Doom κυκλοφορίες

αρρώστησα
https://soundcloud.com/howlinowl/below-1000-broken-bones

Split [B]Cough [/B]- [B]Windhand[/B], μπαντάρες, εξωφυλλάρα και κομματάρα με τίτλο [B]Amaranth [/B]από τους δεύτερους που στρημάρει [U]εδώ[/U].

δεν μας χεζεις ρε νταλαρα

για τους fans των swallow the sun,προτεινω ανεπυφιλακτα

Tους ακούω αυτήν τη στιγμή.
Χαίρομαι που βρίσκω παλαιοτερη αναφορά.
Βαρύ, χαμηλοκουρδισμένο doom/ sludge με δυατότητες να σε διαλύσει πάραυτα.
Τσεκάρετε.

Ειδικά το Two coins… που αναφέρει και ο Brein είναι απίστευτη κομματάρα

[SPOILER]

[/SPOILER]

ποσο εξωφυλλαρα

Νεα μπαντα απο τον Nemtheanga
[B]
Dread Sovereign[/B]

Ιδου και το πρωτο [B]δειγμα[/B] και [B]εδω[/B] η σελιδα στο fb

ΕΠΟΣ :!:

Εκπληκτικό εξώφυλλο,την φωνή του την κατάλαβα στο ρεφραίν.

Νέος δίσκος από τη μπαντάρα Toner Low, κάποια στιγμή μες στον Απρίλη.
Τι τετράλεπτο τίζερ, προμηνύει μεγάλα πράγματα:

Αυτό εδώ είχε αρχικά αναφερθεί στο blackmetal thread (καμία σχέση) και πυροδότησε μια εξαιρετικά διασκεδαστική κουβέντα περί οκάλτ ροκ.

Το σημαντικό όμως είναι ότι πρόκειται για πολύ ενδιαφέροντα και ιδιαίτερο doom δίσκο, ειδικά στις πτυχές που ξεδιπλώνει από το 3ο κομμάτι και μετά.

Μου έφερε στο μυαλό τη λογική των SATURNALIA TEMPLE, χωρίς όμως τα fuzz, delay και λοιπά κόλπα, αλλά με καθαρότατο ήχο και δαιμονική ατμόσφαιρα. Άλλωστε ο κιθαρίστας Konstantin εκτός από τους γαμάτους deathmetallers KAAMOS υπήρξε μέλος και των προαναφερθέντων ST.

[I]Phantasmagoria [/I]~~> http://www.youtube.com/watch?v=6Mz0HEpP61w

Μάλιστα! Δεν μπορώ να πω ότι είμαι φαν των Saturnalia Temple, αλλά αυτό εδώ ακούγεται πολύ ενδιαφέρον.
Και θενξ και για το έμμεσο λινκ σε όλη αυτή την κουβέντα στο blackmetal thread, δεν την είχα πάρει γραμμή. Είχε πολύ γέλιο όμως. :lol:

Ναι, αλλα οταν εμεις αποθεωναμε Head of the Demon, εσεις καπνιζατε αγκαλια με τον απορροφητηρα μη σας κανουν τσακωτους :!:

Τι μας λες, εγώ τους άκουγα από το πρώτο demo :!:

Εχω το πρωτο demo και τη live at pezodromos private rehearsal κασσετα limited στις 3 κοπιες :!:

Επανερχομαι με δευτερο κομματι [B]εδω[/B]

Πολύ ωραία και τα δύο τα κομμάτια από το παραπάνω. Για να δούμε. :!:

ΕΠΟΣ!!!

Ναι μωρη Χιλη !
Δεν το εχω ακουσει ακομα αλλα δεν απογοητευει η μπανταρα !

Άκουσα ένα κομμάτι τους στο youtube και συγκεκριμένα το ομότιτλο, πολύ πολύ ποιοτική δουλειά. Ωραίες doom μελωδίες και κλασσικά φωνητικά