Doom κυκλοφορίες

Με κούρασαν πολύ τα φωνητικά φίλε

Ειναι μονοτονα, αλλα την βρισκω μ αυτο. Μαζοχας :stuck_out_tongue:

:laughing::laughing::laughing:

Ολα τα πρίν έχουν μετριά ως χάλια φωνητικά. Σαν Candlemass ? Σε τι Ancient Dreams του συντάκτη του βιογραφικού ?

Εγω το χω παρει αποφαση χρονια τωρα.κατι σαν Solitude Aeturnus η Candlemass δεν ξαναβγαινει οτι κ να λενε σε περιγραφες κτλ. Εχω συμβιβαστει οτι θα μου φαινεται σουπερ κατι δυο επιπεδα κατω απο αυτους

1 Like

Κάπως έτσι…προσωπικά σε επίπεδα Solitude και Candlemass μόνο το Spiritus Mortis - God Behind the God με άγγιξε και Grief Collector λόγω τρομερής ερμηνείας του Lowe που ανέβασε τα πάντα πολύ κοντά σε B-side Solitude, πράγμα που είναι κατόρθωμα χωρίς τον Perez.

Α το Crypt Sermon τρομερό ρε, τι μέτριο λέτε? Μακάρι να είναι έτσι τα μέτρια, τρομερή ιδέα και ριφφ και λυρικότητα και ρεφραίν και και και…άμα είχε και φωνητικά θα βαρούσαν παλαμάκια μαζί οι Candlemass και οι Solitude που λέει ο λόγος :stuck_out_tongue:

2 Likes

Το πρώτο single βγαίνει σε λίγες μέρες, ο καινούργιος τραγουδιστής έχει φωνάρα (https://www.youtube.com/watch?v=_pLjmsFQy-g) και φέρνει λίγο σε Ben Ward. Ο δίσκος παραμένει σταθερά στο ύφος της μπάντας, άντε να στονερίζει ελάχιστα και πάει καρφί να καβαλήσει στην άτυπη μονομαχία τον αντίστοιχο φετινό των Lord Vicar.

024241

Ουτε αυτο με τρελανε. Ισως φταιει οτι εχω πολυ μεγαλες προδοκιες λογω του προηγουμενου. Το οποιο εβαλα αφου ακουσα αυτο κ πραγματικα η συγκριση μου φαινεται πολυ ανιση

Ε ναι…σε λίγο βγαίνει όλο άντε να δούμε

Βασικα νομιζω οτι με χαλαει η φωνη. Πειραματιζεται περιεργα. Σε πιο αδυναμες εκφρασεις. Στο πρωτο ηταν πολυ δυναμικος κ επικος κ με γαματο γρετζο. Εδω τα παει λιγο πισω αυτα.

Τον βρήκε τον δρόμο της η δισκάρα για τα καλύτερα της χρονιάς:

5 Likes

Αν και γενικά δεν πίνω το doom μου με stoner, έχει κάτι το εθιστικό αυτή η κυκλοφορία!

4 Likes

Αν και δεν ειμαι φαν των Procession, περιεργως, αυτο μου φανηκε πολυ καλο. Μου θυμισε Solitude Aeturnus εποχων Through the darkest hour και κλασικο σουηδικο ντουμ

2 Likes

Τσεκαρετε οσοι προτιματε πιο μυστηρια πραματα στο ντουμ σας…
Φολκιλες, απειλητικο σαξοφωνο, παραξενιες γενικα…

3 Likes

1 Like

Τελειότατα, το ep το είχα λατρέψει :love_you_gesture: