Dirty Granny Tales ?Didi?s Son? @ Ροές στο Γκάζι (6-29/3/09, Αθήνα)

Οι Dirty Granny Tales ύστερα από τρία χρόνια παρουσίασης της παράστασης Inversed World, φέτος ανεβάζουν τη συνέχεια της ιστορίας τους με τίτλο Didi’s Son. Η ατμόσφαιρα του επικού αριστουργήματος Nightmare Before Christmas, η ειρωνία των Tiger Lillies, το δέος της Diamanta Galas, η εικαστική αισθητική γιαπωνέζικου γοτθικού θεάτρου, η δυναμική Σουηδικού Black Metal, οι performers Butoh… είναι μερικές μόνο από τις βασικές επιρροές του συγκροτήματος.

Για περισσότερες πληροφορίες:
http://www.mindradio.gr/scene.php?t=music&id=688

Έναρξη Παράστασης:22.00
Τιμή Εισιτηρίου: 20 Ευρώ

Σήμερα άκουσα και ξετρελάθηκα.Θα πάω την επόμενη παρασκευή.Πραγματικά όποιος ακούσει λίγο θα ενθουσιαστεί πιστεύω.

Αν δεν έχω γράψει στο σωστό θρεντ μετακινήστε το.


Now playing: Dirty Granny Tales - Stress Creature
via FoxyTunes

Είχα πάει περσι και ήταν εξαιρετικοί.So much so που από τους 10 που ήμαστε παρέα,οι 8 πήραμε και το cd επιτόπου.Νομίζω ότι κάνουν πολύ καλή δουλειά και αξίζει τον κόπο να ασχοληθείτε μαζί τους.

Και δεν ξέρω γιατί δεν έχει αναφερθεί ,δλδ αν κανείς δε το βλέπει ή απλώς δεν έχει τύχει να το επισημάνει,μέσα στις επιρροές τους είναι και ο king diamond.Και όσον αφορά στη θεατρικότητα αλλά και τη φωνή σε μερικά σημεία.

Ωραιος ρε Angel_Death ηθελα και γω να ανοιξω θρεντι για τις παραστασεις και γενικοτερα για το γκρουπ.Απιστευτοι καλλιτεχνες με γαματους συνδυασμους και φοβερη θεατρικοτητα απ’ οτι εχω δει στα βιντεακια απο παραστασεις τους.Δε τους εχω δει και δυστυχως ουτε φετος θα τους δω.Απ του χρονου.:wink:

Ωραία πράγματα.Οπότε το cd θα το πάρω και εγώ από κει.Έχει και απο Dimmu Borgir επιρροές.Στο site που έβαλα δεν είδα τίποτα για King Diamond αλλά λογικά θα το ξέχασαν να το αναφέρουν.


Now playing: Flogging Molly - Spoken Wheel
via FoxyTunes

Εγω τους εμαθα απο ενα αφιερωμα στην τηλεοπτικη εκπομπη Art Uber Alles προπερσι.
Τους εχω δει δυστυχως μονο μια φορα και αυτη στο Texas και οχι στο θεατρο στο Ψυρρη που εκαναν τις περσινες παραστασεις. Η διφορα στο θεατρο πρεπει να ειναι τεραστια απ’ οτι μου εχουν πει φιλοι μου που τους ειδαν εκει.
Στη νεα παρασταση θα παω αυριο (Κυριακη 22) και το περιμενω πως και πως!
Το CD τους ειναι οντως καταπληκτικο και απο μουσικης αποψης αλλα και απο αισθητικης με το κομικ που σε βαζει κατευθειαν στον δικο τους κοσμο.
Για τις επιρροες τους θα πρεπει να αναφερθουν και οι Devil Doll και οι Ved Buens Ende.

τους ακουω τωρα στο μαησπες και μου φαινονται αρκετα ενδιαφεροντες…απ οτι βλεπω παιζουν και σαλονικα τον απριλη…καλη φαση

πωπω αυτα είναι. Θα προσπαθήσω να πάω.

