Doom κυκλοφορίες


μόλις 16 χρόνια μετά τον 1ο δίσκο τους
1 Like

Πολυ ομορφο το Orodruin. Δωρικο κ γλυκοπικρο. Παιζει να γινει η αγαπημενη μου doom κυκλοφορια φετος. Κονταροχτυπημα με In Aevum Agere, Thronehammer k Capilla Ardiente αν κ σ αυτους δεν με τρελαινουν τα φωνητικα

1 Like

Τσέκαρες Fvneral Fvkk; Highly recommended.

Ναι κ αυτο σωστος. Αυτη ειναι η πενταδα μαλλον

1 Like

Απολαυστικό το Orodruin.Το rythm section είναι στιβαρό και όπως πρέπει για doom, αλλά οι κιθάρες δεν διστάζουν να επιταχύνουν όπου τις παίρνει.Τους διαφοροποιεί το στοιχείο αυτό.Προσιτές οι διάρκειες και γλυκόπικρα τα φωνητικά.Μακάρι να δισκογραφούν συχνότερα από εδώ και πέρα.

3 Likes

Βασικα εγω εχω κολλησει μαζι του. Ειδικα τα 6 πρωτα ρεουν τελεια. Ειναι ο πρωτος δισκος που με κανε να αφησω λιγο το Ατλαντεαν

2 Likes

Από κριτική του δίσκου στο metallum: "I would give Epicurean Mass a cursory listen before checking this album out, but doom fans should be able to appreciate both efforts. With any luck, Orodruin can find a way to marry the two approaches on their 2035 follow-up".
:laughing::laughing::laughing:

2 Likes

Δύο άγνωστα διαμαντάκια που έχω ξεχωρίσει πέρα από τα πιο γνωστά που έχουν αναφερθεί

Με ψηνουν τα εξωφυλλα. Θα τσεκαρω σε πρωτη ευκαιρια.

Με αυτους την βρισκω απο χτες. Dööm λενε αυτοι οτι παιζουνε, αλλα εχουν μεσα πολυ sludge, black, psychedelic rock, stoner κτλ. Πολυ βαρος.

Το Tuho που βγαλανε το 16 μου φανηκε ακομα καλυτερο

Aυτο μου φανηκε πιο αδιαφορο, αλλα βγαζει μια αγγλιλα τυπου παλιων Solstice που μπορει να αρεσει σε καποιους.

1 Like

3 Likes

Ω ρε μαν να σαι καλα. Το χα δει χτες αυτο και δεν ηθελα να το ξεχασω και το ξεχασα και μου το θυμησες εσυ μολις :smiley:

1 Like

ρε είναι πολύ ωραίο αυτό . Έχει όντως όλα τα στοιχεία που λες , τα πέταξαν στο καζάνι και βγήκε καλό

1 Like

Δισκος εκπληξη για μενα, παει για μεσα στους κορυφαιους της χρονιας. Στην φωνη ειναι ο Gabriele ‘Nightcomer’ Grilli των Doomsword.

2 Likes

Ανυπομονω να το ακουσω. Εχει ιδιαιτερη φωνη που μ αρεσει πολυ. Κανει κ ωραιες ακουστικες διασκευες που τις ανεβαζει στο youtube. Εχει μια στο Secret of Steel που ναι απιθανη

1 Like

Για όσους αρέσκονται στο Σαμπαθικό ψυχεδελοντούμ των Arc of Ascent:

1 Like

Ωχ τι μας εκανες βραδιατικα…

1 Like
2 Likes

Ωραιο…θα ασχοληθω

:love_you_gesture:

1 Like

Ωραια μπαντα!