Τα παραπονα των dj και τι λενε οι πελατες

θα ήθελα τις απόψεις σας σαν dj ή πελατες στα μαγαζιά με την αγαπημένη μας μουσική…

είχα την τύχη να δουλέψω σαν dj σε ένα μικρό μεταλλάδικο και τι μου την έσπασε…
το σπάσιμο…
“ρε βάλε τα 245,23445 κομμάτια που σου ζητάω γιατί θα φύγω σε 10 λεπτά” (έκατσε άλλη μια ώρα)
“τι είναι αυτό το andromeda; βάλε metallica τώρα!!”
“τι είναι αυτά που παίζεις?βάλε κανένα black sabbath να γουστάρουμε” (έπαιζε war pigs)
“ρε φίλε εσυ που είσαι του μαγαζιού παίζει να κεράσεις καμιά μπυρα;;;;” και όμως…#-o
“το παρεάκι μου και γω γουστάρουν μια αναδρομή στα παλιά.Θέλουμε για καμιά ώρα να πας στη δεκαετία του '80” (και χεστήκαμε για τα υπόλοιπα 30 άτομα που ακούνε system κλπ.)

μπορώ να γράψω πολλά άλλα παραδείγματα που προκαλούν γέλιο και οργή…
τα παραπάνω ,προσωπικά με κάνουν να πιστεύω ότι υπάρχουν πολλά κολλημένα μυαλά.έχω άδικο?
θέλω τη γνώμη σας.

Καλό είναι να ψυχολογείς τον κόσμο γτ κάθε φορά είναι διαφορετικά.
Εκεί φαίνεται ο καλός dj για μένα.

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου…
Ειδικα αν σε δουν να κανεις και κανα χατηρι τοτε ειναι που σε ‘‘καβαλανε’’ κανονικοτατα ομως…

Καθόλου.:wink:

Ανάλογα τη περίπτωση ανάλογα πάει το πράγμα.Για μένα ο καλός dj θα ισοροπούσε μεταξύ να βάζει αυτό που θέλει ο κόσμος και κάποιον άγνωστων κομματιών,έτσι για το ψαγμένο τις υπόθεσης.

Από κεί και πέρα αν θ΄ς κολλημένους,και στο κοινό θα βρείς,και στούς dj,και παντού.

ολοι οι μεταλ dj σκατα ειναι. μια ζωη τα ιδια για αυτο εχω να παω σε μεταλλαδικο απο τα χριστουγεννα

Πέρυσι είχα κάνει μια φορά σαν metal DJ και πιστεύω ότι όλες οι επιλογές μου ήταν ισορροπημένες.Και κλασικά πράγματα,και “ψαγμένα”,και πιο σύγχρονα,και λίγο πιο extreme…Πιστεύω τα διαμόρφωσα έτσι ώστε να μη μοιάζει με αχταρμά,και δν είχα παράπονα