DodHeimsGard

Bacillus αυτο δεν ειναι επισημο απο οσο ξερω.To εχω και εγω σε mp3.
Συμφωνω σε οσα λες για την μουσικη τους.

Βασικα πρειπει να το ειχαν κυκλοφορησει σε περιορισμενα κομματια, και τωρα κυκλοφορει ξανα (ψιλο μουφα).
Αλλα το θελω :stuck_out_tongue:

βασικα χεστηκαμε αν ειναι black metal. το θεμα ειναι να ειναι black

:lol:
Σωστοοοος :stuck_out_tongue:

Απο metal-archives μετα απο προσφατο update.Αν το θες ψαξε στα ιντερνετικα μαγαζια.

EP, Moonfog 2005

Song 1 from rehearsal 1994
Song 2, 3 & 4 from promo 1993

Aldrahn (Bjørn Dencker Gjerde) vocals - guitar
Fenriz (Gylve Nagell) background vocals - bass
Vicotnik (aka Mr. Fixit - Yusaf Parvez) drums - background vocals

Song 1 from rehearsal 1994
Song 2, 3 & 4 from promo 1993

Αν περιεχει αυτα, δεν καιγομαι κιολας. Τα εχω ουτως η αλλως :stuck_out_tongue:

ειχα διαβασει καπου μια συνεντευξη του τυπου αυτου που ειναι και ο ‘‘αρχηγος’’ της μπαντας…επαθα σοκ…δικαιολογημενα λοιπον ειχα εκφρασει τη γνωμη μου για τη μουσικη τους λιγο καιρο πριν διαβασω την συνεντευξη…και η γνωμη μου ειναι οτι η μουσικη τους ειναι αρρωστη και απαισια(κατα τη γνωμη μου ε…).
δεν μπορω να καταλαβω πως αυτο το ειδος θορυβου η κατι τετοιο καποιοι στα μεσα το ονομαζουν…τεχνη και κομψοτεχνημα και αλλες τετοιες γραφικοτητες…και να πω και κατι αλλο…στη συνεντευξη που προειπα οτι διαβασα ‘‘συναντησα’’ ενα ατομο που νομιζε οτι ελεγε σοφα και ψαγμενα πραμματα αλλα στην ουσια ηταν κατι αμπελοφιλοσοφιες που μονο μαστουρωμενοι μπορουν να εκφρασουν…χωρια το οτι ειχε κατι περιεργες αποψεις και…οκ για καποιους ισως να μην εχει σημασια…παραδεχοτανε τις φιλοναζιστικες του τασεις…για μενα λεει πολλα αυτο…οποτε σε συνδιασμο ολων των παραπανς δεν μπορω να εχω και την καλυτερη γνωμη…προσωπικη γνωμη μου αυτη οκ;;;;

ξερω οτι οι περισσοτεροι θα με ‘‘βρισουν’’ και θα με ειρωνευτουν αλλα οκ το εχω ξαναδει το εργο…

για σενα ας πουμε,τι ειναι τεχνη??..

Οι Wig Wam φαντάζομαι. :lol:

Δε νομίζω πως είναι απαραίτητη η κουβέντα αυτή καθώς δε θα καταλήξουμε κάπου. Κάθε στυλ έχει τις ιδαιτερότητες του. Οι μεν είναι αντίχριστοι φασίστες μπλακάδες που καίνε τάφου και εκκλησίες, και οι δε ποζεράζες πουστάρες που βάφουν τα νύχια και φοράνε φουλάρια απο δω κι απο κει. Κάποιοι γουστάρουν τους με, κάποιοι τους δε, άλλοι και τους 2!

στα @@ μας τι ειναι τεχνη. metal ακουμε. αν το παρουμε σοβαρα τιποτα δεν ειναι τεχνη ουτε οι maiden ουτε οι savatage ουτε κανενας και για καποιον αλλον αυτα ειναι γραφικα και υπερβολικα. Κατσε ακου μονο mozart. Δεν ξερω ποιοι λενε τι αλλα το 666 για το χωρο του μεταλ ηταν αρκετα πρωτοποριακο (και ευφυες θα ελεγα) σ’αρεσει δεν σ’αρεσει η μουσικη τους. Οσο για τις συνεντευξεις ολοι λενε πιπες σ’αυτες. Θελεις να θυμηθω στα 10 χρονια που ακουω μεταλ τι πιπες εχω διαβασει? Και οι μανογουορ πιπες λενε και την μουσικη τους δυσκολα την λες τεχνη αλλα μεσα στο χωρο του μεταλ εχουν μια προσφορα. Ε και οι DHG στον ακραιο ηχο εχουν μια προσφορα.

Και εσείς οι δεύτεροι, γιατί δεν περιορίζεστε στα δικά σας thread, να μιλήσετε για μανό και τις νέες λακ με έξτρα δυνατό κράτημα?
Όταν μπαίνετε στα δικά μας thread και εκφράζετε τη γνώμη σας, να δέχεστε και τις απαντήσεις. Αυτό πάει στον rocking_monster_0666.

Μα δε κατηγόρησα κανέναν μπλακά νομίζω.

Ούτε εγώ κανέναν φλούφλη… ε… ποζερα εννοούσα. Απλά είπα ότι ή κάθεσε στα δικά σου ή δέχεσαι και τις απαντήσεις στις απόψεις σου.

Δεν θα το κάνουμε κόντρα μπλακαδων-ποζεραδων εδώ μέσα. Όσοι δεν γουστάρουν DHG και μπαίνουν εδώ μόνο για άκυρα σχόλια (για τις συνεντεύξεις του Yusuf πχ) ας δέχονται τα σχόλια όπως είπε και ο Φίλιππας, αλλιώς πούλο.

I agree.

Anyway, για προτείνετε κανα δίσκο για να δοκοιμάσω και κάτι απο αυτούς.

Άστο καλύτερα μαναριμ…

Σωστά. Μπορεί να κουβαλάνε πολύ βαρβατίλα για τη πάρτη μου

Χμμμ… Monumental Possession. Το βρίσκω λίιιιγο πιο προσιτό από τα άλλα.

Νομιζω οτι ειδικα ο Vicotnik, ο οποιος ειναι και μισος Ινδος, εχει εκφρασει το γεγονος οτι δεν ειναι φασιστας. Ωστοσο το οτι δεν εχει προβλημα που τον χαιρετανε φασιστες ή το γεγονος οτι δουλευει με καποιους φασιστες, τον κανει φασιστα? Εν πάση περιπτώση, απο την ολη δουλεια τους, δεν προβαλουν ουτε ναζιστικες αποψεις ουτε κατι παρομοιο. Ακομα και πουστης ψυχακιας emo δαπιτης να ειναι ο Vicotnik, δεν με πειραζει. :slight_smile:
Εγω περιοριζομαι στο να ακουω την μουσικη που δημιουργουν και η οποια με τρελαινει.

Αν εννοεις πιο απλο και ευκολοακουστο, συμφωνω. Γιατι κατα τα αλλα 18 € το ειχα παρει :stuck_out_tongue: