Doom κυκλοφορίες

Μάλιστα, ολοκαύτωμα.

Ακου το αλμπουμ κι ολα αυτα δεν θα εχουν σημασια.

Αυτό κάνω.

Δωσε μας και feedback, ε.

Πάω λίγο πίσω στην προηγούμενη χρονιά, μιας και ακούω το Doomocracy (επιτέλους). Θυμάμαι πως οι ντουμ θιασώτες εδώ πέρα δεν ενθουσιάστηκαν και δεν καταλαβαίνω το γιατί. Μετά την πρώτη ακρόαση είμαι υπερευχαριστήμενος, πολύ γεμάτος δίσκος και με trademark Doomocracy ήχο. Ίσως να έχει ελαττωθεί ένα τσικ το doom στοιχείο (ίσως και όχι), αλλά φέρει την σφραγίδα τους πλήρως.

Θα παίξει πολύ τον επόμενο καιρό μου φαίνεται.

Ώπα γιατί νομίζω το διόρθωσα. Αρχικά δεν με ενθουσίασε παντως

Εξαιρετική επιστροφή από Venerate Industries. Το ντόπιο έχει πάντα άλλη γλύκα:

5 Likes

Ωραιο ειναι αυτο. Πολλα πραγματικα επικα ριφ. Αν ειχε κ πιο εμπνευσμενες φωνητικες γραμμες κ χροια θα μου κανε φοβερη εντυπωση απο το πρωτο ακουσμα

1 Like

Αυτό δυστυχώς είναι το τεράστιο πρόβλημα σε πάρα πολλές doom μπάντες. Ωραίες μουσικές αλλά φωνή τπτ ιδιαίτερο

1 Like

3 Likes

Αντίο σας και χαίρετε:

4 Likes

Ωραιο. Κ με μπασιστα τον Θεοφυλακτο

1 Like

Εξαιρετικό…
Album Premiere: Desolate Realm – ‘Legions’ - Decibel Magazine

1 Like

Νέα κυκλοφορία από τους Green Yeti:

3 Likes

Ίσως η πιο ψυχεδελοατμοσφαιρική τους δουλειά μέχρι τώρα. Και γαμώ τις κιθάρες:

2 Likes

Μη σας ξεγελάσει το εξώφυλλο που παραπέμπει σε stoner/stoned καταστάσεις

1 Like

Μπάινω ακάλεστος στο νήμα για να αφήσω αυτό εδώ, σε περίπτωση που δεν έχει ποσταριστεί.

Oath of Cranes. Ελβετοί. Νέος δίσκος, “The Unsung Mantras” στις 21 Απριλίου.

Doom/occult rock/metal, με επιρροές από ανατολίτικη παράδοση και συγκεκριμένα Θιβέτ, Τάο, Sadhu, κλπ.

Το catch όμως είναι πως πρόκειται για project των Franco Sesa και Erol Ünala, σε περίπτωση που αυτά τα δύο ονόματα λένε κάτι.

7 Likes

Είναι τρομερό: κάθε λέξη που έγραψες μετά το όνομα της μπάντας είναι τέλεια. Κάθε μία.

Όχι μόνο πάω να ακούσω αλλά καβατζώνω και το ριβιού.

2 Likes

Γερμανικό ποιμενικό ντουμ με την εγγύηση ποιότητας της dying victims

3 Likes