Σε ποιόν αρέσει να ακούει doors και να πίνει jack daniel's?

the end

Δεν μου αρέσει το ουίσκι!

και να κάνει και σεξ ταυτόχρονα.Τέλειο.Το έχω κάνει.

Νομίζω πως τα 2 πρώτα Zeppelin είναι top σε αυτό!

ετσι. αμα ειναι να το κανεις να το κανεις σωστα

εσύ όμως άκουγες μέταλ.

Προτιμω σκετο Jack Daniels…

Ε ναι για να αντεξεις να ακουσεις Doors πρεπει να χεις πιει πολυ…οποτε ψηφιζω τον Προδρομο για αποχωρηση.

Trendy Bear loves Doors :slight_smile:

Το Jack Daniels κολλαει αποκλειστικα στην southern αλητεια.-

(Και στα Blues, εννοειται. Τετοια πραματα θεωρουνται αυτονοητα.)

Εμενα μου αρεσει να ακουω Doors, αλλα να πινω smoothies φραουλα…
Καμια φορα το βραδακι το γυρναω σε Southern Comfort με 3-4 παγακια.
σιχαινομαι το ουισκι…[-X

Δε γουστάρω ιδιαίτερα Doors, πίνω malt ουίσκυ. Δεν ανήκω εδώ. Έφυγα…:stuck_out_tongue:

Εγώ. Χωρίς να σημαίνει ότι δεν κάνω κάτι από τα 2 και μόνο του.

Αφού έχουν και κομμάτι αφιερωμένο να πούμε.

Oταν πίνω Χυμό Σκωτίας δεν ακούω Doors. Επίσης, προτιμώ σχεδόν αποκλειστικά Chivas Regal, άιντε Johnnie Walker. Βέβαια Whisky να’ναι, κι ότι να’ναι.

(Υ.Γ. Δεν το πιστεύω ότι υπάρχουν άτομα που δεν τους αρέσει το Whisky. Την κάνω πάραυτα.)

δεν ειναι whisky αλλα bourbon! ημαρτον!

Oυίσκι είναι το τζακ, το γράφει και το ίδιο επάνω.

Τα Αμερικάνικα ουίσκυ χωρίζονται σε δύο μεγάλες κατηγορίες τα bourbon και τα rye. Επίσης, ένας άλλος τύπος είναι τα Tennessee ουίκσυ. Το ουίσκυ ως bourbon είναι γνωστό στον Αμερικανικό Νότο, ενώ ως rye στην υπόλοιπη Αμερική. Παρόλα αυτά, η διαφορά του bourbon από το rye δεν είναι μόνο γεωγραφικού χαρακτήρα.
Τα bourbon παρασκευάζονται από απόσταξη καλαμποκιού (σε ποσοστό 51% τουλάχιστον του μείγματος) καθώς και από ένα χαρμάνι κριθαριού και σίκαλης ή σιταριού (συνδυασμός 3 συστατικών). Τα πραγματικά bourbon παρασκευάζονται στην ομώνυμη περιοχή. Τα rye παρασκευάζονται από την απόσταξη σίκαλης σε αναλογία τουλάχιστον 51% του μείγματος και παλαιώνονται σε δρύινα βαρέλια.
[SIZE=5]Οσον αφορά τα Tennessee ουίκσυ, είναι ένας τύπος μεταξύ rye και bourbon. [/SIZE]Αυτά παρασκευάζονται χρησιμοποιώντας την τεχνική sour mash. Το Jack Daniels ανήκει στην κατηγορία αυτή, δηλαδή των Tennessee ουίκσυ, [SIZE=5]αλλά μάλλον στα bourbon μπορούμε πιο εύκολα να το κατατάξουμε,[/SIZE] παρότι παρασκευάζεται και με τεχνικές rye.
Τα πιο διάσημα rye ουίσκυ είναι το Jim Beam και το Wild Turkey…ενώ το διασημότερο Tennessee είναι το Jack Daniels. Βέβαια, καθότι οι διαφορές είναι μικρές, υπάρχει μεγάλη σύγχυση και τα bourbon μπερδεύονται με τα rye και τα Tennessee.
Πολλοί μπερδεύουν το Jack Daniels με το Jack O’ Diamonds το οποίο είναι ένα παλιό Αμερικάνικο τραγούδι - από την περιοχή του Αρκάνσας ή του Μισούρι - το οποίο αναφέρεται στο rye whiskey.
A ρε πιτσιρίκο, όλο βιάζεσαι να μιλήσεις.:lol:

εμενα μου αρεσει να ακουω αναθεμα και να πινω μπυρες!!!(poser mode off)
8)

whiskey not whisky… πως φαινεται ο ανθρωπος που εχει λειωσει 4 ζευγαρια αγκωνες στην μπαρα!!!:lol::lol::lol:

ρεντ ραμ χαίρομαι πάρα πολύ που υπάρχεις για να με διορθώνεις!

τόσο καιρό είχα συνδέσει το μπερμπον με κάτι πιο αρωματικό, όπως το σαουδερν (ντισ)κομφορτ ας πούμε.
όσο μεγαλώνουμε μαθαίνουμε.