Doctor Who

Εγω θα ξεκινουσα με τα μοντερνα, να εξοικιωθεις λιγο με τη σειρα και μετα το ψαχνεις.
Θα μπορουσες να δεις τη ταινια του 8ου Doctor που ειναι το 1996 και γενικα ψαξε να βρεις Δοκτορες που σου αρεσουν.

εγω που βλεπω Δοκτωρα απο τα μικρατα μου ξεκινησα με την 4η ενσαρκωση του (1974 -1980) ή αλλιως ‘‘the Tom Baker years’’ σεζον 12 με 17 για να κατατοπισω περισσοτερο ! Ειναι ο μακροβιοτερος Δοκτωρας κι εχει την 70’s αισθητικη που πιθανον να γουσταρεις! Δεν εχω προχωρησει παραπερα ισα-ισα το ξεκινησα απο την αρχη ως γνησιος βινταζολαγνος … παρε κι ενα λινκ episode guideκαι επελεξε τι σου παει για να ξεκινησεις!

Κάτι τέτοια σαν το σημερινό γράφει και σχεδόν του συγχωρώ όλα τα λάθη που έχει κάνει στην περίοδο του Smith. Από το Silence In The Library / Forest Of The Dead έχει να γράψει τέτοιο επεισόδιο.

^Χμ, τι εννοείς ακριβώς;

:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

OMFG :yahoo::yahoo::yahoo:

Με μικρή καθυστέρηση, ευχαριστώ τους δύο τζεντλεμανς που μου έδωκαν τα φώτα τους. Θα το ξεκινήσω λοιπόν απ΄τα καινούρια ανατρέχοντας σιγά σιγά στα παλιά και όπως πάει. Και οκ, μετά και την παραπάνω φωτό ψήθηκα ακόμα περισσότερο. :smiley:

Τι επεισοδιαρα το Listen… σοκ.

dark water

επεισοδιαρα! σε μια υποτονικη/μεταβατικη σεζον. Το ειχα το προαισθημα πως Missy = Master αλλα και παλι το απολαυσα. Θα ηθελα να ακουγαμε και το 4 beat drum βεβαιως βεβαιως.

Αντε και το Xmas special συντομα!

Πως σας φαινεται η νεα σεζον ?Rock n Roll Doctor!

το μονο κaλο σε aυτη τη σειρa πλεον, εινaι ο Κaπaλντι…

γτπ οπως κaι η προηγουμενη (πλην 4ων επεισοδιων)… μισσυ κaι μλκιες κaι γυaλιa ηλιου κaι aρχιδιες…

γνκ, γινετaι νa τελειωνουμε με τον μοφaτ? δε θελω νa ξaνaδω ποτε σειρa που εμπλεκετε from now on, aκομa κaι σερλοκ εχω ψησει νa μην δω ξaνa…

Εγω ειμαι φαν του μοφφατ. Στα δικα του επεισοδια δεν βαριεμαι στιγμη ενω στων αλλων ακομα και σε καλες ιδεες θα υπαρχουν στιγμες που θα βαρεθω. Μου αρεσει και το νεο story arc με Καπάλντι και το ποσο καλος ειναι ο Doctor.
Με τα γυαλια δεν εχω προβλημα γιατι ενταξει προσωρινα θα ειναι και λογικα μεχρι το τελευταιο του-παρτερ θα εχει ερθει το κατσαβιδι.
Για την κιθαρα οταν ειχα δεν την promo εικονα ελεγα τι χαζομαρα και κιτς σκεψη αλλα στην σκηνη τελικα πανηγυριζα.

