DodHeimsGard

Λες να τον προσελκύσουμε έτσι; :-s

Αν εξαιρεσεις τον μετριο ηχο του Gagarin,το λαιβ ηταν απο τα καλυτερα που εχω δει.

  • Do you want more ?
  • Yeahhh !
  • We fucking have no more ! This is Unholy Black Metal (Darkthrone) !
    Ακολουθουν τουμπες του Deathster απο κατω!
    Το σετλιστ ηταν τελειο και μαρεσε που παιξανε και παλια τραγουδια.

Υ.Γ. Το ντεμπουτο τους τα σπαει δεοντως αν και εντελως ΒΜ.
Line-up της μπαντας στο ντεμπουτο :
Aldrahn - Vocals, Guitar
Vicotnik - Drums
Fenriz - Bass

Το 666 International μπαίνει για την πλάκα μέσα στους καλύτερους black metal δίσκους. Βέβαια απ’ότι διαβάζω κατά καιρούς πολλοί δεν το θεωρούν καν black metal. Κ εγώ θλίβομαι για αυτούς!

Tι δλδ το 666 international σας αρέσει καλύτερα από το monumental possession???

Δεν το έχω ακούσει αλλά φαντάζομαι πως είναι πιο πρώιμο και λιγότερο intelligent. Το 666 international έχει επιρροές από Thorns. Ο Snorre Ruch είναι μέγας.

ε ναι ειναι πολύ πιο πρώιμο…αλλά rough.εγώ το προτιμώ:-)

Εεε ναι!! Πολύ περισσότερο.

Obscurus, το Monumental δεν θα το έλεγα ιδιαίτερα πρώιμο. Περισσότερο majestic θα το έλεγα. Πρώιμο black ήταν το ντεμπούτο τους Kronet Til Konge.

Οπως εχει πει και ο Nihilist ολα τους ειναι εξαιρετικα και ολα διαφορετικα.Οποτε
εξαρταται απο τα γουστα του καθενος.Εμενα μαρεσουν ολα και δεν μπαινω στη
διαδικασια να διαλεξω.Το 666 παντως ειναι ο κραχτης τους.

Majestic? Γενικά τι έχω πάθει τελευταία θέλω να είναι βιομηχανικο-μελλοντικο-συμπαντικά τα πράγματα στη μουσική μου.

agreed

εγώ τα θέλω παγωμένα και βρώμικα(όπως πχ το rebel extravaganza).και συνήθως το βρώμικο είναι και βιομηχανικό.

sorry για το double post αλλά δε ξέρω πως να κάνω πολυ-quote

Το κουμπί ακριβώς δίπλα απ το quote

+666
Προσεύχομαι σε αυτόν κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ.

thx:)

Δεν τους παλεύω με την καμία…

Λίγοι γνωρίζουν ότι το Black Metal δεν θα ήταν όπως το γνωρίζουμε χωρίς τη συμβολή του Snorre Ruch φίλε μου.
To Rebel χωρίς αμφιβολία το καλύτερο των Satyricon και μέσα στη δεκάδα των καλύτερων black metal. Ναι σαφώς και έχει τη βιομηχανική ψύχρα που γουστάρω.

Δε ξέρω πόσοι είναι, πάντως ανήκω σε αυτούς :stuck_out_tongue:
Το Thorns μαζί με το De Mysteriis ΕΙΝΑΙ το μπλακ μέταλ.

Το οποίο De Mysteriis περιέχει riffs δανεισμένα από τις κασσέτες των Thorns. :wink:

Όλο το μπλακ μέταλ έχει δανειστεί στοιχεία απ τους Θορνς ;Ρ
Και είναι γνωστή η σχέση Snorre-Mayhem.

Αυτο ακριβως!!

Οσον αφορα για τον αν ειναι black metal ή οχι, εφοσον εχουν κυκλοφορησει αλμπουμ οπως το Kronet Til Kronge, το οποιο ειναι απιστευτα παγωμενο-σκοτεινο-κακο-κτλ-κτλ, νομιζω μπορουμε να τους λεμε black metal.
Το οτι χρησιμοποιουν στοιχεια απο αλλα ειδη και εχουν ποικιλες επιρροες δεν ειναι λογος να ξεχναμε τις βασεις στις οποιες πατανε.

(Το αν ειναι οι Dhg black metal ή οχι, μου θυμιζει το θεμα για το αν ειναι οι Linkin Park metal ή οχι :S :lol: )

Btw, ξερει κανεις απο που μπορω να το αγορασω?