Dirty Granny Tales @Altera Pars in Athens

Λοιπόν είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω τις νέες εμφανίσεις των Dirty Granny Tales!

Θα πραγματοποιηθούν 12 παραστάσεις με την πρώτη στις 25 Φεβρουαρίου του 2010 και την τελευταία στις 14 Μαρτίου 2010.
Αναλυτικά:
[ul]
[li]25 Φεβρουαρίου 2010[/li][li]26 Φεβρουαρίου 2010[/li][li]27 Φεβρουαρίου 2010[/li][li]28 Φεβρουαρίου 2010[/li][li]4 Μαρτίου 2010[/li][li]5 Μαρτίου 2010[/li][li]6 Μαρτίου 2010[/li][li]7 Μαρτίου 2010[/li][li]11 Μαρτίου 2010[/li][li]12 Μαρτίου 2010[/li][li]13 Μαρτίου 2010[/li][li]14 Μαρτίου 2010[/li][/ul]

Οι παραστάσεις θα γίνουν στο χώρο Altera Pars στον Κεραμικό, Μ.Αλεξάνδρου 123.
http://www.myspace.com/dirtygrannytales

Μπορεί να αργούν τα show αλλά δεν κρατήθηκα.Εννοείτε ότι θα είμαι εκεί και σε παραπάνω από 2 παραστάσεις.Όσοι ήταν την προηγούμενη φορά θα καταλάβουν.
Επίσης θα ψάξω να βρω και info για το καινούργιο album, οπότε και θα ενημερώσω.

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να τους τιμησω αυτη τη φορα. :slight_smile: Περιμενουμε απο Φεβρουαριο λοιπον…

Με ανυπομονησία, να προσθέσω!!! Ο Φεβρουάριος προβλέπεται hot!

Όσοι πήγανε/με την προηγούμενη φορά ξέρουν ότι δεν πρέπει να τους χάσουν.Όσοι δεν πήγαν δεν το ξέρουν, αλλά το μαθαίνουν τώρα.:stuck_out_tongue: Είναι κάτι που αξίζει να το δεις και να το στηρίξεις!Μόνο μπράβο μπορώ να πω στα παιδιά.Την προηγούμενη φορά είχα ρωτήσει για το καινούριο άλμπουμ και είχαν πει ότι θα βγει μαζί με dvd από την παράστασή τους.Άντε να δούμε!

Αναμένουμε λοιπόν, λογικά μέχρι να γίνουν οι παραστάσεις, θα έχουν βγει και αυτά τα 2.
Πάντως στο myspace έχουν 2 καινούργια κομμάτια.

Μιλησα με ενα φιλο που ειχε παει την πρωτη φορα κ μ ειπε πως ηταν κατι μαγευτικο! Οποτε μια φορα μπορει κ δυο να αφησουμε τους Dirty Granny Tales να μας πανε ενα ταξιδακι στον παραμυθοκοσμο τους…περιμενουμε μεχρι τον Φεβρουαριο…

Τους ειχα δει πριν μερικους μηνες και ητανε πραγματικα γαμω τα show. Τα παλικαρια ειναι τρομερα και το καταυχαριστηθηκα. Θα ξαναπαω σιγουρα :slight_smile:

__Δεν είχα ιδέα. Μου τους πρότεινε ένα παλικάι απ’ το Nucl Blast κατάστημα στα Εξάρχεια και αφού μου έβαλε να ακούσω ένα-δύο τραγούδια τους, το χτύπησα αυτοστιγμή το cdάκι (είναι και Ελληνες, οπότε στηρίζουμε τα παιδιά χωρίς πολλά πολλά αν μας αρέσει η μουσική).

__Ε, άξιζαν το κάθε ευρώ. Αυτό έχω να πω μετά απο 4-5 ακροάσεις. Δυστυχώς τους έμαθα σχετικά πρόσφατα (λίγο μετά την παγκόσμια πρεμιέρα των Tiger Lillies στο Badmington φέτος, χεχεχε) και δεν πρόλαβα κάποιο live τους, αλλά έχοντας το cd και βάση των λίγων που έψαξα στο ίντερνετ, αλλά και λόγω της αγάπης μου για το θέατρο, δεν υπάρχει περίπτωση να τους χάσω. 8)

__Ευχαριστούμε τον Angel Death που άνοιξε το θέμα. :wink:

Κάθε μέρα ψάχνω για να βρω πληροφορίες για το καινούργιο album, αλλά ακόμα τίποτα.
Και εγώ το cdάκι χωρίς δεύτερη σκέψη το αγόρασα από την προηγούμενη φορά που τους είδα, μαζί με μια μπλουζίτσα.

Απλά για να ξέρεις, όπως έχουν πει, όταν τους δεις, θα τους εκτιμήσεις ακόμα πιο πολύ, γι αυτό να είσαι σίγουρος.:smiley:


Now playing: Sinisthra - Completely Incomplete
via FoxyTunes

Xτες μου τους προτεινε ο Ζαρκας με τον Βικ και μπορω να πω οτι εμεινα μαλακας.
Μουσικοι/μουσικη με ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΡΧΙΔΙΑ.
Ξερει κανεις που θα βρω το cd τους?Στα μεγαλα δισκαδικα παιζει?

__Δεν ξέρω για τα μεγάλα (μακάρι!), εγώ το βρήκα εκεί που μου το σύστησαν, στη Nuclear Blast στο κέντρο (2 λεπτά από Πλατεία εξαρχείων). 14-15 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Εθεάθη σε public και metropolis στα 12?:slight_smile:
εγώ το είχα πάρει από το περσινό live.

ΜΕτροπολις στο κεντρο?

ναι στην ομόνοια, το καινούργιο που άνοιξε, και αν δεν κάνω λάθος είναι δίπλα στα cd των POEM…:p:p

Ορίστε και το ποστερ των εμφανίσεων:)

Ελπίζω να τους τιμήσουμε γιατί πραγματικά αξίζουν.


Now playing: Edguy - Catch Of The Century
via FoxyTunes

Θα τους τιμησουμε οπως τους πρεπει! :slight_smile:

:yahoo:
Εννοείται είμαι ήδη εκεί!πέρυσι ήταν απίστευτα :smiley:

Την τελευταια φορα ποσο ειχε το τικετ/?

20e είχε. Αλλά αξίζει κάθε cents!:slight_smile:

εννοειται πως αυτο δεν το χανουμε…
its a matter of life and death…8)