Doom κυκλοφορίες

ασε μη μου το θυμιζεις γιατι και εγω τα CD τα ακουω απο ενα dvd/mp3 player που εχω. Το καλο μου το CD Player (Marantz) τα εφτυσε και για να παρω καινουργιο θελω κανα 300€+ και το εχω αφησει…

Πολυ βαρυ sludgostonerodoom απο την αγαπημενη, λογω Arc of Ascent, Νεα Ζηλανδια. Δεν ξερω βασικα αν μπαινει εω, αλλα εγω ολα doom τα βλεπω…τα ακουω :stuck_out_tongue:

3 Likes

To Godthrymm είναι τεράστια δισκάρα. Τέλεια μίξη 90’s αγγλικού doom death με πιο μοντέρνα πράγματα σαν Pallbearer

2 Likes

Δυναμη! θανξ.

1 Like

Ευχαριστηση μου

4 Likes

Πολύ ωραίο φαίνεται το άλμπουμ!
Τους είδα μια φορά, παίζουν συνήθως πακέτο με Dread Sovereign αλλά - αν και σαπορτ - κλέβουν τις εντυπώσεις. Πολύ πάθος επί σκηνής.

1 Like

φοβερός δίσκος, πραγματικά


Treurwilg - An end to Rumination

blackened (λόγω φωνητικών) doom θα τους έλεγα, αξίζει ένα άκουσμα. Ίσως και περισσότερα

1 Like

Από Τασμανία έρχονται, με μέλη τους: master of the night, maniac frodsham, blackie the crimson heretic of a thousand eyes (???), ol’ rusty vintage wizard master και τον απλώς Felix Russell. Έντονη pagan altar ατμόσφαιρα

3 Likes
4 Likes

Massive hit single…Μερικοι πραγματικα ζουνε στην κοσμαρα τους :stuck_out_tongue:
Kαλο ειναι αν και ριπ απο Darkness in Paradise σε σημεια. Κριμα που αυτο το dream team των αρχικων Solitude Aeturnus δεν ξανα ζυγωνει.

Αρρώστια αδέρφια…split με Mourning Beloveth και The Ruins of Beverast, ένα δεκάλεπτο κομμάτι έκαστος. Βαρύς θρήνος…

4 Likes

Πάνω που πήγα να σου πω πως άλλο είναι το σπλιτ των ημερών, τελικά το έβαλες σε άλλο τόπικ. Εύγε! Τρομερή κυκλοφορία!

2 Likes

Ετοίμαζα ποστ στο ΒΜ θρεντ για Ruins of Beverast αλλά με πρόλαβες :grin:

Σπάω το κεφάλι μου για το τι μου θύμισε το κομμάτι από τους Ruins. Πολύ ωραίο πάντως.

1 Like

Να πω την αμαρτία μου δεν εχω ακουσει το Ruins ακόμα αλλά τρεις φορές το Mourning Beloveth…!

1 Like

Παίζει να είναι από τα πιο orthodox τραγούδια τους σε riffing, αν είχε πιο υψηλές ταχύτητες θα μπορούσε να ήταν και σύνθεση των Ofermod, δεν ξέρω, τρομερό κομμάτι.

2 Likes

Εγώ το αντίθετο :stuck_out_tongue:

@apostolisza8 τι ατμόσφαιρα δημιουργει ο τύπος ρε? Μοναδικός!

2 Likes

μετα απο το bad boys for life το ειχα stand by για να το ακουσω

τι ηταν αυτο που ακουσα ρε σεις! :open_mouth:
πειτε μου οτι βγαζουν και αυτοι μελαγχολια σαν τους my dying bride!

1 Like