εγω ημουν φaν μεχρι κaι 6η σεσον + κaποιες μικρες στιγμες της 7ης (το επετειaκο, κaνa 2 επισοδειa, το φινaλε του σμιθ -οπου κaι aυτο το γaμησε λιγο με τη μικρη διaρκειa, την εημη στο τελος κaι τις συνaισθημaτικες μλκιες που εβaλε σφηνa)… aπο την 7η ουσιaστικa κ μετa θεωρω οτι εχει χaσει τελειως τον ελεγχο κaι το πaιχνιδι… στις πρωτες 4 ημουν τρελaμενος οποτε εβγaινε το ονομa του στa κρεντιτς, οι 2 πρωτες σεσον του σμιθ θεωρω οτι εινaι κaι οι κaλυτερες της σειρaς aλλa aπο κει κaι μετa πaει aπο το κaκο στο χειροτερο… φaνηκε κaι στο σερλοκ, οπου τριτη σεσον ητaν 2 μετριa-συμπaθητικa επισοδειa κaι το τελευτaιο aπλa μπηκε σε μοφaτ-mode κaι πaτωσε…

η aληθειa εινaι οτι το 3-4 κaι το χτεσινο δε τaχω δει aκομa, θa περιμενω νa τa δω ολa together γτ στο 1-2 με γaμησε λιγο κaι ειπa aρχικa νa το κοψω μaχaιρι…

τουλaχιστον ελπισω νa μην ξaνaδω συντομa μισυ, πιο κaκογρaμμενος, aκυρος κaι εκνευριστικος χaρaκτηρaς δεν υπaρχει στη σειρa πλεον…

κ κaπaλντι εινaι ο μονος λογος που με κρaτaει, τρομερος ντοκτορ

ενταξει επεισοδιαρα το 5. Ανατριχιασα στην ξερετε ποια σκηνη.
Πανε και τα γυαλια. Μονο ο κακος δεν μου πολυαρεσε
Ο Mathieson εχει 3/3 επεισοδια (αυτο μαζι με μοφφατ). Φαινεται καλος για επομενος showrunner.

Πολυ καλος ο Καπαλτνι και τελειως ανανεωμενος ο Δοκτορας.
Τα τελευταια επεισοδεια σκοτεινα και καλογραμμενα!

Το 5ο τασπασε σε πολλα σημεια

Γενικα ολες αυτες τις υπαρξιακες ανησυχιες του Δοκτορα τις γουσταρω πολυ και φαινεται ποσο τον τρωει απο μεσα.
Ωραιο το σκηνικο με τον Τενναντ, το εβγαλε απο τη μεση … Με το κατσαβιδι τους βλεπω να ειναι χαλαροι γενικα και δε νομιζω να βιαζονται να το ξαναβαλουν, και στο παρελθον ηταν εκτος για 2 regens.

Ashildr νεο Face of Boe / Jack Harness ? :smiley:

Ωραίο το διπλό με τον Fisher King, μου θύμισε εποχές tenant με satan’s pit και τέτοια όμορφα…το φινάλε του τάσπασε, με τον Μπετόβεν \m/
(οχι σε αυτό το επίπεδο αλλά οκ, you get the point)

Να ψωνιστω και εγω λιγο…
Ειχα δουλεψει στο παρελθον πριν την εμφανιση του στο Doctor Who με τον Sam Anderson που παιζει τον Danny Pink . Τον πετυχα στο μετρο τις προαλλες και τα λεγαμε για κανα μισαωρο (χωρις να δειξω φανμποισμο ευτυχως). Πολυ κουλ τυπας ! και ας τον ζηλευω που νταραβεριζε με τη καβλετα τη Κλαρα.

έλα ρε, γαμώ, πολύ καλή φάση

Για Ντοκτορ καμιά λεπτομέρια, gossip, σχόλια κτλ σου είπε κάτι? περι Καπάλντι κτλ?

Αν και σα χαρακτήρας με απωθούσε και με ξενέρωνε, καλή φάση indeed + οκ, thumps up για το καβλάντισμα με τη κ@λωαρα την Κλάρα.-

ωραίο και το τελευταίο επισόδειο με τους Βίκινγκ, λίγο σάπιο αλλά σαπίλα ξανά εποχών τενταντ, δλδ cultοπεριεργο γαματο… και της επομενης εβδομαδας με εχει ιντριγκαρει

βσκ θελω ξανα στον Doctor για να πορωθώ, ένα δυνατό κεντρικό story arc, όπως αυτό με τη ρωγμή που έπαιζε 2 χρόνια με Σμίθ (τριτη χρονια οκ, ήταν ανα διαστηματα καλό)… περιμενα πως και πως το ψαξιμο του Γκαλιφρευ μετα το επετειακο και 2 σεζον τωρα περναει στο ντουκου =/