DØDHEIMSGARD @Gagarin 205, Athens 11/3/2011

αύριο θα πέσει εξόρμηση για εισιτηριάκι, φαντάζομαι πως δε θα’χω θέμα να βρω, ε; ;p

και vbe κομματάκι να παίξουν, να παίξουν :’)

Wot? :blink:

:roll::yes:

Αλλά ακομα και το plunderer να παίξουν θα είμαι φρόνιμος και πίσω. Βέβαια θα γίνει της ΠΟΠΗΣ ακόμα και αν έπαιζε μόνος του με ένα ακορντεόν το To Swarm Deserted Away…

Στο hammer έχει συνέντευξη vikotnic και του λέει ο Γιοβανίτης ότι οι ved buens ende λατρεύονται στην Ελλάδα, μήπως υπάρχει περίπτωση κτλ…

Χμ, βασικά, πως να το πω, το σημείο G βρίσκεται στο Den Saakaldte.
Ζητάω πολλά? :-s

Ισχύει,του Ion Storm του σκότωσαν τη μητέρα

ε ναι ρε μλκ κρις … το παιζανε οταν ηταν 17, λες να μην μπορουν 15 χρονια μετα? Προφανως η πάπια δεν λέει οτι είναι εύκολο τεχνικά (δεν το παιζει ο μπιγκίνερ), αλλά σίγουρα είναι πιο απλό από το να βάλεις δέκα εφέ και σαμπλαρισμένα τύμπανα πάνω στα κανονικά και εκατό κιθάρες και μια καφετιέρα εσπρέσο κ ότι άλλο έχει κάθε κομμάτι του 666.:wink:

I rest my case…

Ας παίξει ό,τι θέλει.
Αν γίνεται δε, ας παίξει και κάτι από [B]Strid [/B]και [B]Manes [/B]:!:

Προσωπικά πειμένω κομμάτι Ved Buens Ende και ας είναι αγνώριστο απο λάθη και υπερβολές, ΔΕΝ με ενδιαφέρει ούτε λίγο αρκεί να παίξουν

Ας μην είμαστε κριτές της τεχνικότητας σε ένα Live, ειδικά τώρα που θα παίζουν οι αναπληρωματικοί.

:smiley:

Εγω δεν το βλέπω σαν κρίση τεχνικότητας, απλά εαν είναι παιχτεί,θα πρέπει να έχει αυτό το γαμημένα άρρωστο VedBuebsEnde feel. Και για ναγίνει αυτό χρειάζονται αυτοί που το έγραψαν/έπαιξαν το κομμάτι. VbE δεν ήταν μόνο ο Vicotnic. Και το λες και μόνος σου, εδώ θα παίξουν οι αναπληρωματικοί

RedWaves και εσύ και ο ChrisP έχετε Point of View δεν λέω, σαφώς είναι σπουδαιο αν είναι να δουμε κάτι να εξάγει συναισθηματα να εκτελεστει ορθα κτλ

Αλλά ο The BBB μιλά σωστα διότι μέσα σε ένα live δεν θα μετραμε και νοτες.

Ακόμα επειδή τους χαρακτηρισα αναπληρωματικούς να ξερετε ότι πηγαινε για το βάρος ονόματος όχι τόσο για την ικανότητα και απόδοση τα οποία ακόμα δεν ξέρουμε εντελώς.

Ας μην είμαστε κακοί κριτικοί πριν το δούμε λέω.

Ακόμα μετρηστε και λίγο την πώρωση ή την αναμονή κάποιων, οι ved buens ende ειναι μια ολόκληρη ιστορία και αν θέλετε την προσωπική μου άποψη νομίζω πως αν δεν τους μάθαινα στην αρχή της ενασχόλησής μου μπορεί και να μην άκουγα αυτη την μουσική ακόμα (το λέω με βάση την ώθηση που έλαβα ν’ασχοληθώ μέσω αυτών), αλλά δεν τους αντιμετωπίζω σαν κάτι ιερό που δεν πρέπει να το αγγίξει κανείς ας πούμε και οι naer mataron στο River at Dash Scalding γαμώ το έπειξαν το Plunderer (:D) έτσι βλέπω και την επικείμενη διασκευη σαν ένα ωραίο δώρο ας πούμε.

Οκεικ,απλά μην το βλέπουμε οπαδικά μωρέ, ξέρεις, “αχ ναι να παίξουν κι αυτό,κι εκείνο”, γιατί υπάρχει ένα θέμα του να σέβεται η κάθε μπάντα τον ίδιο της τον εαυτό. Άμα είναι να παίζουν τα πάντα γαμώ - και με αυτό εννοώ πολύ περισσότερο το feel παρά το να παιχτούν σωστα οι νότες (αν και αυτά τα 2 έχουν πολύ μεγαλύτερη σχέση απ’όσο καταλαβαίνει ένας ακροατής συνήθως) - τότε ας παίξουν ό,τι γουστάρουν.

