Disturbed - Ten Thousand Fists

To album έχει κανά μήνα που κυκλοφόρησε στην Αμερική αλλά εδώ (Θεσσαλονίκη) δεν το βρήκα σε κανένα δισκάδικο. Άκουσα μόνο το Stricken το οποίο μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον. Έχει ακούσει κανείς το δίσκο;

ΕΧΩ ΤΟ BELIEVE ΑΠΟ Disturbed(TO ΟΠΟΙΟ ΣΠΕΡΝΕΙ) KAI ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΣΕ ΔΙΣΚΑΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΤΟ “TEN THOUSAND FISTS”,ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΜΕΡΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΔΙΚΑΙΑ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΟ.1 ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ,ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ!!!ΤΑ ΣΠΑΝΕ,ΕΠΕΝΔΥΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ!

κάτσε, το Believe το έχω και εγώ και είναι απλά καλό μπροστά στο πρώτο τους! Με ποιο από τα 2 το συγκρίνεις? Είχα μάθει ότι έφυγε ο κιθαρίστας πέρυσι, ποιος πήρε την θέση του?

Πορώθηκα τώρα :twisted: είχα καιρό να μάθω νέα τους :twisted: :twisted: :twisted:

Πήραν καινούριο κιθαρίστα. Όνομα δεν ξέρω. Κατέβασα μερικά ακόμα τραγούδια και είναι πάρα πολύ καλά! Συνδυάζουν άψογα το χώσιμο του πρώτου δίσκου με την μελωδία του δεύτερου. Σε ένα τραγούδι υπήρχε και solo!! Γιατί όμως δεν υπάρχει σε κανένα δισκοπωλείο;

ο δισκος γαμει και δερνει!!!end of storyyyyyy

poy na akousete re paidia sthn Ellada gia Disturbed?
apo to radio? thn tv? ta periodika tou xwrou (metal hammer :lol: )?
edw prepei ena group na einai toulaxiston 30 xronia sth diskografia gia na to akousete. H na anhkei sth nea agglikh pop gia to paiksei o (flo)rock fm kai to kokkino radiofwno (red fm).

Kai egw pou ta lew auta, pragmatika akouw ta panta apo rock kai apo oles tis dekaeties…
Eksw ginetai xamos me rock bantes (se ola ta eidh) ki edw leme akomh gia dio kai iron maiden (kai oi duo THEOI alla prepei na akoume kai kati pio fresko epitelous…).

Χωρίς να έχω ακούσει τον προηγούμενο παρά μόνο τα hit-άκια του ομολογώ ότι αυτός είναι αρκετά συμπαθητικός πάντως, αν και μου φάνηκε λίγο πιο μελωδικός…

Ο δίσκος είναι πολύ καλός και τον έχω λιώσει. Αλλάξαν μπασίστα και όχι κιθαρίστα. Είναι πάντως παράξενο που δεν σπρώχνεται από τον εγχώριο τύπο αυτή η μπάντα.
Έχει και τρελή διασκευή Land Of Confusion Phil Collins