Doom κυκλοφορίες

Αδιάφορο όσο δεν πάει. Θα πρότεινα να κάτσουν κάτω από καμιά βελανιδιά μπας και έρθει έμπνευση

7 Likes

Ισχύει, αδιάφορο. Όταν τελείωσε, νόμιζα ότι ήταν παύση και θα ξαναμπούν για τη συνέχεια.

4 Likes

Μέτριο κομμάτι, κάνουν λίγο τα ίδια και τα ίδια τελευταία.Δεν υπάρχει ούτε το βάθος της φωνής του Messiah, ούτε η εκφραστικότητα του Lowe.Δεν περιμένω πολλά από τον Edling πλέον, μου αρκούν οι δισκάρες των 20ς, το Grey Islands και το Death Magic Doom δηλαδή.

2 Likes

Μετά από 2-3 ακροάσεις το συμπέρασμα είναι πως το κομμάτι γράφτηκε στο πόδι χωρίς καν υποψία riff

2 Likes

Αφηστε τους Candlemass. Ένα 14λεπτο τραγουδι σουηδικού epic/doom κανείς;

Οι Malsten υπεγραψαν στην Svart και βγάζουν σύντομα άλμπουμ.

2 Likes

Έχουμε και νέο Conan

Ωραίο αλλά αν διαβάσει epic και το ακούσει κανας τρουμέταλος θα σου πεί οτι ειναι μπαφοστόουνερ και θα σου κόψει την καλήμερα!

1 Like

Εντάξει, δεν είναι Solstice αλλά επικιζει λιγάκι.

1 Like

Και αυτό επικίζει με τον τρόπο του (δεν προτείνεται σε τρουμέταλους)

1 Like


Φιλανδία…ξέρετε τι θα ακούσετε

5 Likes

Πολυ καλο

1 Like

Tasmanian doom devils

4 Likes


Δέυτερο άλμπουμ για The Temple τον Δεκέμβρη, πρώτο δείγμα πολύ καλό!

4 Likes

Άντε μωρή λατρεία, που έχεις τραγουδιάρη Myles Kennedy style, ντράμερ σαν ανήλικο με πρώιμο μούσι, κιθαρίστα με μπλουζάκι Muse κι έναν άλλον που μοιάζει με ξυλοκόπο σε νυχτερινή έξοδο:

5 Likes

Φοβερό ντεμπούτο, άνετα στα καλύτερα ντουμ της χρονιάς με την επίκλα που του αρμόζει.

Μου θύμισε κάπως Thronehammer στα φωνητικά

1 Like
6 Likes

Με χαλάει η φωνή του καινούργιου, πολύ power metal…και τους επηρέασε και συνθετικα έχω την αίσθηση

1 Like

Η αλήθεια είναι πως η μετάβαση από Albert Witchfinder σε λάτρη του Myles Kennedy, έχει λίγο δρόμο εμπέδωσης. Οι συνθέσεις καθεαυτές όμως, μου είναι πολύ τούμπανο. Σα να μην πέρασε μια μέρα. Το χω ψιλολιώσει.

1 Like

Μόνο Gargantuan Blade τις τελευταίες μέρες.

1 Like