DodHeimsGard

Το περιμένω πώς και πώς να κυκλοφορήσει στο γιούθιου να πάει ατάκα κι επιτόπου στο “Μπασογραμμες των Οριζόντων”

3 Likes

Εύκολα στο τοπ10 συνθέσεών τους έβερ.

Που ίσως, αυτό το τοπ10 να περιέχει αρκετούτσικες από το νέο άλμπουμ.

Εν καιρώ τα άλλα. Ευελπιστώ και όχι απλά μεταξύ μας, αλλά και μαζί του(ς).

3 Likes

Μία πρώτη κουβέντα. Νομίζω, το έχει πάει αλλού. Δίνει άλλη οπτική στο post black. Συγχρονίζει μ’ έναν πολύ ιδιαίτερο τρόπο το avant prog των '70s. Βρίσκει τον εαυτό του σε αυτόν τον δίσκο. Φτιάχνει μουσική που δεν υπάγεται κάπου, είναι παντού και πουθενά, που λένε Μαρινέλλα και Χατζής.

Και ρε παιδιά… σολάρει! Πάμε καλά;

1 Like

Περιμένω να παραλάβω το βινύλιο, αλλά μου ανοίγεις την όρεξη για τα καλά

1 Like

Εφόσον το έχεις παραγγείλει, κρατήσου. Σοβαρά στο λέω. Άσε η πρώτη φορά να εξέλθει των ηχείων σου. Μην περιμένεις τίποτα. Μη διαβάζεις άλλο εδώ μέσα. Ξέχνα μας!

Χαίρομαι για τον ενθουσιασμό σας γιατί εγώ δεν είμαι στο ίδιο μήκος κύματος.

@nikosPL Ε πες μας κι άλλα ντε!

Πόσες ακροάσεις έχεις κάνει και τί δεν σου αρέσει;

Γαμώτο, κι εγώ με μεγάλο δισταγμό σας διαβάζω γιατί από ενθουσιασμούς που διάβαζα ούτε οι Enslaved με έπιασαν, ούτε οι Downfall of Gaia. Τελευταία ελπίδα οι DHG.

2, έχουμε το Inferno festival κ η μισή μέρα φεύγει εκεί. 70 λεπτά ρε φίλε…και πολλές φορές μου φαίνεται ασυνεπή το άλμπουμ, πλατειάζει χωρίς λόγο.

1 Like

Δωσε μας feedback από Inferno, πως ήταν οι Tilintegjort;

1 Like

Δεν είναι δικό μου.

1 Like

Στις 3 παίζαν το μεσημέρι, ήμουν σε μια συνάντηση οπότε δεν…

Αφήνω εδώ και την κριτική του site, με την οποία συμφωνώ προσωπικά σε πολύ μεγάλο βαθμό.

Παρασκευή κοντή γιορτή, θα καταθέσω και εγώ αποψάρα εν καιρώ.

6 Likes

Σας θυμίζουν κ εσάς τα φωνητικά Code σε σημεία?

Τούμπανο.

5 Likes

Καλησπέρα φρενς

13 Likes

1.Τι είχε συμβεί στην τελευταία του εμφάνιση στην Αθήνα και δηλώνει δυσαρεστημένος;

2.Ποιο είναι το συμβάν με το Μεξικό;

Δεν είχε πάει καθόλου καλά από άποψη ήχου, ο Βικ ήταν εμφανώς ξενερωμένος και είχανε κόψει και κομμάτια από το προβλεπόμενο σέτλιστ (2, ίσως και περισσότερα, δεν θυμάμαι).

2 Likes
  1. Εγώ καλά πέρασα, πήρα και μπαγκέτα, αλλά παίζει να ήταν από τα χειρότερα λάιβ έβερ, τόσο από πλευράς ήχου, όσο και λαθών, μερικά σημεία τα τσεκούρωσαν και στη ζωντανή μεταφορά, έκοψαν το σετλιστ που είπε ο @ChrisP , μετά ζητούσε συγγνώμη, γενικά φιάσκο. Σαλόνικα βέβαια κέρασαν.

Πάρε και γλαφυρό ριπορτ:

  1. Έκανε ένα “αστείο” (έκανα διακριτικό σχόλιο στην απάντηση του γιατί εγώ προσωπικά δεν γέλασα) αναφορικά με το αν θα επιστρέψει σε τάφο από το Μεξικό, και δεν πήγε πολύ καλά αυτό. Αν ψάξεις στη σελίδα τους στο fb στις 10 Μαρτίου, τα σχόλια από κάτω είναι ναρκοπέδιο, και είπε να απαντήσει γενικά γιατί έπεσαν κατηγορίες.

Εδώ να πω πως εκτίμησα που στη συνέντευξη αποφάσισε να απαντήσει σε όλα αναλυτικά και να μην επιλέξει τον δρόμο του δεν ξέρω/δεν απαντώ/δεν με νοιάζει.

Ελπίζω να φανεί απολαυστική η συνέντευξη και σε όσα την διαβάσουν. Υπάρχει και αγγλική βερσιόν για παν ενδεχόμενο.

Υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα στον κόσμο από ένα αστείο στο φβ.

1 Like