφτηκε εδώ μέσα, που κάποιος είπε για “αδικία που έφυγε ο Βέγγος”.
ΤΙ ΑΔΙΚΙΑ ΡΕ ΓΚΙΟΖΗ, 80 ΧΡΟΝΩΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, άμα φεύγουνε παιδάκια 15 χρονών τι να λέμε δηλαδή?

Δε νιώθετε ρεεεεε. Δεν πειράζει ρε Angus με ένα λιώσιμο της δισκογραφίας θα απαλύνει ο πόνος