Disfear

Τι έχετε να πείτε για αυτή τη μπαντάρα λοιπόν???

D-Beat/Crust Θεοί από την αγαπητή μουσικά, Σουηδία, επηρεασμένοι από άλλες μπάντες θρύλους όπως οι Discharge (φαίνεται άλλωστε και από το όνομα), οι Αnti-Cimex και πολύ άλλοι.

Ενεργοί από το '89 βγάζοντας: το ομώνυμο ('92)
τα: A brutal sight of war ('93)
soul scars ('95)
[B]everyday slaughter /B

To '98 ο Tomas Lindberg (Tompa) από τους At The Gates αντικαθιστά τον μέχρι τότε τραγουδιστή και βγάζουν δισκάρες όπως το: misanthropic generation το 2003
και το Live the Storm το 2008 με παραγωγό νομίζω τον κιθαρίστα των Converge Kurt Ballou

Έχουν διασκευάσει κομμάτια των Discharge σε διάφορα Tributes και έχουν βγάλει σπλιτάκια με τους Doomriders, με τους οποίους μας επισκέυτηκαν πέρισυ, και με τους Ζeke

myspace: http://www.myspace.com/disfear

Προσωπική γνώμη: μάζι με tragedy (+κάποιες άλλες μπάντες) είναι οι αγαπημένοι μου του είδους, παρ’ ότι οι tragedy είναι πιο underground και diy μπάντα

Σίγουρα έχουν είπωθει πράματα στις Crust κυκλοφορίες για τη μπάντα αυτή, αλλά αξίζει να χει δικό της θρεντ

Εγω τους εμαθα με την δισκαρα Live The Storm και σιγα σιγα παω προς τα πισω.
Οι 2 δισκοι με Lindberg τους οποιους εχω ακουσει και περισσοτερο μ’αρεσουν παρα πολυ !
Οπως και ο απο πανω δεν τους ειχα δει οταν ηρθαν και ακομα το μετανιωνω…

Ακριβώς ίδια πόρεια ακολούθησα κι εγώ, δηλαδή απ’ τα 2 τελευταία και προς τα πίσω…Live The Storm αλμπουμάρα! Kαι το phantom είναι ίσως το καλύτερο τραγούδι με το οποίο θα μπορούσε να κλείσει ο δίσκος…

Deathster: rock season πέμπτες βάζει καθόλου???

Δεν ξερω.Δεν εχω παει ποτε.

Να συμπληρωσω οτι η βινυλιακη εκδοση του Live The Storm ειναι πανεμορφη!

Οχι η αγαπημενη μου crust/d-beat αλλα γαμνε και παλι!!!1