Disturbed @Release Athens Festival 30/6/2019

Γκολ στις καθυστερήσεις ο Ντρεημαν??? Ισοπαλία τελικά με Μανογουορ ή νίκη στην παράταση?

1 Like

To γκολ της τιμης :stuck_out_tongue:

1 Like

ΓΟΥΟΡ ΝΤΑΝΣ ΩΡΕ

Μια χαρά και οι Disturbed

3 Likes

Ε και ? Καταρχάς το Ν.51 δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και κατά δεύτερο είναι πανεύκολο να δει κανείς σε τι χώρους έχουν παίξει στην Ευρώπη, τους έχουν ανακοινώσει δεν είναι κάτι το κρυφό. Κυρίως σε clubs 2-3.000 κόσμου για μπάντα με τόσα Ν.1 αλμπουμς στις Η.Π.Α.

Dude-whiterussian

6 Likes

Τι το ψάχνουμε τώρα, 10.000 είχε στην Ελλάδα , ήμουν εκεί και σου λέω ότι οι περισσότεροι ήταν για Disturbed. Προσπαθούμε να πούμε ότι δεν είναι μεγάλο όνομα οι Disturbed με το ζόρι δηλαδή; Οκ δεν είναι αν αυτό σε ευχαριστεί.

4 Likes

Συναντηθηκα σημερα με φιλο (45αρης παλιος σε συναυλιες) που πηγε και μου ειπε οτι εμεινε εκπληκτος απο τις αντιδρασεις του κοινου για disturbed, τραγουδουσαν ολους τους στοιχους κτλ. Ενω την ωρα που επαιζαν οι anthrax ηταν πολυ χαλαρο το κοινο, τσεκαρε κινητο-ινσταγκραμ.
Απτην αλλη σαν αποδοση μπαντας οι anthrax τους πατησαν κανονικα, disturbed πολυ υποτονικοι και ο frontman πολυ ακυρη κουβεντα.
Γενικα ειναι αντικειμενικος αλλα εχουμε και παρομοια ακουσματα οποτε καταλαβαινω οτι απλα μπορει να μην του αρεσαν.

3 Likes

Λίγο πολύ όλοι αυτό λέμε

5 Likes

ναι αυτο λεμε αλλά η μουσική εινα Γκαυλα !!!
Αν καποιον τον γκαυλωνει η γκρουβα των Disturbed και οχι η θρασιλα - ολντσκουλιλα των ανθραξ (που ειχαν φουλ ενεργεια , ετσι ; ) που ειναι το κακο ;
Θα λεμε στους αλλους με το τι θα γκαυλωνουν ;

Δεν μου κανει εντυπωση να φαινεται σε εναν πιτσιρικα καπως καλτ η εμφανιση των ανθραξ και να καραγουσταρει την αντιστοιχη “γραφικοτητα” των disturbed (χοροπηδηχτα - ομιλια -θεατραλε κτλ).

Μουσικη ειναι γαμω το κερατο μου !

Αυτο που βρισκω σουπερ θετικο ειναι η εξελιξη του ροκ κοινου (δεν εχουμε μονο βρωμιαρηδες με ανθισμενες μασχαλιες ) και η στηριξη στα (μεγαλα ; ) Live !

7 Likes

Έχουμε και ωραία κορίτσια πλέον, να τα λέμε όλα

5 Likes

Χμμμ δεν συμμερίζομαι την παρατήρηση αυτή. Στα άλλα συμφωνώ απόλυτα, αν και το καλτ δεν θα πρεπε να το βλέπουν ως κάτι γραφικό οι νεότεροι αλλά απλώς ως κάτι προηγούμενης γενιάς

Μου φαίνεται παράξενο να πηγαίνεις για Disturbed και να αδιαφορεις για Anthrax. Εγώ ο, τι δεν ξέρω καλά το ακούω με προσοχή. Δεν είναι και μέρα με τη νύχτα στυλ

1 Like

Εσυ εισαι εσυ, και οι αλλοι ειναι αλλοι.

Εχω παει να δω Big 4 και πηγα επιτηδες αφου ειχαν τελειωσει οι Ανθραξ, γιατι εχουν απολυτως μηδεν να μου δωσουν. Αδιαφορω πληρως για το 100% της μουσικης τους, και λατρευω Disturbed, με το ζορι δε γινεται.

πάρτε ένα βιντεάκι να ηρεμήσετε…επειδή στην αρχή ήμουν μπροστά και ο ήχος ήταν όντως μάπα πίσω από τον ηχολήπτη ήταν τέλειος…δεν ξέρω πως το κατάφεραν πάλι αυτό…κατα τ άλλα ιδέα δεν είχα, για την φάση πήγα, καλά πέρασα :stuck_out_tongue_winking_eye: το κάνουμε λες και είναι ποδοσφαιρικός αγώνας…Μακάρι να έχουμε χρήματα για πέταμα και μακάρι κάθε μέρα να έχουμε συναυλίες όλων των ειδών και το μόνο που θα μας λείπει να είναι ο χρόνος για να πάμε σε όλες…

6 Likes

Τα εσπασε το βιντεακι, αλλα αυτο το τραγουδι βρηκες να τραβηξεις? :stuck_out_tongue_winking_eye:
Τι υπερθεικη φωναρα αυτος ο Ντρεημαν ρε πστ…