Dirty Granny Tales @Altera Pars in Athens

Mυσταγωγια…Ταξιδι…Παραμυθι…Δεν υπαρχουν και πολλα λογια για να το περιγραψεις μολις τελειωσει,αλλα υπαρχουν συναισθηματα. :slight_smile: Ηταν παρα πολυ ομορφα και δεν υπηρχε περιπτωση να στρεψεις το βλεμμα ουτε μια στιγμη μακρια απο τη σκηνη.Ουτε τολμαγες να κανεις τον παραμικρο θορυβο…τοσο σε απορροφουσε και σε εκανε να σεβαστεις αυτο που διαδραματιζοταν μπροστα σου.Χιλια μπραβο σε ολα τα παιδια που δουλεψαν εκει για να βγει αυτο το εξαιρετικο αποτελεσμα.Τσιμπησαμε και dvd στο τελος 8) θα το βαλω σε λιγο να το δω.Να πατε οπωσδηποτε!

ειναι ακομα αυτη η ομορφη η τσελιστρια?? :stuck_out_tongue:

σε σχεση με τις προηγουμενες παραστασεις πως σου φανηκε αυτη?

ρε λιγουρι! :stuck_out_tongue: Τσελιστρια δε νομιζω να υπηρχε. :-k Αλλα και να υπηρχε που ειδες οτι ειναι ομορφη;Αφου ολα τα προσωπα ειναι βαμμενα ή καλυμμενα.Σε προηγουμενη παρασταση δεν εχω παει…πρωτη φορα πηγα χτες.Να πας ρε.Οχι για την τσελιστρια αλλα γιατι ηταν ενα υπεροχο μουσικο ταξιδι. παιζει αυτη που λες να ειναι μια που χορευε με τρομερη ευλυγισια:wink:

ασε απο που τα ξερω γω… οποιος θελει μαθαινει… οχι η χορευτρια ειναι αλλη, και πρεπει να ειναι αναποσπαστο μελος του προτζεκτ…
οπως και να χει σιγουρα θα παω, εχω δει και τις δυο προηγουμενες παραστασεις… αυτη θα χασω??

Θα πάμε την άλλη βδομάδα. Έμαθε κανείς από αυτούς που πήγαν τίποτα για το καινούργιο cd???


Now playing: Dirty Granny Tales - King Of Ants
via FoxyTunes

ε πουλανε το παλιο τους το cd (inversed world) και ενα διπλο που περιεχει cd και dvd με το νεο (didi’s son) :slight_smile:

ωραία ωραία και πόσο κάνει για να ξέρω πόσα χρήματα θα κρατώ πάνω μου…

@angel death
κοιτα εγω πηρα το διπλο που εχει cd+dvd και εκανε 17 (και βιβλιαρακι με στιχους μεσα-κυριλε)

@neikos
την τσεκαρα τη κοπελα που λες με το τσελο,την Dalai :D…σωστα;κινεζουλα ειναι; :stuck_out_tongue:

Απίστευτοι για άλλη μια φορά!!!Έδωσε ρέστα ο τραγουδιστής!το αγαπημένο μου σημείο είναι η κοπέλα-κούκλα :respect:
…πάλι θα στοιχειώνουν τα όνειρά μας :slight_smile:

Hail to pl13 :smiley:

Στα γνωστά υψηλά στάνταρ και φέτος. Πολύ ωραία παράσταση, ακούσαμε και είδαμε νέα και παλιά τραγούδια. Άψογο για ακόμα μια φορά. Μουσικοί και καλλιτέχνες με όλη την σημασία της λέξεως. Τσιμπήσαμε και cd+dvd με την περσινή παράσταση και cd με τα καινούργια τραγούδια.

Επίσης είδα ξανά τον Γιώργο από RC, μετά από ένα χρόνο, στο ίδιο μέρος πάλι:p
χαιρετισμούς σε pl13

Πήγα και εγώ. Πολύ καλά ήταν αν και προσωπικά με κέρδισαν από τη μέση της παράστασης περίπου, αλλά μάλλον για αυτό έφταιγε η δική μου διάθεση.
Τα κειμενάκια χρειάζονται δουλειά, σε κάποια σημεία ήταν λίγο παιδικά.
Αυτά.

Αφαιρέθηκε η ημερομηνία για Σαλόνια από το myspace τους. Γνωρίζει κάποιος τι παίχτηκε? :frowning:

Kαταπλητκικη παρασταση…και τρομερη ατμοσφαιρα πραγματικα…Πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο και πραγματικα εμεινα με το στομα ανοιχτο :slight_smile:

Την ειδα και γω την παρασταση την προηγουμενη βδομαδα.

Και αν κ το χασα λιγο με το κοσεπτ οφειλω να πω οτι μου αρεσε:) (ηταν κ περσι να τους δω στο Μπαντμιντον αλλα δεν προεκυψε τελικα-επισης πολυ ωραιος ο χωρος στο Γκαζι)

στο μπαντμινγκτον??? 8O

__Eε, μήπως τους μπερδεύεις (όσο αφορά τον χώρο) με τους Tiger Lillies? :wink:

(οι οποίοι έκαναν παγκόσμια πρεμιέρα εκεί, μιας και η παραγωγή της παράστασης/συναυλίας ήταν Ελληνική, της Adam Productions που διαχειρίζεται και το Badmington… κοίτα να δεις κάτι πράγματα που γίνονται επιτέλους και στην Ελλάδα…!)

__Στα της παράστασης τώρα… Εεεε, δεν την έχω δει -ΑΚΟΜΑ!! Δε θέλω να την χάσω με τίποτα και με την πρώτη ευκαιρία θα πάω και θα γράψω μετά εντυπώσεις. :slight_smile:

Την είδα και γω την Παρασκευή την παράσταση. Έχοντας δει και την περσινή μπορώ να πω ότι δεν είχε πολλές αλλαγές φέτος. Εξελίχθηκε λίγο το concept αλλά ως εκεί. Εξαιρετική απόδοση από τους Dirty Granny Tales. Όσοι δεν τους έχετε δει, να πάτε. Οι υπόλοιποι προτιμήστε το CD+DVD (17 Ευρώ).