Dokken Live

Συμφωνα με την Ηigh Voltage , οι Dokken θα επισκεφτουν την Αθηνα για 2 Live , το ενα Κυριακη 7 Μαιου και το αλλο 8 Μαιου το οποιο θα ειναι και ακουστικο σετ .

Aκουλοθοντας απο οτι καταλαβαινω την συνταγη η οποια ειχε γινει στο Soto.

Ετοιμασου…

Yπαρχει περιπτωση να παιξουν και πανω Θεσσαλονικη , αν τελικα γινει αυτο , προτιμω να ανεβω πανω να τους δω , να θυμηθουμε και τα περσινα ε Κωσταρα ???

Παρόλο πού δεν είμαι φανατικός των Dokken… (ναι ναι ξέρω, με περιμένει ο μανάβης στη γωνία! :lol: ) εννοείται ότι θα είμαι εκεί!

Υ.Γ. Αngel, μήπως ξέρεις τίποτα για TNT; (Μιάς και μ’αυτούς είμαι φανατικός :smiley: )

Πολλα ακουγοντε αλλα αν δεν το δω σε επισημη ανακοινωση η σε flyer η σε κατι αλλο δεν πιστευω τιποτα.

Yπαρχει περιπτωση να παιξουν και πανω Θεσσαλονικη , αν τελικα γινει αυτο , προτιμω να ανεβω πανω να τους δω , να θυμηθουμε και τα περσινα ε Κωσταρα ???[/quote]

Ναι χαλαρα…αν ανεβεις θα δω τι μπορω να κανω με τη δουλεια για να σκασω μυτη για κανα τριημερο…Α, παρε και το Θωμα ετσι? Και το τσουναμι.

Yπαρχει περιπτωση να παιξουν και πανω Θεσσαλονικη , αν τελικα γινει αυτο , προτιμω να ανεβω πανω να τους δω , να θυμηθουμε και τα περσινα ε Κωσταρα ???[/quote]

Ναι χαλαρα…αν ανεβεις θα δω τι μπορω να κανω με τη δουλεια για να σκασω μυτη για κανα τριημερο…Α, παρε και το Θωμα ετσι? Και το τσουναμι.[/quote]

Χαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχ

Μάκαρι να έρθουν οι ΤΝΤ

Μάκαρι να έρθουν οι ΤΝΤ[/quote]

Πριν 6 μήνες έγινε πρόταση στους TNT να παιξουν στην Ελλάδα, για τον Μάρτιο. Επειδή άλλαξν managment και γενικώς το κωλοβαράνε ως συγκρότημα (ο ένας εδώ και ο άλλος στην Αμερική δηλαδή…), απάντησαν μόλις πριν 10 μέρες θετικά! Φυσικά ο διοργανωτής, και πολύ καλά έκανε, αρνήθηκε τελικά να κάνει το live το οποίο δεν ήταν δυνατόν να οργανωθεί μέσα σε 15-20 μέρες. Έξι μήνες τους κυνηγούσε να πάρει μια απάντηση και αυτοι …τον χαβά τους!!

το ακουστικο νομιζω θαχει καποιο ενδιαφερον , προφανως στο underworld , Gagarin το
ηλεκτρικο .

η συνθεση θα απεχει αρκετα απο την κλασσικη , αλλα τι να κανουμε …

aor

να μην το χασετε αυτο το live! Ηταν πολυ καλοι στη Θεσ/νικη περισυ
Νομιζω οτι θα παιξουν και επανω, οποτε Ανδρεα σε περιμενω!!!Αντε να παμε και κανενα Harley παρεουλα να γουσταρουμε. ωραια πραγματα.

οι Praying Mantis ,bitch , δεν ξερω αν ησουνα , αν και παιξαν πολυ λιγο , ηταν
αρκετα καλοι ,οπως τους περιμενα ,

aor

οχι δεν μπορεσα να ερθω, χαιρομαι παντως που ηταν καλοι.
απο κοσμο πως ηταν αυτο το live;

λιγα πραγματα απο κοσμο , με το ματι 100-150 ? κατι μου λεει οτι το 1/3 θα ηταν οι
προσκλησεις , ,αλλα για τον χωρο ειναι ο αριθμος που ταιριαζει ,γιατι βλεπεις πιο ανετα ,

επισης το ‘κλιμα’ ηταν καλο , υπηρχε κεφι ,και το μονο αρνητικο ηταν η μικρη διαρκεια ,
η δικαιολογια ηταν το προχωρημενο της ωρας , αλλα μου φαινεται περιεργο ,
μπορουσαν να παιξουν λιγοτερο τα support ,

στην μουσικη μετρανε οι ‘βασεις’ ,δηλαδη οι συνθεσεις , και οχι τα γρηγορα solos ,
,καλα ειναι και αυτα αλλα δεν στεκονται μονα τους .Οι Praying Mantis εχουνε κομματια
και μελωδιες που σου κρατανε το ενδιαφερον , γιαυτο και σε μενα τουλαχιστον
η διαφορα ‘κλασης’ απο τα 2 προηγουμενα group ηταν εμφανης. (τα οποια ηταν αξιολογα ) ,

aor

tha ta pw ston filo mou ton Niko ta kamwmata sou!!!
(Ektos na me kaleseis kai emena sto xwrio sas…)

:lol:

αντε βρε ζηλιαρη!!! ελα και εσυ να γινουμε πολλες!
πλακα πλακα καιρο εχεις να ανεβεις προς τα εδω, ποτε θα σε δουμε;

σύντομα θα σκάσω …μύτη!! Προχτές τσέκαρα αεροπορικά για να ερθω Θεσσαλονίκη, οπότε περιμένε ότι ερχόμαστε…

Στείλε τα τέκνα σου στην μαμά, γιατί θα έχεις πολύ τρέξιμο!

σύντομα θα σκάσω …μύτη!! Προχτές τσέκαρα αεροπορικά για να ερθω Θεσσαλονίκη, οπότε περιμένε ότι ερχόμαστε…

Στείλε τα τέκνα σου στην μαμά, γιατί θα έχεις πολύ τρέξιμο![/quote]

ελα ελα. να σε βαλω να κανεις και καμια δουλεια :lol: :lol: :lol: :lol:

HI mates
osoi pate a8ina stus dokken tsekarete tus W.A.N.T.E.D.

They rule!!!
AOR all the way.paizun 80’s hard rock me arketi dosi sleazias.

I banta opws exei upo8ei einai polu ugri.

8a me 8umu8eite.

keep well,keep kool

Ticket price: 30 euro (presale), 35 euro

Ticket presale: Reptile Music (Al.Svolou 31, Thessaloniki, Tel +30 2310 221 333)

Saturday, May 6, 2006 at Milos. Andr. Georgiou 56. Thessaloniki GR.


Ticket price: 30 euro

Ticket presale at: Ticket House, Texas Club

Sunday, May 7, 2006 at Gagarin 205 (Liosion 205, Athens - Greece)

www.dokken.net
www.wanted.gr
www.firewind.gr
www.spitfire.gr
www.georgegakis.gr