Dollhouse

τρελλη σειρα

την εχει τσεκαρει κανεις αλλος εδω ?

υγ : lupin εσυ ειδικα που θες και φιλοσοφικες αναζητησεις σε μια σειρα…θα παθεις πλακα !!!

τρομερη σειρα μαγκες…

Μεγαλη μλκια μου ειχε φανει…νομιζω πως κοπηκε κιολας…

και εγω την ειχα ξεκινηση αλλα δεν μου αρεσε…βεβαια ειδα μονο τα 4 πρωτα επεισοδια δεν ξερω αν στην συνεχεια αλλαξε… .

δε κοπηκε ο 2ος κυκλος ξεκιναει στις 25 του μηνα

λουπιν,σορρυ αλλα ποσα επεισοδια ειδες ?

τα πρωτα 5 επεισοδια ειναι λιγο flat αλλα απο το 6ο και μετα η σειρα ξεφευγει πολυ ασχημα

κατσε δες και τα υπολοιπα…ειναι τρελη σειρα

θα με θυμηθεις στα 2 τελευτια επεισοδια του κυκλου (11-12) που γινεται της καριολας

στον 2ο κυκλο θα εμφανισουν guest οι apoll adama/saul tigh του bsg

o δημιουργος του dl ειναι μεγαλος φαν του bsg

οπα οπα ειπες την μαγεικη λεξη BSG μονο για αυτο θα την ξανα τσεκαρω οποτε μπορεσω…:stuck_out_tongue:
(ασχετο) ιανουαριο ξεκιναει και το caprica!!=D>

δεν κάνει ένας σας μια μικρή περίληψη της σειράς ?

μόνο “γαμάτη σειρά” διαβάζουμε στο παρόν τόπικ

θεεεενκς

Εχω δει καμια 10αρα,αλλα και παλι,μλκια μου φανηκε…ο αποπανω να κανει Google search να δει τι παιζει…και μην ψαρωσει κανεις με Bsg,καμια σχεση…βσκ ο τυπας που το κανει εχει κανει το θεικο firefly,Που του το κοψανε στη μιση σεζον αλλα ειναι σουπερυπερκαλτ λατρεμενο space western και νομιζω τη buffy(που δν σηκωνει πολλα πολλα)…αλλα το dollhouse δεν μου αρεσε καθολου,δεν ξερω αν θα του ξαναδωσω ευκαιρια…ειδωμεν…

To Dollhouse είναι μια παράνομη “εταιρεία” με την τεχνολογία να “φορτώνει” προσωπικότητες σε ανθρώπους-dolls και να τους νοικιάζει σε πλούσιους για πορνεία, ειδικές αποστολές κτλ. Οι dolls έχουν προσφερθεί να δανείσουν το σώμα τους με αντάλλαγμα πολλά λεφτά μετά από κάποια χρονική περίοδο ή να αποφύγουν προβλήματα κτλ. Εμένα η σειρά μου άρεσε πολύ, θιγεί πολλά φιλοσοφικά και ηθικά θέματα. Τα πρώτα επεισόδια είναι εισαγωγικά και δεν περιγράφουν το στυλ της σειράς, που μάλλον θα αλλάξει πολύ στη 2η σαιζόν, με την τεχνολογία του Dollhouse να φεύγει εκτός ελέγχου.

ψηθηκα ασχημα…

αρχισα τον 2ο κυκλο αποψε

εχω την εντυπωση οτι ο 1ος κυκλος ηταν/ειναι απλα το ζεσταμα και τωρα θα γινει της πουτανας

απλα εχω την εντυπωση οτι δεν θα το αφησουνε να παει και 3ο κυκλο λογω τηλεθεασης και θαναι κριμα γιατι η σειρα τα σπαει πολυ ασχημα κατ ’ εμε

μην αφησετε τα πρωτα 4-5 οντως μετρια επεισοδια του 1ου κυκλου να σας αποθαρρυνουν

αυτα που θα δειτε απο κει και περα θα σας αποζημιωσουν και με το παραπανω

κανεις εδω μεσα που εχει βγαλει ολη την 1η σεζον ???

Τώρα που τελείωσα το Lie to me θέλω να δω κάνα σίριαλ να γουστάρω, ξεκίνησα το True Blood που όμως δεν βλέπετε και με βλέπω να καταλήγω εδώ… Ενδιαφέρον στόρι… Για να δούμε…

μια καλογυρισμενη μαλακιουλα ειναι το τρου μπλαντ για να περναει η ωρα τρωγοντας ποπκορν

δε συγκρινονται καν οι 2 σειρες

κατ’ εμε ειναι πιο πανω ακομα και απο το γκαλακτικα το οποιο ηταν απλα μια προφαση ‘ψαγμενου’ σεναριου με και καλα φιλοσοφικες/θεολογικες προεκτασεις και αναζητησεις

αμα το κατεβασεις οπωςσδηποτε κατεβασε και το episode 13 epitaph που ειναι κατι σαν…δε λεω αλλα θα δεις

Κατέβασα και τα 13! Αύριο το πρωί ξεκινάει ο μαραθώνιος…

το κράζεις, το κράζεις, αλλά η λανθάνουσα γλώσσα προδίδει τον έρωτά σου για την υπερσειρά :p.

τουλάχιστον το bsg το χεις τσεκάρει στα σίγουρα. όχι σαν τους μιούζ που τους έκραζες έχοντας ακούσει 2-3 τραγούδια :lol:. να ξέρουμε πότε να δίνουμε βάση στα λεγόμενά σου φίλος :!:

Μανσον,χωσε γκαλακτικα,δολχαουζ ειναι μαλακια πανω κατωαπορω πως του δωσανε και 2η σεζον)…ή αλλιως απο τον δημιουργο του,δες τα 13νομιζω επεισοδια που αντεξε μονο το Firefly,επικη σειρα…

Και τα Γκαλάκτικα κατεβασμένα είναι Lupin… Χρόνο ψάχνω και θα γίνει και ο δικός τους μαραθώνιος… :wink:

:metal:καλο κουραγιο-θα ειναι μεγαλος μαραθωνιος-!!!:stuck_out_tongue:

lupin τι κριμα που δεν εχεις παρει καν πρεφα τι σειρα ειναι το dollhouse.αληθεια κριμα.

και οχι μονο αυτο αλλα διχως να εχεις δει ολο τον 1ο κυκλο το κρινεις κιολας…και δεν σε θεωρω απο τα ατομα-ξερολες

δε πειραζει ,ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος ανθρωπος εισαι που δεν καταλαβε τι σειραρα ειναι το dh

για οσους δεν ψαρωσαν με τις επιφανειακες ατακες του γκαλακτικα και θελουν να δουν μια σειρα πραγματικα ‘‘αλλου’’ το ντολχαουζ σας περιμενει

μολις ειδα το 2ο επεισοδιο του 2ου κυκλου…νταξ εχουν ξεφυγει εκει στο usa 8O

Θα το αρχίσω μέσα στη βδομάδα, ελπίζω να μ’αρέσει :slight_smile:

Oυφ… Το τελείωσα σήμερα… :stuck_out_tongue:
Πολύ καλό ήταν αν και νομίζω πως θα έπρεπε να τελειώνει σε ένα κύκλο.
Lupin το αδίκησες λιγάκι μου φαίνεται… :wink: