Dog fashion disco

http://www.rocking.gr/news/Tin-anoiksi-tou-2014-epistrefoun-diskografika-oi-Dog-Fashion-Disco/16387/

\m/

Sweet mother of…

Έχω ακούσει μόνο τα δύο τελευταία των POLKADOT CADAVER, το δεύτερο δε το θυμάμαι και τόσο πέρασε απαρατήρητο, το Last Call In Jonestown όμως το έχω λιώσει αρκετά και μπορώ να πω μου άρεσε.

Με DOG FASHION DISCO δεν πρόλαβα να ασχοληθώ, αξίζουν;

Κατεβάζεις adultery χθες.

ΟΚ θενξ ήδη το ψάχνω. :slight_smile:

Δεν ξέρω πως να το πω, αλλά για κάποιο λόγο έφαγα μια φλασιά σήμερα και είπα να ξαναθυμηθώ αυτή την ιδιόμορφη μπαντάρα. Και με απίστευτη έκπληξη ανακάλυψα ότι μετά το Adultery και τη διάλυσή τους, επανήλθαν έχοντας ήδη βγάλει 2 ακόμα δίσκους, τα Sweet Nothings (2014 - αυτό το ήξερα, αλλά δεν το θυμόμουν) και το Ad Nauseum (2015), τα οποία δεν τα έχω ακούσει ακόμα τόσο ώστε να τα χωνέψω, αλλά ακούγονται γαμάτα!

Η βασικότερη έκπληξη όμως δεν είναι αυτή. Προκειμένου να αποκτήσουν τα δικαιώματα των 3 πρώτων δίσκων τους , αποφάσισαν να τους επανηχογραφήσουν εξολοκλήρου και να τους κυκλοφορήσουν. Και πραγματικά μιλάμε για ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ. Οι παλιοί δίσκοι αν και γαμάτοι συνθετικά, παραγωγικά ήταν σκατά. Και ακούγοντάς τους τώρα με ΑΥΤΗ την παραγωγή οι δίσκοι έχουν ανέβει 100 επίπεδα πάνω, σε σημείο που έχω καρακαυλώσει γιατί η δυναμική των τραγουδιών είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.

Όσοι fans, ΤΡΕΧΤΕ!

Ποστάρω links:
Erotic Massage (πρώτος δίσκος τους) - με αυτόν εδώ πραγματικά έπαθα την πλάκα μου.

Experiments in Embryos (επιλογή τραγουδιών από τα Experiments In Alchemy και Embryo’s in Bloom, του 2ου και 3ου δίσκου δηλαδή)

Anarchists of Good Taste (απουσιάζει ο Tankian από το Mushroom Cult βέβαια… αλλά στα αρχίδια μας)