Απλά εγώ επιφυλάσσομαι για το εαν μπορούν να κάνουν κάτι τέτι τέτοιο,γιατί στο προηγούμενο gig εδώ παίξαν μόνο 1 κομμάτι - προγραμματισμένα - απο το 666, και μάλιστα απο τα λιγότερο απαιτητικά του άλμπουμ. Το Final Conquest. Και στο τέλος που όλοι ουρλιάζαμε για κανα κομμάτι επιπλέον απο την αλμπουμάρα, την οποία έκλασαν εντελώς, παίξαν το Ion Storm και το έκαναν δυστυχώς λίμπα.

Οπότε απλά κάνω μια υπόθεση,ότι απο το να παίξουν VbE και να μην σηκωθεί η τρίχα κάγκελο,ας μην παίξουν καθόλου. Αλλιώς ας το παίξουν και ΟΛΟ το written in waters!

Oκ, κακά τα ψέμματα, αν κάποιος μπορεί να προσφέρει αυτή την ανατριχίλα το ξέρουμε όλοι πως είναι ο τσραλ με τους Virus.

Ακόμα κι αν γινόταν αυτό βέβαια, κάποιος θα βρισκόταν να πει “τσου ρε λάκη, που είναι ο βικότνικ!” Έτσι είμαστε ευτυχώς ή δυστυχώς.

Σεβαστά όλα τα αποπάνω, αλλά εδώ μιλάμε για τη [U]σημαντικότητα[/U] του να παιχτεί ένα κομμάτι βεντ μπουενς.

Τεσπά, ο γιουσάφ λέει πως αυτή τη φορά το υλικό θα είναι πιο ισορροπημένο μεταξύ των άλμπουμ και δε θα δώσουν τόση έμφαση στο supervillain όσο την προηγούμενη. Λογικό ακούγεται, οπότε θα είναι πιο καλοπροβαρισμένα τα πιο παλιά κομμάτια.

Μην πάτε να τους δείτε λάιβ, σκατά μπάντα είναι.

red waves ρε μαν οκ σε νιωθω …αλλα δεν ειναι οτι τους ειχαμε δει σαν VBE και νιωσαμε , και τωρα θα τους δουμε με αλλη συνθεση και μαλλον δεν θα ναι το ιδιο … εχουμε μια ιδεατη εικονα του πως θα ταν το live VBE, η οποια ειναι το ιδιο υποθετικη με την εικονα την οποια προσπαθουμε να βγαλουμε για το πως θα ναι οι DHG να παιξουν VBE… κοινως we dont know shit. οποτε ας εξετασουμε μονο την προθεση , η οποια ειναι καλη (αν ισχυει κιολας).

τον κρισπι δεν τον παιρνω σοβαρα γιατι πανηγυριζε για τους ιταλούς και ερχεται εδω και λεει δεν ειναι κ το λαιβ που θα τον τρελανει … αυτο δεν λεγεται γουστο . λεγεται κακογουστια . πιριοντ

Ούτε γω σε παίρνω στα σοβαρά όμως όταν σε ενοχλεί η “συναυλιακή” σύνθεση των Mayhem ενώ ο Βικότνι και η παρέα του είναι το πιο αναμενόμενο λάηβ. :smiley:

Βικότνι παίξε Strid να τρελαθούμε όλοι :vibrate:

το “πιο αναμενομενο” ειναι μια εξισωση : της ποιοτητας και του αν εχω δει την μπαντα και κανα δυο πραματα ακομα. μειχεμ δεν με ενοιαζε η συνθεση καθολου. με ενοιαζαν αλλα πραγματα περισσοτερο …χωρος , αρπαχτη , τους εχω δει 3 φορες , κοπωνομαι με την τρουιλα , την πασαρελα , τα καρφια κ αλλα πολλα.

οι dhg δεν ειναι για μενα το τοπ, αλλα ειπαμε μην το γαμαμε οτι δεν μας τρελαινει κιολας… μια χαρα μας τρελαινει , απλα για φετος το τοπ ειναι οι Kyuss… χωρις homme και αυτοι … στα @@ μας κιολας , μην λεμε τα ιδια :stuck_out_tongue:

Κακώς ψαρώνεις βασικά.

Τα λέμε στο μος-πιτ…

…των Angstridden :!:

δεν ψαρωνω , απλα ειπα δυο τρολαρισματα καπακι μη στραβωσεις και απαντησα κανονικα :stuck_out_tongue:

…στο δευτερο ποστ :wink:

Όλοι καλά και ακαδημαϊκά τα λέτε.
Επειδή όμως εγώ στην προηγούμενη συναυλία θυμάμαι χλιαρό κοινό, κανονίστε. ε.
Κι ας παίξουν και το περνά περνά η μέλισσα, πραγματικά, το ίδιο μου κάνει :roll: ΝΑΙ ειμαι γκρούπι._