DodHeimsGard

Πραγματικά ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ συγκρότημα ειναι οι Dodheimsgard! Αντε να τους δω και λαιβ επιτελους!!

ισχυει, το ψαρωτικο στο αλμπουμ ειναι τα εισαγωγικα “ΑΑΑΑΑΑΑΑΡΓΚ” του Taste the Skull, οι φωνες δεν ειναι ντεθμεταλ παντως, ειναι ενα οτοψυ σκηνικο με εναν συνηθισμενο κβοστ.

Πάντως σχετικά με την περί Κβόστ κουβέντα που έχει αναπτυχθεί, είμαι σαφέστατα στην πλαντερερική όχθη. Ναι, έχει κάνει καλή δουλειά στο [B][I]Supervillain[/I][/B], ναι, ήταν εξαιρετικός σε live απόδοση αλλά αυτά τα -core φωνητικά στο bm προσωπικά τα βρίσκω παράταιρα.

Αντίστοιχος πχ ήταν ο λόγος που δεν με κράτησε ιδιαίτερα το φετινό EP των [B]Nidingr[/B].

Είναι αγαπητός o Κβοστ αλλά έχασαν το μεγαλείο οι Dhg μαζί του, χωρίς να σημαίνει ότι έπεσαν στο 7 ξέρω γω, στο 9 είναι ακόμα αλλά να τώρα θα πάμε live θα και υπάρχει στο μυαλό όλων ότι εκεί πάνω θα βγει και πάλι να μας τραγουδήσει ένας απλά καλός, όχι ο καλύτερος.

Αφήστε που σε όσα κάνει τελευταία όλο καθαρίζει τα φωνητικά του? ελπίζω μόνο να μην ακούσω «Am I not your super hero» με καθαρά…

Συμφωνώ με κρισπ για Nidingr, μέτρια φωνητικά.

Αν με αποστομώσει θα βγω να πω έτσι (μακάρι κιόλας)

[B]Aldrahn 1995 (Παπάκι δες μπλουζάκι…εντιτ: Μιλάμε για Κίτρινο Those Who Caress the Pale…θα τρελαθώ!)[/B]

E ας ελπίσουμε αυτή τη φορά να το τραγουδήσει (κακία…)

Δεν έχω πει την γνώμη μου για το S.O. επειδή τώρα τελευταία το μελέτησα για να έχω γνώμη.
Μιλάμε για άλλη μπάντα, άλλη φιλοσοφία, άλλον ήχο.
Το μόνο που με χάλασε κάπως στον δίσκο είναι η παραγωγή, κυρίως ο ήχος στα ντραμς (στο Horrorizon νομίζεις πως είναι μια επιπλέον κιθάρα).
Τα βρίσκω όλα κομματάρες και αγαπημένο είναι το Unaltered Beast με το φοβερό ρεφραίν του (TOO OLD TO REGREEEET…TOO ILL FOR DEAAAATH)
Μπλακ μεταλ δεν το λες…Αλλά δεν μπορώ να βρω και την κατάλληλη λέξη να το χαρακτηρίσω.

Eπίσης βρίσκω τον Κβοστ καταπληκτικό και για το λαηβ έχω μετανιώσει πολύ που δεν πήγα, επειδή ήξερα μόνο τα κομμάτια του 666 τότε.
Ελπίζω τον Μάρτιο να έρθω στην Αθήνα, αν και πιστεύω σαν την 1η φορά δεν θα είναι, αυτή η μυστηριώδης μαγεία στην ατμόσφαιρα δηλ.

Τι άλλο να πούμε…α ναι ότι το τελευταίο πόνημα του Βικότνικ και Κβοστ, το <Code> ενώ είχε θαυμάσια φωνητικά, υστέρησε σε συνθέσεις…και βάλε και την γυαλισμένη παραγωγή -------> αποτυχία.

Υπάρχει περίπτωση για δίσκο στο εγγύς μέλλον ή πολλά ζητάω?

Λογικά θα κυκλοφορήσει μαζί με το νέο THORNS. :smiley:

Να τα κανονίσουν να βγουν μαζί τότε. (ποτέ το “τότε” δεν υπήρξε πιο αόριστο) :smiley:

Ωωωω ναι!

Αν είναι ο Κβοστ και Βικότνικ να βγάζουν κι άλλα Dawnbearer και Resplendent Grotesque, ας βγει πιο αργά κι απ΄το chinese democracy.

Ένα πράγμα θέλω να πω πάνω στη τρέλα της στιγμής,

Το Traces Of Reality είναι ένα από τα καλύτερα κομμάτια που έχουν γραφτεί. 8O

Συμφωνώ και επαυξάνω. Απίστευτο τραγούδι.

Kvohst και Vikotnik στην ίδια πρόταση με το Chinese Democracy. Μου φάνηκε κάπως.

[SPOILER]

[/SPOILER]

Καλα ολα αυτα, ποιος θα τραγουδα ειναι το θεμα.

Ελπίζω ο Καιάδας.

Μπα έχει τη πολιτική αυτός τώρα δε προλαβαίνει.