Σε ποιόν αρέσει να ακούει doors και να πίνει jack daniel's?

Ναι ρε συ αλλά το southern δεν είναι ούτε καν whiskey, καλά για μπέρμπον δε το συζητάμε. Βασικά το southern αν πρέπει να το πούμε κάτι αυτό μπορούμε να το πούμε ηδύποτο, δηλαδή γλυκό πιοτί. Δεν αντιλέγω όμως, γιατί όταν ήμουνα σε εποχής πενταήμερης πχ. νόμιζα ότι ήταν το νο. 1 ουίσκυ. Αλλά πραγματικά δεν παίζει να υπάρχει χειρότερο…8O

Το μπέρμπον μόνο αρωματικό δεν μπορείς να το πεις σαν distillery. Η βελανιδιά, σε βαρέλια από το ξύλο της οποίας μπαίνει το bourbon, δε προσδίδει κάτι τέτοιο άλλωστε.

Ντάξ ρε, μην κοιτάς που στη λέω, κατά βάθος σε συμπαθώ ρε.

ολοι εχουμε τα προβληματα μας εμενα ας πουμε μου αρεσει να ακουω type o negative και να πινω white russian :stuck_out_tongue:

αυτο πηγαινε σε σενα κοκκινορουμι!!!1

Όλοι με συμπαθούν κατά βάθος!

Ποιό νόμιζες ότι ήταν το νο.1; Με μπέρδεψες.

όπως σε μπερδεύει και η βικιπαιδεία όταν σε λέει ότι

Southern Comfort is a “fruit, spice and whiskey flavored” neutral grain spirit-based [1] liqueur produced since 1874, though not always by the modern formula.

Α μπράβο, αυτό εννοούσα για το southern comfort.

Το ξέρω ότι πήγαινε σε μένα φυσικά… Για δες.


Θα μπορούσε να είμαι εγώ.

:lol::lol::lol::lol: ναι κατι μου θυμιζει η ποζα:p και αν κρινω απο το χρωμα ειναι jack or jameson!!!

Tσου. Στη Σκοτία λέγεται Whisky. Όπως και στον Καναδά, στην Φινλανδία, Γερμανία κλπ.
Whiskey το ονομάζουν τα Αμερικανάκια και οι Ιρλανδοί.

Tο original όμως είναι Whiskey. Αυτά.

Σωστόστ.

Σωστος, στο jack αναφεροταν το σχολιο μου ομως εξου και whiskey.

καλα θυμομουν οτι εγραφε τενεσι ουισκι καπου πανω στο τζακ…

σχετικα με τους ντορς, ειναι ενα συγκροτημα μυθος και οπως λενε υπερεκτιμημενο.
ηταν απο τη συμβολα της γενιας του 60’, πολλοι επιδραστικοι, πρωτοποριακοι για την εποχη του.
απο τα αλμπουμ τους μου αρεσουν πολυ τα 2 πρωτα, τα υπολοιπα περα απο καποια τραγουδια δεν με ενθουσιαζουν και πολυ.
επισης φωναρα ο μορισον και αποτι εχω διαβασει τρομερος στη σκηνη

επισης μπυρες τοπ καλοκαιρι και ουισκι τον χειμωνα.

σε οποιον δεν αρεσει αυτος ο συνδιασμος να παει σε γιατρο…

Εγω τα γουσταρω [SIZE=“4”]ΤΡΕΛΑ [/SIZE]και τα 2… Ειδικα αργα το βραδακι και καλοκαιρι σε καμμια παραλια…:smiley:

Ωραιο το τζακ αλλα αμα παίζει Ντορς καλύτερα να είναι στο mute. Αμα αλλαξει το πρόγραμμα και βάλει τίποτα Motorhead, Soundgarden, ZZ Top, Pearl Jam το δυναμώνουμε…

Προτιμώ το Τζακ Ντάνιελς μου χωρίς doors η αλήθεια είναι. Υπάρχουν όμως άλλοι αρκετά καλύτεροι συνδυασμοί…

Μ αρεσουν οι Doors δε μ αρεσει το whiskey.Αν θελω να πιω κατι οταν ακουω τετοια μουσικη βαζω ουζο.Εχω ξετιναξει το στομαχι μου βεβαια αλλα λατρευω την μυρωδια.

jack daniels and johnie walker are proud of all of you !!!

enjoy responsibly and veni vidi vici

To τζόνι τι το θελες τώρα? Αηδία…

Το Jack είναι δώρο των θεών, οι Doors μάλλον αδιάφοροι μου είναι…

alla einai vasika ta dwra twn 8ewn alla ayth einai mia megalh epikindinh kouventa…