Dio

Αυτο νιωθω, αυτο γραφω. Δεν εχει να κανει η ηλικια, εχει να κανει με το τι σημαινει για εσενα καποιος μουσικος με τι τον εχεις συνδεσει στην ζωη σου και τι βιωματα σου θυμιζει. Και δεν εκανα συγκρισεις με τον θανατο ενος νεου παιδιου που λετε, ειπα οτι ηταν ο θανατος διασημου που με εχει στεναχωρησει περισσοτερο.

Αυτό ήθελα να το σχολιάσω, διότι και εγώ έγραψα κάτι ανάλογο, αλλά δεν το εννοούσα καθόλου έτσι… Δεν το 'πα δηλαδή με την έννοια ότι ήταν άδικο που ‘‘έφυγε’’ αυτός ο άνθρωπος και ότι μπορούσε να ζήσει κι άλλο και διάφορα τέτοια. Δεν είναι κακό, άλλωστε, να λέει κάποιος αυτό που αισθάνεται για κάποιον άνθρωπο… Ο angus είπε ο άνθρωπος πώς το εννοούσε…οκ σεβαστό.

Ούτε εγώ δε θα κάτσω να σκάσω ξέρω εγώ…μεγάλοι άνθρωποι ήσαν στο κάτω-κάτω, μα πάνω απ’όλα έκαναν αυτό που ήθελαν στη ζωή τους. Δεν υπάρχει λόγος λοιπόν να στενοχωριόμαστε… Όσο για αυτό που είπες για τα παιδιά που ‘‘φεύγουν’’ δε νομίζω να υπάρχει έστω κι ένας -εδώ μέσα κι εκεί έξω- που να διαφωνεί μαζί σου… Η απώλεια ενός ανθρώπου είναι ένα στενάχωρο γεγονός, η απώλεια όμως ενός [U]νέου[/U] ανθρώπου είναι κάτι που δεν το χωράει ο νου σου και δε μπορεί να περιγραφεί με λόγια…

Δυστυχώς, όλοι έχουμε να διηγηθούμε από ένα τέτοιο δυσάρεστο περιστατικό, για αυτό και μένα καμιά φορά μου τη δίνει όταν ‘‘τρελαίνονται’’ με τον θάνατο κάποιου διάσημου που αν μη τι άλλο όμως πρόλαβε κι έκανε αυτό που γούσταρε…

η γυναικά του ντιο, θα κυκλοφορήσει το προτζεκτ του [B]HEAR 'N AID[/B] σε cd/dvd.!
το σημαντικό είναι εδώ [B][I]“I have loads of outtakes for the video.”[/I][/B]

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=165484

*tate θεε, πάρε την παε.! (αν και γινεται της ποπης εκεί μέσα)

Eντάξει το κομμάτι είναι υπεράνω κάθε κριτικής,το ίδιο και το κλιπ και οι συμμετοχές…Θα είναι πολύ ενδιαφέρον λογικά.

Δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε. Λάμψη. Και μαγευτικό το ανακάτεμα των μουσικών σχολών.

Πραγματικά! ULTIMATE ΨΟΦΟΣ στην Wendy!

Έλεος πια! Ως που θα φτάσει η ασέβεια της; Από τον θάνατο του τεράστιου και μετά έχουν κυκλοφορήσει τόσα πράγματα όσα δεν κυκλοφόρησαν όσο ζούσε!

Embargo ρε! ΣΤΑ ΔΙΑΛΑ ΣΥΓΧΗΣΤΗΚΑ ΠΑΛΙ!!!

η κονομα πανω απ ολα…

E βέβαια! Σιγά μη το άφηνε… πραγματικά μου προκαλεί απίστευτη σιχαμάρα η κατάσταση αυτή! Και καλά ότι το κάνει για να ακούσει το μεγαλείο του Ronnie όλος ο κόσμος.

ΕΣΕΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΠΑΛΙΟ ΚΟΡΑΚΙ!!!

Μ’αρέσει που πριν απο καιρό είχε πει σε συνέντευξη ότι την πειράζουν όταν ακούει παρόμοια σχόλια και ότι φυσικά δεν ισχύει κάτι τέτοιο!!!

Ασε μωρη

Μονο τα σωβρακα του δεν εχει βγαλει στο σφυρι η καριολα.

#-o Πραγματικα ελεος ρε Wendy, λυπησου μας λιγο… Τι αλλο θα πουλησει αραγε, κονομα στην μνημη του νεκρου, ειναι τοσο ασχημο και γινεται τοσο εντονα πια…

Live ο ορισμός του heavy metal κιθαρίστα,όργιο θα είναι τα δεύτερα cd!

2 χρόνια.

Πας μπροστά.

Ας ειναι καλα οπου κι αν ειναι…R.I.P. μεγιστε

μερικοι ανθρωποι,λιγοι βασικα μεσα απο τα εργα τους αγγιζουν την αθανασια.ο ρονι ειναι ενας απο αυτους.τα τραγουδια του δεν πεθαινουν ποτε.

Ήταν βράδυ 16ης προς 17η… Κάνω λάθος;

Σωστά.Για το time difference μίλαγα.Πετυχημένο το αστείο μου,πάω να πανηγυρίσω τη σύλληψη του.:cold:

Σοβαρά τώρα.Τεράστιο respect για τον Ronnie.Eκείνη την μέρα είχα ακούσει τόσο πολύ το All the Fools Sailed Away…Μεγάλη συγκίνηση.Θυμάμαι πως το είχα διαβάσει εδώ μέσα.Είχα νιώσει ένα σφίξιμο και σκεφτόμουν πως δεν είναι δυνατόν,δε μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο.
Και είχα ακούσει στα καπάκια το Sacred Heart album που ήταν και η πρώτη μου επαφή με τον Dio κάπου στα 13 μου.

http://www.youtube.com/watch?v=VkiQKfTt8hk

Πω τα θυμάμαι τώρα πάλι, λες και τα ξέχασα. Εγώ εκείνη την 17η του μήνα πάλι είχα γυρίσει από βιολογία στις πανελλήνιες και διάβαζα λογοτεχνία, και είπα κάπου στις 4-5 να κάνω ένα[I] 10λεπτο διάλειμμα[/I], να μπω να δω τι παίζει στα ίντερνετς. Κάπως, κάπου, κοίταζα κάτι άσχετο και βλέπω στα related το R.I.P. και ταράζομαι. “Δεν παίζει.” Μπαίνω, βλέπω να λένε όλοι τι και πώς. Και μετά μπαίνω εδώ να δω για δεύτερη γνώμη, μπας και. Δυστυχώς διαψεύστηκα. Διάβασα κάθε λέξη, άκουσα ότι τραγούδι του είχα ακούσει εκείνες τις ώρες. Ίσως και να έκλαψα. Για διάβασμα, ούτε λόγος. Ψυχολογία, στο ναδίρ, τι διάβασμα να κάνεις; Τελικά, λόγω τον ημερών, η ζωή συνεχίστηκε, αλλά με έναν κόμπο στον λαιμό για τις επόμενες μέρες.

Καταριέμαι το ότι δεν μπόρεσα ποτέ να τον δω λάιβ. Και ζηλεύω παράφορα όσους έζησαν την μεγάλη αυτή εμπειρία.

Die young, die young
Can’t you see the writing in the air?
Die young, gonna die young
Someone stopped the fair…

R.I.P. RJD.