Doom κυκλοφορίες

Γιατί αυτό βγαίνει από Translation Loss Records, τα ep και singles ήταν indepented και digital releases, εκτος του split με Fistula και της κασέτας και τα δίνουν όλα free/name your price στο παλιό account.

1 Like

Ανήλιαγο, μπουντρουμίσιο με μια έφεση σε Wino, Paul Chain & Hendrix.
Και γαμώ δλδ:

5 Likes

Με γεια!! Μόλις πάτησα το play…

6 Likes

Κι άλλο play εδώ

2 Likes

Τι έπος είναι αυτό το Shroud to the Afterlife
Ανατρίχιασα ρε

2 Likes

Είναι βαρύ και ασηκωτο έπος.
Και κοιτάει από Αγγλία μεριά.

1 Like

Μετά από πολλές ακροάσεις αυτή την εβδομάδα έχω να πω ότι συνεχίζουν το σερί των εκπληκτικών στούντιο δίσκων. Παρόλο που έχουν ξεφύγει αρκετά από το epic doom του ντεμπούτου, κάθε επόμενη κυκλοφορία πραγματικά έχει να προσφέρει τρομερές συγκινήσεις. Για το shroud to the afterlife τα είπα παραπάνω. Πολλές επιρροές 90’ς katatonia (περισσότερες από peaceville τριάδα νομίζω) που ταιριάζουν γάντι. Άντε να τους φέρει και κάποιος εδώ και ας μην είναι ιδιαίτερα καλοί στα live

1 Like

Πρώτη φορά τους άκουσα σοβαρά σε αυτόν τον δίσκο που είναι εξαιρετικός. Έχει ενδιαφέρον πώς δομούν τις συνθέσεις τους, γιατί ναι μεν doom αλλά με ποικιλία ακόμα και εντός της σύνθεσης. Δηλαδή katatonia. Από Αγγλία βασικά πιο πολύ σε MDB ακουμπούν πιστεύω.
Εδώ πάντως ακούω Anathema https://sunandmoonrecords.bandcamp.com/track/graced-by-burial-ground

Μένουμε Ιταλία με φωνητικά Ozzy


Ωραία περνάνε στη Γερμανία

5 Likes

ναι ρε γμτ,εδω ουτε τους crypt sermon δε καταφεραμε να δουμε

Έχει ενδιαφέρον και το ψάξιμο για τον τίτλο του τραγουδιού
“the fruits of sin shall be removed”

3 Likes

Τραγουδάει ο μεγάλος?
Και άλλο δείγμα
Death’s Charioteer | Spiritus Mortis (bandcamp.com)

1 Like

Δεν τραγουδάει

Ρε γμτ, έχουν βγάλει δισκάρες αλλά είτε κάτι δεν κάνουν καλά στο μάρκετινγκ ή απλά είναι υποτιμημένοι.

2 Likes

Επανακυκλοφορει βινύλιο το beyond the crimson horizon 5 Αυγούστου. Φέτος οι μύγες θα είναι πολύ παχιές

3 Likes

Τα 3/4 των Pale Divine παρέα με τον Victor Arduini

2 Likes

Ρε σαν πολύ ντουμμμ δεν έπεσε τώρα τελευταία?

3 Likes

Αν αξίζει, να πέσει κι άλλο. Αυτό αξίζει; Λίγο που άκουσα σα να μου φάνηκε κλισαρισμένο.

Είναι το άλτερ έγκο των evangelist. Δεν είναι κάτι σούπερ αλλά άνω του μετρίου με μια ακρόαση

1 Like