Γεια, λατρευω τους Dove, Sia, Snow Patrol, Radiohead και τρελλαινομαι για Pink Floyd

Χαιρετω ολους στο Rockin! Πραγματικα λατρευω τα συγκροτηματα που ανεφερα και σιχαινομαι το 95% των τραγουδιων που παιζουν στο ραδιοφωνο. Δεν αντεχω την ατελειωτει πληση εγκεφαλου που μας κανουν με τα 5-10 συγκροτηματα, τραγουδιστες που μας πλασαρουν. Υπαρχουν απιστευτοι μουσικοι που δεν εχουν καθολου airplay. Γι΄άυτο μποϊκοταρω τους ραδιο-φονικους σταθμους. Ζητω η μουσικη στο Internet!!!:stuck_out_tongue:

Καλως ήρθες!! Και καλά ποσταρίσματα!!! Αλλά 95%%%%%???

Γειάααααααα! …και λείπουν οι αλτερνατιβούδες από το φόρουμ, πρέπει να φτιάξει λίγο το ratio. :stuck_out_tongue:

Επίσης, όσων αφορά το ραδιόφωνο: Σε γενικές γραμμές όντως τα κομμάτια που παίζουν οι περισσότεροι σταθμοί είναι απλή ανακύκλωση, από playlist, rotation κλπ, τα ίδια και τα ίδια όλη την ώρα. Όμως υπάρχει και ποιοτικό ραδιόφωνο π.χ. ο [I]εν λευκό[/I] και ο [I]στο κόκκινο[/I] έχουν πολύ ωραίο πρόγραμμα, βέβαια από ακροαματικότητες πατώνουν αλλά αυτό είναι δευτερεύον ζήτημα, επιλογές πάντως υπάρχουν.

Ό,τι είπε ο γιοτζίμπο, χωρίς το π.χ. όμως.

Θα το τσεκαρω.

καλά ποσταρίσματα και από εμένα!!! :D:D
έχεις δίκιο για τους ραδιοφωνικούς σταθμούς…εγώ το πολύ πολύ να ακούσω ατλαντίς…
Edgar Allan [B]Poe[/B]???

ειπες την μαγικη λεξη-μπαντα(ελατε μια ειναι:p)…

WELCOME!!!

Ο μεγαλύτερος τίτλος introduce topic ever ε.

Γειά σου Αλίκη, έχεις πάει ποτέ στο Νοβοσιμπίρσκ;

Για την ακρίβεια Edgar ALICE Poe. :lol:

Λατρεύεις τους Dove? Σου έφυγε ένα s στο τέλος ή όχι (να το διορθώσουμε αν είναι)

Πες μου οτι σου αρέσει και το Alice του Tom Waits για να χαρώ. Όπως και να χει, καλωωως την, να μας γράφεις στα μουσικά που και που, μια που τους θέλουμε τους αλτερνατιβάδες εδώ μέσα, έτσι, για την ποικιλία του θέματος.

Γεια σου Αλίκη. Καλά ποσταρίσματα! :slight_smile:

(όντως χρειάζεται κ η αλτέρνατιβ φωνή εδώ - θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα… :wink: )

MONO TRUE METAL ΩΡΕ!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: