Doom κυκλοφορίες

1 Like

Δεν ξέρω αν το ανέφερε κανείς νωρίτερα όμως το…

έχει να επιδείξει πολλές ενδιαφέρουσες στιγμές και αφήνω απ’ έξω τον παράγοντα της “εξωτικής” καταγωγής της μπάντας.

Η Χιλή μπορεί να διαθέτει φανατικό κοινό, αλλά όσον αφορά τη metal σκηνή της δεν θυμάμαι κάποιο σχήμα να ξεφεύγει από τα (αλλόκοτα εκτεταμένα) όρια της χώρας. Για την ακρίβεια, όταν σκέφτομαι “Χιλή και metal” μόνο ο… Tom Araya μου έρχεται στον νου!

3 Likes

Πολυ ωραιο. Σε σημειο ο ηχος κ το στυλ μου θυμιζουν Solitude Aeturnus του Through the Darkest hour

1 Like

Είναι κι αυτοί,άμεσα συνδεδεμένοι με τους Capilla Ardiente

2 Likes

Μάγκες για τσεκάρετε και αυτό το παραδοσιακό από Βραζιλία

Και αυτό από μαμά Ρωσία

2 Likes

μπαίνει και στόνερ,κολλάει όμως τέλεια λόγω ονόματος

Ντεμπούτο από την Profound Lore και οι κιθάρες στο 4ο και κάτι λεπτό είναι ο ήχος μιας ολόκληρης σκηνής που ξεπήδησε στα '90s.

Καθώς μπήκε ο τραγουδιστής, νόμιζα ότι άκουγα τον Nick Cave.

2 Likes
1 Like

Ωραιο αυτο

Από 3 μέλη των Mael Mordha,μετά την προσωρινή παύση τους

1 Like

3 Likes

Μεγαλη μπαλα το αποπανω. Με 2 πρωην μελη -κιθαρα/φωνη και ντραμς- που εχουν περασει απο My Dying Bride, Solstice και ο ντραμμερ εχει περασει και απο Anathema.
Παλιακο doom στο στυλ των Paradise Lost που ξεπηδησε απο την εποχη του Gothic.
Εγινε pre order, αναμενω να ακουσω και το υπολοιπο.

Ωραίο είναι, δεν λέω, αλλά περίμενε να δεις τί βγάζουν οι My Dying Bride!

1 Like

Το έκανες preorder από την εταιρεία? Πόσο βγήκε με μεταφορικά?

Ναι, βγαινει στα 34€, μιλαμε για βινυλιο.

Βινύλιο ναι. Πολλά ρε πούστη μου. Θα αναμείνω στο ακουστικό μου προς το παρόν

Εμένα το CDάκι υπογεγραμμένο + μεταφορικά μου βγήκε 21.5€ πάντως!

Εχει διαφορα στις τιμες -αυτο που ανεβαζει πολυ την τιμη στο βινυλιο ειναι τα μεταφορικα αφου ειναι τα διπλασια απο το CD
.
πχ απο το store στην Ευρωπη το CD βγαινει στα 17,90 delivered, και απο Καναδα μεσω bandcamp στα 13,90 (delivered), οταν μονο τα μεταφορικα για το βινυλιο ειναι κοντα στα 10αρικο. ;). Ιδια τιμη το βινυλιο ερχεται και απο το store της Profound απο Αμερικη.(33-34€).

Θα το επαιρνα απο το store της Αμερικης, ομως με τις τελευταιες αλλαγες στα δεματα/αποστολες απο τις τριτες χωρες, ειμαι λιγο πιο “μετρημενος” με τις αγορες απο Αμερικη για να μην φαω κανα εξτρα 15αρι στο κεφαλι.

1 Like

Ολοκληρώνω το offtopic με κλασικό σημείο των καιρών μας: παρήγγειλα CD και συνειδητοποίησα ότι δεν έχω πια καμία συσκευή που να διαβάζει CD. Έχω πικάπ όμως. 2020 ftw