Ποιο distortion pedal να αγορασω?

λοιπον μαγκες,θελω να αγορασω ενα πεταλακι που να βγαζει ηχο σε φαση Dark Tranquillity,Insomnium,In flames

εχω μερικα κατα νου με πολυ δυνατο gain οπως to Metalcore της Boss,to Death Metal της Digitech και προσφατα μαρεσε και το Fullbore metal της MXR.

αν εχετε να προτεινεται καποιο απο αυτα,η κατι καλυτερο κατι που εχετε δοκιμασει ισως εσεις η γνωστοι σας,θα ημουν ευγνωμων :thumbup:

εγω εχω παρει το death metal της digitech
τα περισσοτερα απο τα συγκροτηματα που λες δεν τα ξερω αλλα ενδεικτικα σου λεω οτι πιανει slayer megadeth metallica απο τα πιο βαρια τους.και ειμαι και ευχαριστημενος.ειναι και μεταλικο το κουτι ολα οκει…

Απο τις πιο αξιοπιστες και versatile λυσεις ειναι τα πεταλια της blackstar…δοκιμασε τα

Κοίτα φίλε εγώ έχω της boss το metalcore το οποίο είναι ενδεικτικό για gothenburg sound και για βαριά κουρδίσματα καθώς έχει την ένδειξη low. Τώρα εξαρτάται και τι υπόλοιπο εξοπλισμό έχεις. Εγω π.χ. που έχω esp, σε στούντιο με ENGL ενισχυτή είχα πετύχει ακριβώς τον ήχο των In flames/Dark tranquility.
Αν θες πάντως έχω βάλει και αγγελία πως το πουλάω γτι πλέον δεν παίζω τέτοια και συζητάμε την τιμή (χαμηλή πάντα). Και να ξέρεις έχει βαθύ βαρύ ήχο και όχι “τζιτζικι” όπως έχουν αρκετά άλλα…

Το ψήνεις για ένα 80άρι? Στο thomann το 'χει 120… http://www.thomann.de/gb/boss_ml2.htm

Τζάμπα και γαμάτο πράμα… σε σύγκριση και με τα υπόλοιπα.

Όντως… απλά είναι για 80’s πράγματα slayer megadeth metallica κλπ…

Θέλω ένα πετάλι που να βγάζει το πιο σκατένιο φαζζ που υπάρχει. Θέλω να το πατάς και να τρέχουν τα καζανάκια του ουρανού και το φαζζ να είναι τόσο πολύ που να μην καθαρίζει ούτε με πιγκαλ. [SPOILER][/SPOILER]Όποιος με καταλαβαίνει και ξέρει, ας μιλήσει, αλλιώς να σωπάσει για πάντα…

Death by audio-Fuzz war.

ελα ρε,τελικα το βρηκα 70 ευρα απο ενα φιλαρακι που δεν τον ενδιαφερει πλεον ο ηχος αυτος,οποτε ειμαι κομπλε

thnx για τα repliess παντως

Γαμώ! δεν προλαβα να χαμηλώσω και εγώ την τιμή… χαχαχα 'Αντε με για ρε καλά χωσίματα!