Dog fashion disco

Ποια η γνωμη σας για τους dog fashion disco?
Προσωπικα, τους γουσταρω πολυ, ειναι αρκετα ανωμαλοι και επηρεασμενοι απο mr.bungle και faith no more, σε λιγο πιο καφρικη εκδοχη!!!
Απο αυτα που εχω ακουσει μεχρι στιγμης, καλυτερο δισκο τους (για την ακριβεια, ΔΙΣΚΑΡΑ) θεωρω το Adultery.
Κριμα που διαλυθηκαν, πιστευω οτι ειχαν ακομη να δωσουν πολλα.

Έχω ακούσει μόνο το Adultery και μου φάνηκε πόλύ δισκάρα. Μου θύμισαν λίγο System of a Down γιατί εχουν και πιασάρικα refrain και τραγούδια μικρής διάρκειας. Κρίμα που διαλύθηκαν και που δεν έγιναν πιο γνωστοί γιατι σίγουρα το άξιζαν.

Και εγώ μονο το adultery έχω ακούσει και με άφησε άφωνο!! Κάποια στιγμή θα τσεκάρω και τα υπόλοιπα! Αν είναι εξίσου καλά τότε SUPER!!!:smiley:

Σε οσους απο σας αρεσε το Adultery, μπορειτε να τσεκαρετε και το Anarchists of good taste. Σε παρομοια φαση και φυσικα δισκαρα…

ναι, ok, δλδ μόνο εμείς έχουμε ακούσει dog fashion disco???

ακούστε το adultery ρε, σας εκλιπαρώωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!

να 'ξερες ποσες φορες απορησα και εγω οταν δεν εβλεπα να μιλαει κανεις…
καλα, δεν ειναι και το πιο γνωστο και ευπεπτο συγκροτημα για να λεμε και την αληθεια…
τεσπα, ακουστε το adultery για αρχη και μετα τα υπολοιπα, αν το πατε με λαθος σειρα θα τρελαθειτε…!!!

Οκ, θα το συνεχίσω…

Πάρα πολλοί εδώ μέσα καραγουστάρουν FNM… Δε γίνεται να η γουστάρουν και τους Dog Fashion Disco… Ρίξτε μια αυτιά βρε, τζάμπα είναι (πλέον)

DOG FASHION DISCO!!! 8O

Άκουσα πρόσφατα (τους αναφέρω και στις alternative κυκλοφορίες) το Commited to a Bright Future. Oi τύποι είναι φοβεροί… Θα τους ψάξω περισσότερο, ενώ αυτή η διασκευή στο Grease που βρίσκει κανείς και στο myspace τους με αποτέλειωσε κανονικά…

Να τους τσεκάρετε όλοι.

Εγώ έχω το anarchists of good taste και είναι πολύ καλό δισκάκι! Αξιζε τα λεφτά του για γνήσιο!

Όταν ένα συγκρότημα έχει τέτοια groovy διασκευή του GREASE δεν μπορεί να μην είναι ωραίο :wink: :thumbup:

Φυσικά! Πόσο μάλλον όταν το αγόρασα 2,80 ευρώ :stuck_out_tongue:

Respect to DFD

εεεεεεεε
οεοεοεοεοεοοοοοοοοοο

ακουσα και γω dfd

τσιμπησα σε τιμη γνωριμιας το anarchists απο το καλο μας media markt

και επαθα κολουμπρα!!!

γνησια παιδια των mr bungle-faith no more-mike patton
γινεται να μην μας αρεσει???

καπακι ακουσα και τα 2 επομενα

και μπορω να πω οτι οντως το adultery παιζει να ναι το καλυτερο απο τα 3

τα πρωτα δεν τα χω ακουσει
και πρεπει να τα βρω

παντως απο τι ειδα υπηρχαν απο τα μεσα των 90’ς!!!

all hail Dog Fashion Disco!!!

:frowning:

περισσοτερα σιγουρα απο soac.

__DFD, βλαμμένοι και αγαπημένοι! :smiley: :stuck_out_tongue: :smiley:

__DEAD VIRGINS DON’T SING!!:lol: 8O 8)

Mπαμ(π)!

Είχα δει σκόρπια αποθεωτικά ποστ στο φόρουμ, μου χαν πει και φίλοι, ε, είδα και το αφιέρωμα του Τσούνταρου για το Adultery στο χάμερ και κατέβασα επιτέλους.

Από τότε έχω πάθει σοκ και το ακούω καθημερινά. Δε χρειάζεται να πω τίποτα άλλο πέραν του ότι αυτό θα έπρεπε να είναι το best of των FNM. :slight_smile:

Πάρα πολύ μεγάλος δίσκος! Τα παίζουν όλα και συμφέρουν χωρίς να κουράζουν, και πατονική φωνάρα σε φουλ δράση.Α, και ψάχνοντας ίνφο, είδα ότι επανενώνονται για ένα μια-κι-όξω show κάπου φέτος.

Μπράβο σε όσους τους ακούνε.

ρε γαμωτο εκανα μαζικη παραγγελια απο νετ
και μεσα σε αυτα ειχα και το adulthood σε τιμη ξεφτιλα
και τελικα τους ειχε τελειωσει… σνιφ σνιφ :frowning:

Tι έμαθα σήμερα για τους DFD:

  1. το 2008 είχαν κυκλοφορήσει ένα γλυκούλι compilation με ακυκλοφόρητα κομμάτια και επανηχογραφημένο το ep Day of the Dead

  2. Πως ξεκίνησαν ένα reunion tour το καλοκαίρι, και γύρισαν όλη τη Β. Αμερική (αν και δεν μπορώ να βρω σε τι @^%& κατάσταση βρίσκονται τώρα κι αν θα γράψουν νέο υλικό ή αν μαζώχτηκαν μόνο για την περιοδεία

  3. Πως σχεδόν αμέσως αφού διαλύθηκαν τα μέλη τους σχημάτισαν του POLKADOT CADAVER. Αν και έχω ακούσει ακόμη ελάχιστα κινούνται σε παρόμοια (έως ολόιδια) μουσικά επίπεδα, υπολογίζω πως έχουν μόνο ένα full length μέχρι τώρα (Purgatory Dance Party - 2007), αλλά είναι ακόμη ενεργοί, live and kicking and recording and stuff.
    Kομματάκια:
    [I]Pure bedlam for half breeds[/I]
    [I]Α wolf in jesus skin[/I]
    [I]Chloroform girl[/I]
    New material - http://www.youtube.com/watch?v=8vX_HBYqLAk

Έχοντας παραγγείλει ήδη το Aultery σε βινύλιο
είπα να κάνω εδώ το πρώτο ποστ μου.

Αυτά είναι τα σωστά τα πρώτα ποστς.

Ειδικά όταν αντί για Adultery, γράφεις Aultery.