Θα πάω κι εγώ την Παρασκευή μαζί με τον Angel_Death. Λίγο που άκουσα στο youtube με ενθουσίασε, πάω τώρα ν’ ακούσω και το άλμπουμ…

eixa paei thn kyriakh 15/3 oi typoi einai apisteytoi…!!!
o typas dhladh kai oi mousikoi pou ton synodevoun!!!
ena apisteyta taksidiariko paramythi me epiroes apo black metal-diamanda galas-tim burton-pink floyd-mano xatzidaki kai de symazevete!!!
na pate oloi!!!einai magikh empeiria kai aksizei ta lefta ths!!!

yg…sorry gia ta greeklish grafo apo eksoteriko…

απόψε θα είμαι εκεί με τον jester !

Θα είμαι με την Γιάννα(Jadesword)…θα σας δούμε???


Now playing: Breaking Benjamin - Saturate
via FoxyTunes

Με μια μόνο λέξη:M-A-Γ-Ε-Υ-Τ-Ι-Κ-Η!..ήταν η παράσταση.
Πραγματικά δεν το περίμενα τόσο καλό και ωραίο!
Είχε πολύ κόσμο που και αυτό δεν το περίμενα!
Η ατμόσφαιρα απίστευτη, η μουσική τα πάντα!Ο τυπάς και τα άλλα μέλη της μπάντας άψογοι καλλιτέχνες!
Αγόρασα μπλούζα και φυσικά το cd!Μακάρι να μπορούσα να τους δω και αύριο!
Πραγματικά αξίζει να το δει κάποιος!

κρίμας δεν κατάφερα με την Γιάννα να δούμε τον montecristo και jester…


Now playing: Breaking Benjamin - Medicate
via FoxyTunes

εξαιρετικό ! τσίμπησα κ το δισκάκι ! καλά έκανε ο τζέστερ κ το είχε προτείνει ως “υπόγειο” στην αρχή της χρονιάς…

συνέχεια για ρόκιν μιλούσαμε. αν περάσατε από δίπλα μας, θα μας ακούγατε δεν μπορεί

επίσης στην παράσταση πρέπει να ήταν κ δύο μέλη από τους rotting christ

Γαμώτο και εμείς με την Γιάννα μιλάγαμε μπας και μας πάρει κανείς χαμπάρι αλλά μπαα, ούτε εμείς σας ακούσαμε…
Όσο για τα μέλη από rotting christ καθόμασταν από πίσω τους.Πρέπει να ήταν ο Θέμης και ο Αντρέας.


Now playing: Breaking Benjamin - Sugarcoat
via FoxyTunes

εμείς καθόμασταν από την άλλη ! κρίμα ! το καλοκαίρι στα φεστ πάντως θα φοράμε μπλουζάκια ρόκιν. θα είναι εύκολο να μας ξεχωρίσετε τότε!

Τα μπουζάκια ήταν ένα από τα αντικείμενα κουβέντας που είχαμε…αλλά όπως είπες το καλοκαίρι…

σορρυ για το οφφτοπικ…

Τώρα άμα εγώ σου πω πως ανοίγω το πόστ και διαβάζω “μπουζούκια” καταλαβαίνεις τι γνώμη πήγα να σχηματίσω για το συγκρότημα ε!!! :?

:lol::lol::lol:
Νταξ δεν έχεις και άδικο, αλλά όχι, είναι μπ[SIZE=“7”]λ[/SIZE]ουζάκια!


έχεις κάτι με τα μπουζούκια???[-X[-X


Now playing: Breaking Benjamin - Follow
via FoxyTunes

Όπως είπε κι ο Γιώργος, ήταν απλά θεοί… Μπαρτονική ατμόσφαιρα, απίστευτος ήχος, συγκίνηση, ανατριχίλα… Και τσίμπησα κι εγώ μπλουζάκι φυσικά :slight_smile:

Κρίμα που δεν σας είδαμε παίδες, αλλά είχαμε Θέμη κι Αντρέα μπροστά μας οπότε αποζημιωθήκαμε :stuck_out_tongue:


Listening to: Dirty Granny Tales - Inversed World
via FoxyTunes

Επίσης μέσα το cd έχει τρομερό art work και με μια μικρή ιστορία…


Now playing: 30 Seconds To Mars - Edge Of The Earth
via FoxyTunes