Dirty Granny Tales - 29&30/4/2011 @Badminton Theater, 1/4/2011 @Principal

Οι αγαπημένοι Έλληνες για άλλη μια χρονιά θα μας παρασύρουν στον κόσμο της μαριονέτας :slight_smile: ελπίζω να καταφέρω να τους δω, αισίως για τρίτη φορά. Πληροφορίες για εισιτήρια δεν έχω βρει ακόμα, πιστεύω όμως να κυμαίνεται γύρω στα 15 ευρά όπως συνήθως. Όταν βρω έγκυρη πηγή και γι’ αυτό θα ενημερώσω.

τους εχω παρακολουθησει ζωντανα τις δυο προηγουμενες χρονιες και εχω να πω το εξης:δειτε τους,ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Στο badminton και 15 ευρώ, χλωμό το κόβω.Μακάρι βέβαια.Λογικά θα τιμήσουμε.

1 Απριλιου Θεσσαλονικη Principal :slight_smile:

χερομαι παρα πολύ θα ξαναδώ Dirty Granny Tales! πραγματικά αξίζουν! όσο και να είναι το εισιτήριο θα πάω!

Η παράσταση θα είναι καινούρια.

Αν έχει λογική τιμή και όχι τις παράλογες τιμές του μπάντμιντον, στηρίζουμε.

Dirty Granny Tales, after the successful trilogy ?Inversed World?, come back with their new dark fairytale titled ?Rejection?, inspired by the life of serial killer Ed Gein, which has been the stimulus for the creation of various murderous characters in the literature and the cinema, such as Norman Bates in “Psycho”, or Leatherface in the film “The Texas Chainsaw Massacre” by Tobe Hooper.

Upcoming Shows:
April 1 : Principal Club Theater, Thessaloniki
April 29-30 : Badminton Theater, Athens

ΩΩΩ ΡΕ ΦΙΛΕ!!! 8O 8O

Τιμές δεν έχει άκομα…

Εκεί θα ξαναείμαστε!!!Όσοι δεν τους έχετε δει,τολμήστε το!!! :thumbup:

Τους είχα δει πέρσι στο θεατράκι και είχα μείνει άφωνος. Νομίζω ότι με την μεταφορά σε μεγαλύτερο χώρο θα χάσουν αρκετή από την ατμόσφαιρά τους.

Λίγο ακριβά πιστεύω. Θα μπορούσε και χαμηλότερα σίγουρα.

Οι Dirty Granny Tales ειναι απο τις μπάντες που αξίζει να δώσεις και κάτι παραπάνω! ειχα πάθει τη πλάκα μου περσυ! ανηπομονώ να δω και αυτό το λιβε!

Επίσημο trailer για τις παραστάσεις…

Πείτε τι παίζει με το καθυστερημένο ticketarena και για ποιόν λόγο δεν μπορούμε να επιλέξουμε θέσεις. Δεν ψήνομαι να σκάσω 25 ευρώ και να με πετάει άκρη άκρη.

bump, να κάνω μια ερώτηση: Στην θεσσαλονίκη π.χ στο Principal αλλα και γενικά, θα υπάρχουν καθίσματα, δηλαδή η φάση θα είναι παράσταση περισσότερο και όχι συναυλία(που θα ήμασταν όρθιοι οι περισσότεροι ξερω γω); Δεν ξέρω αν με πιάνετε

Έχει περισσότερο την λογική της παράστασης, οπότε θα έχει τραπεζάκια και καρέκλες. Τουλάχιστον τις 3 προηγούμενες φορές Θεσσαλονίκη έτσι ήταν…

8O8O8O8O8O8O

ΣΟΔΟΜΙΣΜΟΣ
ΠΕΤΣΩΜΑ

Πείτε το όπως θέλετε
Ζήσαμε κάτι φανταστικό σήμερα(ήταν η πρώτη φορά που τους έβλεπα)
Έχω μείνει άφωνος.
Όπως εύστοχα είπε φίλος μου: "Και δεν μπορείς να τους βάλεις και support κάπου αυτούς, γιατί μετά ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ;"
Αν είχαν κάποιον να τους χρηματοδοτήσει θα κάνανε ΜΕΓΑΛΗ καριέρα και έξω.
Ή πολύ περισσότερο αν ήταν απ’έξω.
Anyway, θεοί, δεν σου πήγαινε η καρδιά να σταματήσεις το χειροκρότημα.

Οι Αθηναίοι ΓΕΜΙΣΤΕ το, μην το χάσετε

Οσοι πανε σημερα να μας πουν τι μας περιμενει εμας τους αυριανους :stuck_out_tongue:

Πλέον έχουν στερέψει τα λόγια αποθέωσης…
Για άλλη μια φορά σε καθηλώνουν,σε μαγεύουν και σε παρασύρουν στο ταξίδι τους…
Όποιες λέξεις και εκφράσεις και να χρησιμοποιήσω θα είναι λίγες μπροστά σε αυτό που μας προσέφεραν…
Μόνο ΜΠΡΑΒΟ και ευχαριστώ!!!

υγ. Θα είναι κρίμα αν δεν γίνουν παγκόσμια γνωστοί με sold out παραστάσεις σε όλο τον πλανήτη…
Και πάλι…μπράβο ρε μάγκες…μπράβο!!

Για σήμερα ποιός το ψήνει; Θα έρθει κανένας από’δω;

well said, η χτεσινή παράσταση ήταν φανταστική. σκάλωσα άπειρα στο πόσο προσεγμένα ήταν πάλι τα θεατρικά σημεία, και πόση σημασία δίνουν σε μικρές λεπτομέρειες που κάνει σαφέστατο το πόση δουλειά έχουν ρίξει.